Jak je to s druhou mateřskou při změně zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 06.12.10 09:18
Jak je to s druhou mateřskou při změně zaměstnání

Dobré pondělní ráno. Hledala jsem už ve starších diskuzích, ale je jich tu hodně a odpověď jsem možná hledala špatně, ale prostě nenašla, tak jsem omlouvám za možná opakované téma.

Jde o to, že v březnu mi skončí tříletá RD na dceru a budu muset ukončit pracovní poměr u současného zaměstnavatele. Hned ale nastoupím k jinému (doufám, zatím to tak vypadá), takže zdrav. i soc. pojištění bude vykryté. Koncem léta bychom se chtěli začít pokoušet o druhého potomka, takže se rozhodně nenarodí do 4 let věku dcery. Moje otázka zní, jestli mám nárok na MD a budu si moc zvolit variantu RD, nebo budu muset nastoupit rovnou na RD na 4 roky??

Jsem ze všech těch změn totálně zmatená a naprosto neorientovaná, tak mě prosím uklidněte :wink: Díky

Reakce:
ka-tka
Generální žvanilka 22315 příspěvků 06.12.10 09:33

Narok ti urcite vznikne- teda za podminky ze do te prace natoupis

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67399 příspěvků 06.12.10 09:42

Když do práce nastoupíš, tak nárok mít budeš, jediný rozdíl bude v tom, že se ti ta další PPM bude počítat z platu pouze v tom novém zaměstnání.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 06.12.10 09:43

Díky :palec:

smahulinka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 06.12.10 13:18

Omlouvám se, že se ti vkrádám do diskuze. Já mám trošku jiný problém a nechce se mi zakládat nová diskuze :oops: . Měla jsem pracovní poměr na dobu určitou, takže mi smlouvu samozřejmě neprodloužili, ale nárok na PPM jsem měla a mohla jsem si i vybrat délku RP. RP na dcerku mi skončí v červnu 2012. Jak by to bylo, kdybych otěhotněla, měla bych nárok na PPM a mohla bych si zvolit délku RP, když teď nemám práci, ale na dcerku jsem PPM měla? Snad jsem to nenapsala moc složitě a děkuji za odpověď! :kytka:

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 06.12.10 13:58

Já teda v tom mám guláš, ale myslím si, že bys nárok neměla..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67399 příspěvků 06.12.10 18:06
smahulinka píše:
Omlouvám se, že se ti vkrádám do diskuze. Já mám trošku jiný problém a nechce se mi zakládat nová diskuze :oops: . Měla jsem pracovní poměr na dobu určitou, takže mi smlouvu samozřejmě neprodloužili, ale nárok na PPM jsem měla a mohla jsem si i vybrat délku RP. RP na dcerku mi skončí v červnu 2012. Jak by to bylo, kdybych otěhotněla, měla bych nárok na PPM a mohla bych si zvolit délku RP, když teď nemám práci, ale na dcerku jsem PPM měla? Snad jsem to nenapsala moc složitě a děkuji za odpověď! :kytka:

Na PPM už nárok nemáš, tím, že ti netrvá pracovní poměr, u dalšího mimča bys měla od porodu 4 letý rodičák.

smahulinka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 06.12.10 19:16

Já si to myslela. Děkuju! Škoda, že mě tohle nenapadlo, když jsem do práce nastupovala. No, to se nedá nic dělat, další miminko holt bude muset počkat :cry:

Váš příspěvek
Reklama