Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@San09 Já mám testovat až 25.9. - přesně na svoje narozeniny
Takže jestli do té doby nedostanu měsíčky (což bych měla), nechám si to až na tuhle chvíli.
Jinak soucítím se všemi, co píchají injekce - to bylo celý divný. Ten orgalutran jsem nesnášela - fakt tou hnusnou, tlustou jehlou nejde ta kůže propíchnout. Jednou jsem ji už napůl zabodnutou musela i vyndat. Hnus. Sestřička říkala, že se to musí píchat švihem - jako když se hází šipky. To fakt člověk chce, takhle bodat do svýho bříška.
A pro holky po OPU - ono chvíli trvá, než se vaječníky vrátí zpět na svou velikost. Mně trvalo pobolívání týden.
Všem moc držím palce ![]()
@Muchomirka držím moc palečky❤️
a určitě dávej vědět, mě teprve čeká KET.
To se mi taky stalo po prvé když jsem ho píchala 😂 lekla jsem se že to nešlo do kůže, jak je ta jehla tlustá😵💫
Já měla po OPU vaječníky 3× větší a hrozně moc volné tekutiny v břiše😩 prožila jsem skoro 14 dnů v bolestech, ale za miminko to stojí 🌈
Věřím, že na každou z nás miminko už čeká😊
@S2319 KET už je za odměnu. Byl u něj i partner a koukali jsme na transfer na obrazovce. Viděli jsme i embryjko - vypadá jako žabí vajíčko
Je to pak hodně zvláštní pocit - jestli tam pořád je nebo není nebo co se děje. Ono i to zavádění progesteronu je dost výživný - způsobuje těhotenské příznaky, takže tlak až bolest v podbřišku, motání hlavy, celková horkost, růst bříška, zakulacování. Tělo se mění, psychika je křehčí a nejistota zůstává ![]()
Na jednu stranu jsem si fakt hodně oddechla, že už si nikdy ty injekce píchat nebudu, bylo to naše poslední IVF na pojišťovnu. Trochu mě straší Clexan na ředění krve (mám mírnější formu Leidenske mutace), ale zatím nikdo nic neříkal. Ty injekce byly taky pěkně hnusný.
@Muchomirka ajajaj😂 a ten progesteron se nasazuje před ketem asi že? Na přípravu sliznice?
Pro mě bylo nejhorší, když nám předtím dvě IVF nevyšla a celý to bodání a trápení se hormonama bylo úplně zbytečný. To je hodně smutný.
@S2319 Ano, připrav se na to
Tváří se to jakoby nic, ale úplně není. Měla jsem KET v nativním cyklu (zaplať pánbůh) a zaváděla jsem 5 dnů před a teď až do testu. Pak ještě nevím - asi podle výsledků, ale spíš se vysazuje dřív (než u embryotransferu nebo stulimulovaném KET, kdy nejsou ty vlastní hormony a musí se brát do 12. týdne).
A kdypak Tě to čeká?
@Muchomirka no také mě čeká v nativním cyklu, ms mám mít 28.9. Jakmile to dostanu volám na ultrazvuk a bude se hlídat ovulace.
Já si právě myslela, že nic není třeba, mě dr posílala tohle
@S2319 No já jsem si podle všeho, co jsem o tom četla, taky myslela, že se už nic nedodává. Ale zpravidla je tam ten progesteron vždy. Oni to ani nezmiňují. Ověř si to, až tam budeš volat nebo pak na ultrazvuku. Může to být utrogestan nebo prog. Bessins. A jo, je to na přípravu sliznice a podporu uhnízdění. Tělo to jakoby naprogramuje, že je těhotné.
@Muchomirka aha tak to jsem ani nevěděla, já už se těšila, že žádné hormony🫥 no jsem zvědavá, po stimulaci se stává, že není ovulace😵💫 ale myslím si, že tento měsíc proběhla protože jsem po ms měla zvýšený apetit jako vždy v ovulce😂
@S2319 Jó
To se nedivím - oni ty nastimulovane vaječníky umí dělat divy. Však předtím to byla pořádná superovulace.
Ahoj všem, potřebovala bych názor, jestli někdo nemáte zkušenost s darovným vajíčkem od dárkyně? Mám jit na nějakou injekci, co prý mě dá do přechodu a jsem z toho trochu nejistá. Jiná klinika, kde jsem to konzultovala tu injekci po mě nechce 🤷🏻♂️ 🥹
@Breza23 Ahojky, pravděpodobně Tě chtějí sladit s dárkyní - to znamená, že musí odstavit Tvůj přirozený cyklus a to se dělá blokací právě tou injekcí. Pak bys měla čerstvý embryotransfer, samozřejmě opět substituovaný, protože Tvoje tělo by nevyrábělo potřebné hormony (což se děje po ovulaci a je tam potřebný hlavně hormon žlutého tělíska). Hormony bys pak brala až do 12. týdne. Pokud máš normálně ovulaci, pak je možnost všechna embrya nyní zamrazit a transferovat až v tzv. nativním cyklu - to se pak využije hormonů, které si tělo přirozeně vyrobí samo. Pro mě osobně je tohle mnohem příjemnější varianta, hlavně kvůli tomu, že se tak člověk vyhne té velké naloži léků a potlačení svého cyklu.
@Muchomirka
Dekuju. Cyklus mám pravidelný, takže myslíš, ze kdybych se vyhnula injekci toho Zoladex, a pockala, až budu mít normální ovulaci, bylo to asi lepší. Já mám ale už za sebou 3× neúspěšný IVF a navíc asi 2predcasny potraty, tak mám trochu strach, aby to s tím darovaným vyšlo 🙏🏻
@San09 Tak jsem byla na tom ultra speciálním drahým ultrazvuku. Folikulů je tam 7, ale furt jenom ty 3 velký, zbytek takový mrzáčci. Tak holt uvidíme ve středu, jestli z toho něco bude.
Jak byli ženy a muži spokojení s lékařskou péčí?
Narodilo se vytoužené miminko? Přečtěte si hodnocení všech českých center asistované reprodukce nebo přidejte vlastní.