Jak mi nevyšel pokus o zavařování :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 26.07.10 14:04
Jak mi nevyšel pokus o zavařování :(

Ahoj holky,

poprosím vás o radu, co dělám blbě…

Jako blázen jsem si schovávala skleničky od dětských výživ, že až začnu Kubovi vařit, zavařím si vždycky do skleniček dopředu…

A ejhle..navařila jsem…dala do umytých skleniček, pořádně utáhla víčka a dala do kastrolu s vodu…hladina byla cca 2 cm nad víčky. Nechala jsem to jemně perlit (vařit) cca 15 minut a pak chtěla skleničky vyndat..jenže mi u drtivé většiny z nich uletěly víčka (otevřely se)…bylo to fakt pevně zašroubované !
Tak jsem to zkusila znova (vařit) a zase tak 70procent sklinek se pootviralo…nevím co s tím :(
Je problém,že ty skleničky jsou dnes jiné..resp. jiná víčka ? Za nás měly více závitů, byla masivnější…teď mi připadají takový trošku forový, ale vydržet stejně něco musí, když člověk tu dětskou výživu kupuje je tam zavařena zelenina.

Tak nevím, co dělám špatně, nevíte ?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
NikolaM
Kecalka 124 příspěvků 26.07.10 14:09

Ahoj, a to si zavařovala do skleniček od dětské vyživy (ty co nemají klasický šroubovací víčka?) Většina malých skleniček od přesnídávek a příkrmů jsou nepoužitelná na zavařovaní.

NikolaM
Kecalka 124 příspěvků 26.07.10 14:11

Stalo se nám totiž to samé. :cry: celá várka přesnídávek byla předloni včoudu.Tak zavařujeme do větších skleniček.

vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 26.07.10 14:14

taky si myslím, že ty skleničky od příkrmů jsou špatné - radši bych použila třeba od majonéz, kde jsou klasická šroubovací víčka

• a mimochodem já zavařovala tak, že jsem nechala sklenky jen na 80 stupňu (- nevařilo se to) a pak jsem je odstavila z vařiče a nechala v hrnci vychladnout -když byla voda vlažná, vyndala jsem je, dala dnem vzhůru - nikdy jsem neměla defekt :palec:

držím palce při dalších pokusech :palec:

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 26.07.10 14:15

Souhlasím s Nikolou, pokud má víčko uprostřed takové to kolečko na promáčknutí, je k zavařování nepoužitelné :-?

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 26.07.10 14:15

asi to je ono..takove ty sklenicky od Hámi..
to víčko je vysoké cca 0,5 cm, víc ne…spíš míč. Ty klasický sklinky od přesnídávek, který naše maminky používaly na kořenky a jiný, mají (podle mne) delší závit a jsou pevnější…

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 26.07.10 14:16

Tak tak. Třeba skleničky od Hami, Alnatury - úplně k ničemu - vyhodit. Jediné dětské výživy, které jsou použitelné na zavařování mají v Coopu a je v nich jablečná dřeň. Přesně jak píšeš, musí to jít pořádně zašroubovat na více závitů. Já používám na zavařování např. skleničky od jogurtů nebo od tatarky, ty jsou takové menší, na dětská jídla ideální. Ale už na zavařování papání prdím, je s tím moc práce :roll:, už zavařuju jen ovoce a marmelády pro nás.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 26.07.10 14:16

blby sklenicky
zavarovat se da do sklenicek od jihoceskych jogurtu a od vyzivy zn. Hello (ktera nevim, kde se sezene, kamoska ji jednou u me zapomela)

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 26.07.10 14:17

aha..takže se asi shodnete, pravděpodobně to bude těma skleničkama…!

A já blbec to schválně kupovala, že sice je to drahý, ale budou skleničky a pak už si budu zavařovat :evil:

Jana206
Nadpozemská drbna 26544 příspěvků 26.07.10 14:21

Klasická, šroubovací víčka mají jen levné přesnídávky, které obsahují hodně cukru, málo ovoce a paradoxně nejsou pro malé kojence vhodné..
Ty moderní lepší mají víčko bezpečnostní - jakmile se tam dostane vzduch, lupne, aby byl poznán vadný kus :mrgreen:

Já jsem zavařovala příkrmy do skleniček od malých balení majonéz, marmelád, jihočeských jogurtů nebo starších typů přesnídávek - posbíráno po rodině..

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 26.07.10 14:23

prdlajz bezpečnostní, jsou schavně tak udelane, aby nesly znovu pouzit - vsadim boty
normalni vicka taky lupnou, kdyz je dobre zavareno

jinac mizerne bezpecnostni vicko ma i presnidavka Hamanek, 60% ovoce, zbytek cukr, voba skrob…tak nevim, jestli se delaji jeste horsi

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 26.07.10 14:26
Pudloslava píše:
prdlajz bezpečnostní, jsou schavně tak udelane, aby nesly znovu pouzit - vsadim boty
normalni vicka taky lupnou, kdyz je dobre zavarenojinac mizerne bezpecnostni vicko ma i presnidavka Hamanek, 60% ovoce, zbytek cukr, voba skrob…tak nevim, jestli se delaji jeste horsi

Njn, ti výrobci jsou pěkný k…y :pocitac: taky věřím, že to dělaj schválně, ačkoli zase tolik maminek snad nezavařuje, aby je to mohlo nějak ohrozit :think:

Jana206
Nadpozemská drbna 26544 příspěvků 26.07.10 14:26
Pudloslava píše:
normalni vicka taky lupnou, kdyz je dobre zavareno
:lol: :lol: No, to jsem vyčetla jak jinak než v nějakém reklamním letáku na výživu Hami :lol: :lol:
Myslela jsem to tak, že když to např. někdo otevře v obchodě nebo se to převozem poškodí, aby to bylo poznat a nešlo to zavřít zpátky původně.

Já jsem zavařovala, když měla malá velkou spotřebu a nemám tak velký mrazák. Taky mě to štvalo, že to nemůžu použít. Tak jsem vyměnila s dědou skleničky používané jako kořenky na chatu. Potom na ty víčka taky nadával :mrgreen:

Shílenka
Závislačka 2972 příspěvků 26.07.10 14:44

Ahoj,
v Kauflandu prodávají přesnídávky Hello a ty skleničky jsou ty klasické bytelné šroubovací, co jsme měli my jako děti. Tak nebo do těch :palec:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 26.07.10 14:51

tak hura do kauflandu- ani nevim, kde je nejaky v okoli.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >