Jak jsem se na emiminu postupně zbavila mindráku

1293
30.9.08 19:33

Jak jsem se na emiminu postupně zbavila mindráku

Ahoj milá děvčátka,
dnešní článek Hanuchy
( https://www.emimino.cz/…s/story/6298 )
a tolikrát zde omílané téma „nekojení“ mě ještě jednou povzbudilo k napsání tohoto. Ani už tak nechci psát o nekojení samotném - to už tady padlo mnohokrát - jako spíš o nesmyslném mindráku, který jsem si (trošku sama, trošku za pomoci „druhých“) postupně vytvořila.
Nejdříve jsem se styděla o tom mluvit (je to vůbec dneska možný?) - snažila jsem se to pořád omlouvat (dneska nechápu proč)a nějak zdůvodňovat - ostatním i sama sobě.
Nakonec to ve mně narostlo natolik, že jsem tehdy ANONYMNĚ (BÁLA JSEM SE UVÉST I SVOU PŘEZDÍVKU!) před třemi lety sepsala tento článek

https://www.emimino.cz/…s/story/3873

a podepsala jsem se jako „maminka“. Tehdy to muselo ven, musela jsem to ze sebe nějak dostat - tehdy tady na emiminu vládla naprosto jasně kojící kojící kojící nálada a já si připadala jako blbec.
(po kauze Markýsek mě doufám nebudete podezírat, IP adresa nevim - to už jsme se od tý doby přestěhovali - ale fakticky jsem toto tehdy psala já :lol: )
A okamžitě se spustila pod tím článkem lavina názorů. Pochopitelně jsem věděla, že nejsem na světě sama, kdo nekojí. Ale nějak jsem nepřemýšlela o tom, že nejsem sama, kdo to TAK CÍTÍ.

Potom se to začlo nějak „uvolňovat“.....
A dneska - uf - kámen ze srdce je dole.
Dneska už to tady můžu napsat veřejně a jsem fakticky hrozně ráda, že tady během těch tří let proběhl tenhle přerod.

Nebudu nikdy psát špatně o kojících matkách - ale nebudu se už stydět přiznat že JÁ NE.
Uf to je super!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1293
30.9.08 19:37

… no a myslim že kdo byl stejně prdlej jako já, a dneska už to vidí jinak, tak si může gratulovat :wink: :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taz
630
30.9.08 20:06

Jojo, tohle znám a vím, jak umí být okolí kruté........ I když podle tvého příspěvku jsou lidé snad tolerantnější k nekojícím maminkám, tak i já zažila něco obdobného a to jsem rodila letos… Malej se nedokázal pořádně nabaštit, byl lehce nedonošenej a radši spal…Mně odstříkávání trvalo dlouho… A já podpořená radama těch kojících tedy kojila a kojila třeba i každou 1/2 hodinu, protože malej pořád plakal… V šesti nedělích dr. usoudila, že nepřibírá a malej dostal Nutrilon..... A já brečela, jak jsem neschopná matka… Ale když jsem viděla, jak po jídle spokojeně spinká 2 hodiny vkuse (poprvé od porodu!), tak jsem teprve poznala, jak jsem byla hrozná matka, když jsem chtěla za každou cenu kojit a radši nechala dítě hladovět… A přesto dodnes slýchám, jak jsem líná, a proto jsem nekojila…
A příště, až budu mít 2. mimi? Když uvidím, že má hlad dostane Nutrilon hned… Mimi bude spokojený, já taky a o tom to přeci je!
Děkuju za takový příspěvek, zvedne to trochu sebevědomí, pořád se cítím lehce méněcenná, i když vím, že nemusím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
30.9.08 20:24

Jejej -
Taz prej LÍNÁ!
Ať si to teda někdo zkusí, hezky v noci se vyštrachat z postele a začít tam hezky ohřejvat tu vodu :lol: Malá se v šestinedělí hrozně budila a když jsme ji zrovna nenosili (protože v noci plakala) tak jsme vařili mlíko případně vyvařovali flašku.
A taky to něco stojí…
No ale když neni zbytí…

