Inspirativní člověk

246
21.5.21 22:50

Inspirativní člověk

Ahoj holky, mám asi takový zvláštní dotaz. Studuji vysokou školu, kde máme jednu starší profesorku, která mi přijde jako strašně inspirativní člověk. Moc si s ní lidsky rozumím a mrzí mě, že ji v podstatě znám jen z hodin, ráda bych, aby v mém životě měla určité místo, nebo prostě nevím, jak to zformulovat. Stalo se mi to už mockrát a nikdy jsem nenašla odvahu to tomu druhému člověku říct a vždycky mě pak mrzí, že ten člověk vlastně jen tak v mém životě proběhl, a že pak ani neví, jak moc z něj vyzařuje taková ta správná energie a inspirace. A říkám si, že bych nerada, aby to tak dopadlo i s touto profesorkou… Ona nám třeba v hodinách vypráví, co jí baví, že ráda chodí na procházky po Praze, zajímá jí historie atd. A já si tak moc umím představit, že bych šla s ní, nemyslím samozřejmě, že bychom byly nějaké nejlepší kámošky nebo tak, to nejsem blázen a nechci se jí vtírat do života :D, ale prostě ta představa, že jsem s tím moudrým člověkem a co všechno by mi mohl ještě předat do života je úplně úžasná.
Koukám, že tu začínám tvořit pěkně sentimentální sloh, tak půjdu k jádru pudla. Myslíte, že by působilo hodně vlezle jí to říct? Jak byste reagovaly vy, kdyby vám tohle někdo řekl? Myslely byste si, že je blázen, nebo by vás to potěšilo? Samozřejmě bych ji to řekla až po všech zkouškách, aby to nevypadalo, že jen podlézám a o podlézání to opravdu není, obecně s předmětem, který učí problémy nemám… A co vy, potkaly jste taky takhle někoho, u koho jste měly podobné pocity? :) Na jednu stranu jsem za to moc ráda, na druhou stranu mě trápí, že prostě jednou ten člověk zmizí ze života… Ale tak to asi je :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24466
21.5.21 23:20

Myslím, tě když ji to řekneš po zkouškách, tak jí to udělá radost. A třeba tě na nějakou toulku vezme s sebou. Třeba si padnete do oka a třeba ne. A nebo z vás budou dlouholeté přítelkyně. Nebránila bych se tomu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
22.5.21 00:16

Tak já bych tipovala, že pokud z ní máš po více stránkách takto skvělý dojem tak je dost možné, že jste spřízněné duše. A pokud tomu tak je, pak je hodně pravděpodobné, že i ona z Tebe má stejný dojem. Tím samozřejmě nemám na mysli vztah. Takže jestli se znáte někdy z minulosti možná jste se měly znovu setkat a máte cosi společného. Taky jsem se před časem s někým setkala. Byl to chlap nebo proti mně spíš kluk a oba jsme věděli, že nás k sobě něco strašně táhne. Následně se mi podařilo zjistit, že se známe právě z minula. Byli jsme jakási kočovná rodina a já v Té době muž, jsem se v o ní/byla to holka/ starala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
22.5.21 00:32

Koupila bych ji kytku a po zkousce ji prisla podekovat, za to, jak me cas s ni obohatil a jak me inspirovala. Urcite bude mit obrovskou radost.
Take ucim na VS, semtam mi nekdo spontanne takhle podobne podekuje. Je to krasne, je to jeden z duvodu, proc tu profesi miluju :srdce:
Sice ta prace spociva v tom, ze tam neco povidam, ale hlavne je to pro me vzajemne inspirativni setkani lidi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
22.5.21 08:49

Ja bych ji i po zkouskach pozvala na obed, vystavu nebo kavu. Pozvala jsem svou profesorku, mela prehled a vyzarovala z ni energie. Prijala, byl to prijemny obed a ona byla uzasna bytost. Zeptej se tak, aby mohla odmitnout. Neco jako pokud by jste souhlasila, a prislo by vam to vhodne, rada bych vas pozvala na obed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
22.5.21 12:49
@K. Rocánková píše:
Ja bych ji i po zkouskach pozvala na obed, vystavu nebo kavu. Pozvala jsem svou profesorku, mela prehled a vyzarovala z ni energie. Prijala, byl to prijemny obed a ona byla uzasna bytost. Zeptej se tak, aby mohla odmitnout. Neco jako pokud by jste souhlasila, a prislo by vam to vhodne, rada bych vas pozvala na obed.

To je hezký. A setkala ses pak s ní ještě někdy nebo to vyšumělo do prázdna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
22.5.21 13:47

@jindra.kytka byly jsme v kontaktu, bohuzel jiz zemrela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
22.5.21 21:26

To je moc hezké co píšete holky :srdce: Děkuji moc za komenty, já to po zkouškovém zkusím :) Je pravda, že už jednou jsem to zkusila, také s učitelem, ale ještě na gymnáziu, nakonec se s ním seznámili i moji rodiče a jsme v kontaktu do dnes. Padli jsme si prostě nějak do oka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat