Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
a holky, cvičíte některá mojžíšovku ? Já zprvu cvičila, ale dala mi fyzioterapeutka jen tři cviky a pak jen stahování pánevního svalstva…, a pořád dokola. to stahování: přiložila mi prsty na hráz a já musela stahovat svaly v různých polohách, vleže na břiše, boku, zádech, pak v sedě.. No, to mne tedy přestalo bavit, tak jsem s tím skončila..
Luci, dík za info… řeknu ti… docela rána za ten Puregon!
Ale já si to radši zaplatím, mám fakt panickou hrůzu s injekcí a ještě si je píchat sama… to bude pro mě nadliský výkon!
V tomhle jsem hrozná posera!
S tím cvičením Mojžíšovou metodou nemám zkušenosti žádné, ale některým holkám to prý pomohlo. No, já spíš věřím doktorům a hlavně jsem moc netrpělivá na to, abych zkoušela, jestli zabere nějaké cvičení.
![]()
Luci no já ji cvičím,nebo spíš cvičila, teď to docela flákám. Mám pocit,že už je to půl roku co to dělám. Chodím k jedné fizio. a připadne mi skvělá. Ale to co tu popisuješ mi nikdy nedělala. Chodím k ní jen 2× před ovu a ona mi jen odblokovává páteř a přes konečník spodní část páteře. Jinak ze začátku jsem měla taky jen tři cviky,ale potom jich bylo každý měsíc o asi tři více a taky více opakování. Jak dlouho jsi tam chodila?
Ahojky ,
dlouho jsem tu za váma nebyla
![]()
Piki - na zítra tfuj tfuj tfuj pro štěstíčko
![]()
Luci - vítám tě!
Nám vyšlo hned 1.IUI a z 3.IUI máme Karolínku!
Držím palečky ať vám co nejdříve v CARu pomůžou!
Štěpi - přesně tak, je lepší si za to připlatit a mít menší nebo vůbec žádnou bolest ,než klasika.. toho se taky bojím… Vydržím hodně, ale sama do sebe píchat, to vážně nemusím ![]()
Piki - já tam chodila cca 3 měsíce. Ona ta moje fyziot. právě už moc mojžíšovku nedělá, prý lepší to, co dělala ona mne, tak já nevím. Přes konečník mi říkala, že to dělat nebude, že se to dělalo kdysi… Ale já chtěla právě tu mojžíšovku, no, to víš, každý člověk má různé názory. Skončila jsem s tím a nevím nooooo..... jestli mám začít chodit k někomu jinému nebo se na to vyprdnout..
Luci nevím, jestli mi to pomáhá, ale je fakt,že mě už neolí kříže a navíc jsem měla zablokované žebra po autonehodě,takže si myslím,že mi to pomohlo ![]()
Veru nazdárek, já nevěděla, že obě děti máš z IUI
To je dobré vědět ![]()
Piki - néééé, z IUI máme jen Karoli!
To první IUI nějak nedopadlo
, ale zadařilo se a věděli jsme, že to funguje - jen jsme se radovali jen chviličku!
Veru - děkuji za přivítání
Nějak tady různě opouštím diskuze a vrhám se do jiných
, no, tak to bohužel je.. A první bylo tedy přirozeně nebo IVF ???? Bylo pro Tebe IUI nepříjmená záležitost ?? A do jakého CARu chodíš ?
Hrozně mne zajímá, proč je tak malá úspěšnosti při IUI ????? Jsem z toho jelen… ![]()
holky, ještě, že to tady můžeme probrat, v práci o tom nikdo nic neví a doma přítele nemůžu tímto pořád „obtěžovat“ ![]()
Za chvíli jdu z práce, tak budu na netu až zítra, takže zatím ahoj
Luci - s malým jsem otěhotněla přirozeně a to snad hned první měsíc po vysazení HA a ani jseo tom nevěděla! Zjistila jsem to týden po svatbě takže jsme měli super svatební dar
![]()
Do CARu jsem chodila u nás ve Zlíně a chodila jsem tam cca půl roku!
IUI bylo úplně v pohodě - nic jsem necítila, nic mě nebolelo. Bylo to jako prohlídka u gyndr. a celá IUI trvala tak 5 min.
U IUI se šance každým pokusem zdvojnásobují a nejúspěšnější bývá právě to 3.IUI. Úspěšnost bývá strašně individuální, je to hnavně podle výsledků z vyšetření - nám řekli u 1.IUI úspěšnost přes 40%
U 1.IUI a 2.IUI jsem si píchala injekce sama do břicha a zvládnout se to dá
![]()
No jo, v práci ani doma si o tom moc nepokecáš, protože kdo nezažil žádný CAR tak nemá vůbec tušení o co jde!
piki: dnes jsem to dvd posílala tak doufám, že dojde brzo a na zítra ti strašně moc držím peštičky ať se to povede. tak koupám, že jsme na tom skoro stejně. naprosto zdravý pár, ale nedaří se. já teď přemýšlím nad tím lečitelem že to asi zkusím.
Ahoj, ten doplatek na Puregon je podle toho, kolik toho potřebuješ. U mě se báli hyperstimulace, tak jsem si píchala jen po malých dávkách. Ten jeden cyklus mě ale přesto vyšel na 3100,–.
Vedlejší účinky z injekcí jsem nějak zvlášť neměla. Nevím po čem to bylo, ale nalily se mi strašně prsa a měla jsem zácpu. I se mi rozhodil cyklus, takže jsem MS dostala později. Zkrátka jsem chvíli věřila tomu, že to vyšlo ajsou to vše těhu příznaky
. A bohužel.
Holky berete někdo Metformin? To je pro ty diabetiky, ale současně i na stimulaci vaječníků. Já ho teď zase beru. Brala jsem ho i před první IUI. Potom jsem vynechala a teď jsem ho měla začít brát zase. Ale nějak mi to rozhazuje zažívání a mám z něj průjem
. Omlouvám se za detaily
. Máte s ním zkušenost?
To víš že jo, Elli!
Pozítří ti napíšu, že to bylo super a pošupajdíš tam taky ![]()
íla: už se moc těším a jdu úplně nedočkavý jak zítra pochodíš - určitě se ozvi
Eliz moc ti děkuji
Teď jsme byli odevzdat kluky s bičíkamahttp://www.celysvet.cz/…le/s9113.gif moc jich asi nebylo,poněvaď už včera jsme se tulili - měli jsme na doporučení Doc.,měla jsem moc velký folík. Tak uvidíme co s to vzjde ![]()
ahojky holky již několik dní vás čtu tak doufám, že vám nevadí že se připojím… jen mě zajímá jak prožívají vaši mužíčkové odběr spermií??? Až se to bude týkat nás tak nevím jak muže přesvědčím …
Zatím se snažíme rok a půl a teď první měsíc beru clostibegyt tak uvidíme…
Jinak přeji dnes úspěšné IUI