No můžu říct, dívtky, že jsem z toho „mindráčku“ konečně venku během posledního roku. Předtím jsem se tak jako pořád kymácela 8) 8) 8)
Hlavně je to tím, že se tady člověk postupně mohl víc a víc svěřit a „vyblinkat“ ty svoje pocity.
myslím že se to časem hodí do normálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taz
630
30.9.08 20:36

Jojo, někdo si myslí, že dát dítěti flašku znamená spát celou noc… :lol: I když jsem pak vstávala po 2 hod, tak připouštím, že to byl luxus oproti spaní po 5 min, dohromady max. 3 hod za 24 hod… :) O penězích ani nemluvím…Ale potěšil mě gynekolog na prohlídce, když jsem mu odpověděla, že nekojím, tak řekl: To jste teda měla drahý… Chápeš, konečně někdo řešil „jen“ peníze… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
30.9.08 21:25

Jéje co já se nabrečela… :lol: :lol: :lol: Poctivě jsem si celé těhotenství kupovala dětské časopisy, studovala znovu a znovu články o kojení, dodneška mám z kurzu kojení schované výpisky. Asi jako odstrašující případ, jaká jsem byla blbka. Vítek se narodil dřív, žloutenka.......však to asi některé znáte :wink: , prostě neměl sílu a když už ji později měl, tak nechtěl prso ani vidět. Několik dní jsem brečela tak, že jsem pro oteklé oči neviděla na miminko. Když mně viděla dětská doktorka, spráskla nade mnou ruce, pochválila Víťu jakej je to krásnej kluk a doporučila mlíko HA. Dosmrti jí budu vděčná, že nevedla řeči „ještě to zkuste....., vydržte…atd.“ Z kamarádek se nikdo nedivil, asi proto, že dvě byly taky od porodnice na UM a třetí zrovna těžce bojovala s ukončením kojení. Mamka a tchýně nekojily (tenkrát se to nenosilo), a ségře jsem do telefonu vybrečela potoky - takže tam taky nic.
Nejhorší je asi ta mediální masáž, kdyby bylo kojo a nekojo rozděleno spravedlivě 50na50, a to v časopisech i pořadech pro ženy, asi by hodně z nás vědělo, že je svobodná volba. Škoda že jsem se k emiminu dostala až později, asi by mi to tady hoodně pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
30.9.08 22:39

My jsme naštěstí problémy s kojením neměli a ač je mi kojení sympatické, musím říct, že mi laktační liga od počátku přišla v mnoha ohledech zbytečně militantní a dost netolerantní (už jen ten název „liga“). Sice mají dobré úmysly, ovšem vůbec se nedivím, že ženy, kterým kojení prostě nevyšlo, můžou mít kvůli nim pocit selhání. Je to asi zkrátka reakce na dřívější poněkud chladnější postoj ke kojení. Ovšem je to trochu nešťastný přechod z jednoho extrému do druhého..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
30.9.08 22:42

Ahojky,

je fajn, že existují lidé, kteří dokážou podpořit, i když se kojení nezdařilo. Fakt si myslím, že je důležitější šťastná máma, než máma unavená, strhaná a psychicky zdeptaná z neuspěšného kojení.. A šťastná máma = šťastné dítko..

Já tedy kojím stále, ALE.. Z porodnice jsme šli jako kojící, první týden Honzík přibral 350 g…Jenže pak to šlo z kopce a přibíral fakt hodně málo, Honzík měl žloutenku a byl spavý.. Pak přišel bojkot kojení, kdy byl každé kojení fakt souboj… A já - poučená ze všech těch přírůček a laktačních webů se nechěla vzdát.. Takže jeden čas jsem po kojení jsem ještě dokrmovala z láhve se lžičkou svým MM a potom ještě odstříkávala, abych podpořila laktaci, pila jsem litry kojícího čaje, nahřívala prsa, v noci jsem také odstříkávala......málem jsem dělala stojky na hlavě :twisted: a toužebně očekávala 6tý měsíc, abych mohla začít dávat příkrmy.. Jak jsem psala - teď kojím stále. Z Honzíka se naopak stal trochu závisláček…ani né tak na MM jako spíš na prsu.. I když jsem si to kojení vybojovala, tak bych do toho už znovu nešla. Na ty měsíce nevzpomínám nejlépe. Bylo jaro, venku krásně a já místo toho seděla doma a odstříkávala. Ted´zpětně si říkám, že jsem ten čas měla raději trávit s Honzíkem venku. Pokud bude ještě nějaké podruhé, tak do toho nepůjdu. Budeme kojit co nejvíce, ale když to nepůjde, tak se nezblázním… Ono se dvěma dětmi by fakt tenhle maratón už nešel.

Je fajn, že se o tom tady píše.

Kojení zdar! :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taz
630
30.9.08 22:47

Taky si moc vážím maminek, který zvládali kojení „levou zadní“ a přesto dokážou pochopit a podpořit… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
30.9.08 23:05

Holky, jsem už hezkých pár let kojomatka (ale mám kliku, kojo nám jde a navíc jsem na UM líná), ale myslím, že víte, že můj názor na věc se už hodně dlouho nemění:

Kojo nedělá mámu ani lepší, ani horší. Jsou mnohem důlkežitější věci!!!!!

A mezi námi, s manželem máme celý seznam věcí, které budeme podnikat, až konečně dokojím i Elouše a už předem vím, že z některých mě bude moc bolet ráno hlava a jiné tu nemohu popisovat, bo jsou nemravné. Holky, neumíte si představit, jak moc se těším!!!! Kojo není vážně všechno - a z té propagace kojení za každou cenu mám občas osypky i já…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
30.9.08 23:07

Ha ha Lesino, mě po ukončení kojení taky „docela bolela hlava“ a říkala jsem si zlatý kojení, jakého zla člověka ubránilo :) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
30.9.08 23:14

Lesino :lol: :lol:

jenom teda doufám že Ti to s tim „bolením hlavy“ vyjde, protože já (nekojící) když si představim, jak mě ráno NĚKDO probudí (jakože vždycky probudí :lol: :lol: - maminko vstávat a pohádku!)- tak radši piju Colu a mám po ní akorát zalepenou tlamu :lol: :lol: a když si představim, že Ty to máš hnedka dreimal… Leda no - udat je všechny a vyzvednout až zase druhej den večer, až se strop přestane točit :lol: :lol: :lol:
Jéžiš kde jsou ty časy (to jsem ještě bydlela u našich), kdy jsem se ráno vzbudila, otevřela jsem oči, a ta polička na knihy, co jsem měla nad hlavou, začala odjíždět kamsi stranou - a bylo jasno :lol: :lol:

Ale to jsem odbočila od tématu…
Koukam že paralelně k Horké lince kojení by se měla zřídit ještě taky snad Horká linka pro vystresovaný nekojičky :lol: jaj tu bych tehdy bývala žhavila! (dneska už by si na mě nevydělali)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
30.9.08 23:14
Eliza píše:
Ha ha Lesino, mě po ukončení kojení taky „docela bolela hlava“ a říkala jsem si zlatý kojení, jakého zla člověka ubránilo :) .

Si vem, že už šest let tělo neutužuju - si myslím, že to bude krušné :D

l.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
30.9.08 23:15
pitrisek píše:
Lesino :lol: :lol:jenom teda doufám že Ti to s tim „bolením hlavy“ vyjde, protože já (nekojící) když si představim, jak mě ráno NĚKDO probudí (jakože vždycky probudí :lol: :lol: - maminko vstávat a pohádku!)- tak radši piju Colu a mám po ní akorát zalepenou tlamu :lol: :lol:

Součástí plánu je odložení Kunhůtek k babičce :D:D:D:D:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
30.9.08 23:19

jojojojo já tam mezitim stihla něco v tom smyslu připsat :lol: :lol:

Ano. Tak to potom jo.
Tuhle jsem byla na třídním srazu a to teda ráno bylo zajímavý. Manžílek odfrčel zvyšovat hrubý národní produkt a já zůstala doma s „maminko vstávat“, takže jsem žhavila horkou linku hlídání :lol: aneb babičko přijeď maminka nemůže vylézt z postele :lol:
prosimvás neposílejte na mě sociálku :lol: :lol: to bylo fakt jen jednou!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama