Poradna o homeopatii
MUDr. Eliška Bartlová
Ahoj, mám šílenou, podotýkám žë opravdu strašně velkou chuť na hřibovou omáčku, smetanovou s knedlíkem
jenže hřiby co máme na mražáku tam jsou tak rok a půl určitě
tak jestli mě to neotráví?Jsem ve 4.měsíci a při pomyšlení na tu omáčku slintám…NECHCI NIC JINÉHO BOŽE
dávali jsme je tam hned co se donesly z lesa.
jestli si je pred vlozenim do mrazaku povarila tak by mely byt dobry, aspon my porad zijem ![]()
jako v mražáku máme určitě pod -18°C ale nepovarila jsem je pred tim…tak já to teda asi risknu ![]()
Barush píše:
jako v mražáku máme určitě pod -18°C ale nepovarila jsem je pred tim…tak já to teda asi risknu
já bych asi neriskovala,houby se mají dávat do mrazáku povařené,podušené ![]()
Já je tam předloni dala taky nepovařené, jen nakrájené a očištěné a vařila jsem z toho určitě více jak rok a nic nám nebylo!!
dzarunka píše:Barush píše:já bych asi neriskovala,houby se mají dávat do mrazáku povařené,podušené
jako v mražáku máme určitě pod -18°C ale nepovarila jsem je pred tim…tak já to teda asi risknu
Já vím ale jen kvůli tomu aby „nezasmradily“ ten mražák ne?Teda je pravda že jsme měli mražené jahody trošku s aroma hub ale nebyla to taková hrůza. Ale že kvůli trvanlivosti to jsem ještě neslyšela
![]()
PibulLenka: Paráda já se už teď oblizuju až za ušima… ![]()
Barush píše:dzarunka píše:Já vím ale jen kvůli tomu aby „nezasmradily“ ten mražák ne?Teda je pravda že jsme měli mražené jahody trošku s aroma hub ale nebyla to taková hrůza. Ale že kvůli trvanlivosti to jsem ještě neslyšelaBarush píše:já bych asi neriskovala,houby se mají dávat do mrazáku povařené,podušené
jako v mražáku máme určitě pod -18°C ale nepovarila jsem je pred tim…tak já to teda asi risknu![]()
PibulLenka: Paráda já se už teď oblizuju až za ušima…
já teda slyšela,že když nejsou povařené tak pak divně páchne i to jídlo a že se z toho snad i člověk může přiotrávit,nevím no
ale někdo tu píše,že má vyzkoušeno a dobrý ![]()
My dáváme do mrazáku jenom žampiony, ale nepředvařuju je. Většinou je tam mám i půl roku a nikdy nám nic nebylo.
Já slyšela, že by se měli alespoň 3 min.povařit a vydrží rok, víc ne. Asi bych to neriskovala. Houby jsou zrádné.
Asi to nechám nejdřív otestovat mojemu..potom tak tři hoďky počkám a když nic tak se naobědvám ![]()
Barush píše:
Asi to nechám nejdřív otestovat mojemu..potom tak tři hoďky počkám a když nic tak se naobědvám
Dokonaý nápad ![]()
Je fakt, že bylo všechno cítit po houbách, my dáváme do mrazáku pečivo, takže jsme jedli houbový chleba
… Ale jídla z hub divně nepáchly, naopak to hezky vonělo houbama
… Mňam taky bych si dala ![]()
Jinak když si dáš trochu, tak by ti nic být nemělo, ale moc bych se tím radši v tvém stavu nepřejídala, houby jsou opravdu zrádný ![]()
Co se hub týče, můžou se mrazit i syrové a podle mykologů není problém ani v délce zásob. Na podzim jsem v rádiu poslouchala rozhovor s jedním mykologem (jméno si ale už nepamatuju) a krom rozhovoru o zázraku léčebných účinků muchomůrky růžovky odpovídal lidem i na dotazy ohledně konzervace hub. Na dotaz mražení hub odpověděl to, co jsem napsala. Doslova řekl, že klidně zamrazit i na deset let
.
Dávají-li si je lidi dusit a pak mrazit - je to jenom z toho důvodu, že:
Nic víc v tom není. Protože syrové houby se vytáhnou a přece tepelně zpracují
.
Takže si klidně dej. Miluju houbovou omáčku s bramborem. Nic víc k tomu nemusím
.
Můžu se stavit na oběd zítra?
![]()