Hubnutí se zastavilo, co s tím?

2511
20.6.20 19:45

Hubnutí se zastavilo, co s tím?

Čau ženy. Vím, že je takových diskuzi tady hodně ale přesto mi nedá, abych nezalozila novou. 2× těhotenství, z toho posledního jsem se vyzrala z krásných 58 kilo na 82 8o šílené co? No já vím. Ale k věci. Cvičila jsem pravidelně 2× týdně. Převážně 40 minut kardio a pak 20 minut posilování např. břicho.
Asi před měsícem jsem se dostala na váhu 63 kg. Problém je ale v tom, že cvičim teď o hodně více. Jen doma, na fitko nemám nikoho, kdo by pohlídal. Momentálně to vypadá tak, že cvičim 5× týdně. Kardio - jen jiná sestava cviků, full body nebo tabatu nebo HIIT plus 20minut posilování, delší vycházky.
Můj jídelníček je, že ráno si dám většinou vajíčko a zitny chléb, či kneckebroty nebo kvalitní šunku, k tomu rajče. Na svačinu kousek ovoce. Moc ho nemusím. K obědu většinou maso a jako přílohu zeleninu. Odpoledne si opět dávám zeleninu nebo tvaroh. K večeři potom třeba tuňáka a opět zeleninu. Pitný režim dodržuji, bych ani u cvičení nebyla bez vody. Jediný nápoj, který piju jiný než vodu je káva s mlekem bez cukru. Nejim bílé pečivo, ani těstoviny už vůbec ne rýži a sladké. Po cvičení si dávám také protein.
Moje váha ale začala spíše růst nahoru. Občas se pohne směrem dolů ale to velmi zřídka a nachvili. Přibíram svalovou hmotu nebo co dělám špatně? Mám stažené kalorické tabulky a většinou mám vyšší výdej než příjem…
Asi to mám taky v hlavě nebo co.
Za poslední měsíc, co jsem se měřila cm ubyly jen málo. Původně pas byl 76 cm (nyní 71),boky původně 98 (nyní 96) stehna 59 (nyní 56) ale to spíše jak kdy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

mag
11320
20.6.20 19:49

Jíš málo. Kolik máš nastavený příjem kalorií v tabulkách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
20.6.20 19:50

@mag 5000 kj to mi zase tak málo nepřijde. To co jsem tu zmínila je jen ukázka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2525
20.6.20 20:26

5000 je málo, hodně málo. Máš spočítáno, kolik máš bazál? Jíst dlouhodobě pod bazál se nemá, tělo začne šetřit. Tady si spošítej bazál a jez víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12911
20.6.20 20:31

No řekla bych že jíš málo a máš hodně pohybu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17658
20.6.20 20:33

Jis malo, kdyz pridavas pohyb musis pridat i trochu jidla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
712
20.6.20 20:39

Blbě nastavené tabulky, jíš málo a zastavil se ti metabolismus. V profilu najdeš nastavení jídelníčku, úprav si to dle toho jak cvičíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13686
20.6.20 20:56

Nehubneš, protože držíš hladovku, jíš výrazně méně, než je tvůj bazální metabolismus. To vede k tomu, že se ti v těle začínají produkovat stresové hormony a ty zabraňují spalování tukových zásob, protože tělo je evolučně uzpůsobeno, že se snaží v takovém hladovém módu šetřit co dá, protože počítá s tím, že přijde ještě větší hlad.

Nemáš nejspíš dostatek bílkovin, takže svalová hmota ti spíš nenaroste.

Abys začala hubnout musíš jíst tak, abys pokryla bazální metabolismus. Ale protože je ten výpočet orientačí, je lepší k tomu připočíst 10% navíc. Musíš jíst dostatek bílkovin, tuků a vhodné množství sacharidů. A pak k tomu musíš mít o nějakých 15-20% vyšší energetický výdej.

Tedy řekněme že bys měla bazální metabolismus okolo 6000 KJ, pro jistotu, aby tvůj metabolimsus správně fungoval potřebuješ sníst něcko okolo 7000 KJ a spálit 8500 kj. tedy potřebuješ fyzickou námazu za 2500 KJ (6000 spálíš jen tím, že se probudíš a přežiješ den)

Pokud budeš mít větší rozdíl mezi příjmem a výdejem, než nějakých těch 20%, tak to může co? Nutit tělo produkovat stresvoé hormony, tentokrát z přetížení. Stejně tak když mizerně spíš a neumíš kompenzovat stres - tak tělo nechce spalovat tukové zásoby, protože evoluce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
20.6.20 21:02

Tak nevím. Nepřijdu si, že držím hladovku. Hlad nemám ani náhodou. Po celý den něco zobu :? A se spánkem se to u hyperaktivního kojence, co neusne dřív jak ve půl 12 v noci a vstává v 6 ráno, nedá zařídit jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
20.6.20 21:04

@Murka vyšlo mi 6015 KJ. Tak si to jdu teda prenastavit :grinning: jinak když dám za den Tabatu, HIIT a posilko… Mám to 2340 kj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13686
20.6.20 21:08
@Mysis píše:
Tak nevím. Nepřijdu si, že držím hladovku. Hlad nemám ani náhodou. Po celý den něco zobu :? A se spánkem se to u hyperaktivního kojence, co neusne dřív jak ve půl 12 v noci a vstává v 6 ráno, nedá zařídit jinak

pocit hladu je zcela irelevantní. spočítej si bmr orientačně, případně začni chodit někam na pravidelné měření inbody, aby si viděla, jestli tou hladovkou spíš nespaluješ vlastní bílkoviny.

A zejména pokud nespíš a kojíš a nejspíš se přetěžuješ cvičním tak když k tomu ještě takhle nesmyslně málo, tak samozřejmě že tělo nebude spalovat tu poslední zásobu co má.

Zajdi za někým, kdo ti nastavý nějaký rozumný jídelníček a cvičební plán.

https://www.mte.cz/…metabolismus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
20.6.20 21:10

@Ou nekojim :palec: nevadí… Píšu, že je malý živel. To je jediný problém. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13686
20.6.20 21:12
@Mysis píše:
@Ou nekojim :palec: nevadí… Píšu, že je malý živel. To je jediný problém. :roll:

pořád- nedostatek spánku a nedostatek jídla znamená horší hubnutí, než jen nedostatek jídla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
20.6.20 21:17

@Ou tedy chápu to dobře, když muj bazal vyšel na 6015, nevím jak moc jsou ty kalkulačky spolehlive, prptoze mi každá ukazuje něco jinyho, tak dejme tomu, když si nastavím hodnotu 6500 kj na příjem a k tomu cvičení o 2400 kj například… Tak takhle je to plus mínus správně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama