Jak mam řešit prázdniny s dětmi?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2932
6.1.23 13:44

Je taky se směju. Ve vesnici kde pocházím taky nefunguje celé 2 měsíce školka a žádná zástupná není. Prostě není :nevim: v okolních asi 15 sem tam nějaká školka je ( ale ne celé prázdniny) a cizí děti neberou. Nejbližší město s příměstským táborem nebo soukromou školkou 30 km. Prostě Smolík. Ale fungují tam v kostele karmelitky a na žádost něco jako příměstský tábor pořádají. Taky mnohem víc funguje vzájemná výpomoc maminek že školky a kamarádky. Zkus to směřovat touhle cestou plus ten zřizovatel školky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3792
6.1.23 13:44

Poloviční úvazek ti zaměstnavatel přiklepnout musí, stejně tak manželovi. Tak se prostě budete střídat mezi dvěma. A co babičky a dědečkové? Neříkej, že všichni pracujete 8-17 :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31216
6.1.23 13:45

Kazdopadne zakladatelko, nejak to vyresit musis. :hug: Ja mivam prazdniny sestavene priblizne na zacatku unora, koncem ledna byvaji vetsinou vypsane primestaky a tabory a hned po tom skacu. Ale ja uz mam nejmladsi skoro sestiletou. Nicmene prazdniny dost lezou do penez :roll:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.23 13:46
@Sisika9 píše:
Poloviční úvazek ti zaměstnavatel přiklepnout musí, stejně tak manželovi. Tak se prostě budete střídat mezi dvěma. A co babičky a dědečkové? Neříkej, že všichni pracujete 8-17 :nevim:

Babicky maji svy prace dost, na to aby hlidali dva mesice dve maly vnoucata. Nejsou to babky pred duchodem :nevim:

  • Citovat
  • Upravit
14697
6.1.23 13:47
@Janli píše:
Chápu tě a naivita zdejších diskutujících o zastupujících školkách a dětských skupinách mě teda rozesmála. Školka otevřená o prázdninách dva týdny. Žádná spádová není a zřizovatel to neřeší. U nás jsou příměstský tábory od pěti let, od tří let jen jeden a beznadějně obsazenej. Dětská skupina to samý. Já prostě dala na prázdniny výpověď a pak si hledala jiný místo. Jiný řešení nebylo.

Ano, kamarádka je sama se dvěma dětmi a také dává vždy na prázdniny výpověď a hleda znovu :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.23 13:47
@Sisika9 píše:
Poloviční úvazek ti zaměstnavatel přiklepnout musí, stejně tak manželovi. Tak se prostě budete střídat mezi dvěma. A co babičky a dědečkové? Neříkej, že všichni pracujete 8-17 :nevim:

Polovicni uvazek mi dela zhruba dve 12tky týdne, stejne ty deti nekdo hlidat musi…

  • Citovat
  • Upravit
14697
6.1.23 13:48
@Anonymní píše:
Babicky maji svy prace dost, na to aby hlidali dva mesice dve maly vnoucata. Nejsou to babky pred duchodem :nevim:

No ale snad mají taky nějakou dovolenou a kdyby kazda obetovala týden, mas o dva týdny zajišťování méně :nevim: nikdo neříká, ze je mají hlídat cele dva měsíce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15995
6.1.23 13:49

Na neplacene volno narok neni a ne, opravdu skolky nemaju vsude, nase nejede pres prazdniny ani den. Ve vedlejsim meste maji nejaky stridavy provoz, ale neni dost mist ani pro mistni deti. My jsme prvni rok meli mladsiho v soukrome skolce a nastesti nam vzali na mesic i starsiho (byl akorat pred nastupem do skoly), druhy rok jsme nejak pokryli s muzem kombem dovolenych a prace z domova (spolecnou dovolenou jsem meli 1 den, jinak jsme se stridali). Dostupny primestak pro mladsi vek jsem nenasla. Letos bude poprve babicka v duchodu, tak s necim pomuze. Nebyt techto moznosti, tak jako zakladatelka, tak tedy taky nevim :nevim: Fakt si najit chuvu jedine :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
6.1.23 13:49
@mado píše:
@Janli proč naivita, u nás taky zavřeno přes prázdniny, na nátlak matek na zřizovatele to naráz šlo udělat tak, že vždy byla v dosahu otevřená jedna, v případě většího počtu zájemců, dvě školky, celé prázdniny.
Samozřejmě, že když přijde jedna matka, tak kvůli ní nikdo nebude provozovat školku, ale pokud se sejde víc zájemců, tak to jde a funguje.

Jo, pokud mají stejnýho zřizovatele. To ale není všude. U nás se o to bojuje už roky. Nejde to.

  • Citovat
  • Upravit
ludmilaadamkova
6.1.23 13:50

Dcera šla letos v létě poprvé na tábor ( příměstský byly ji 3 roky a třičtvrtě. Zvládala to v pohodě jen měla tedy ještě potřebu po O spát což tam nebylo zajistrno - vyřešila si to po svém vzala si sebou deku a polštářek a lehla si tam do koutku a trochu se tam prospala.

Jinak byla naprosto nadšená každopádně celodenní sportování bez spánku prostě ještě nedala ( byl to sportovní příměstský)

Šla bych touto cestou..

  • Citovat
  • Upravit
56284
6.1.23 13:52
@Janli píše:
Chápu tě a naivita zdejších diskutujících o zastupujících školkách a dětských skupinách mě teda rozesmála. Školka otevřená o prázdninách dva týdny. Žádná spádová není a zřizovatel to neřeší. U nás jsou příměstský tábory od pěti let, od tří let jen jeden a beznadějně obsazenej. Dětská skupina to samý. Já prostě dala na prázdniny výpověď a pak si hledala jiný místo. Jiný řešení nebylo.

No, žádná naivita. Chodili jsme prudit starostu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3792
6.1.23 13:52
@Anonymní píše:
Polovicni uvazek mi dela zhruba dve 12tky týdne, stejne ty deti nekdo hlidat musi…
Že by otec dítěte? :think:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
56284
6.1.23 13:54

Jinak bych si najala studentku na léto. Na hlídání.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
6.1.23 13:55

@Serpentini já si našla úplně nový místo a v jiným oboru. Prostě jsem jednu práci ukončila definitivně, i proto, že mi odmítli dát přes prázdniny delší dovolenou a to jsem to s nimi probírala už před nástupem na místo. Děti doma samotný nechat nemůžu a čtyřletou jsem nikde neumístila. Letos už to bude lepší…..

  • Citovat
  • Upravit
2235
6.1.23 14:04

@Serpentini
Jo jasně, ale tříleté ji může po obědě ještě spát anebo si potřebuje odpočinout, to na táboře nemůže a též záleží zda to pomůže vůbec. Pro mě jsou příměstské tábory na houby docela kvůli tomu, že začínají pozdě - od 8 nebo 9… A někde jsou až pro starší. U nás až po první třídě, dříve neberou. Ale zase opravdu není problém sehnat náhradní školku… To že se tam dítěti nelíbí,. protože nikoho nezná atd je vedlejší. Za mě prázdniny zrušit a je klid :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová