Jak na dlouhé uspávání?

2
14.2.21 09:28

Jak na dlouhé uspávání?

Zdravím maminky, jdu si k vám pro rady 🙏 máme doma 18ti měsíčního chlapce a poslední dobou opravdu se spaním bojujeme. Začal pozdě usínat (21 hod a více) a tím pádem i pozdě vstávat (půl 10). Snažila jsem se mu to přehodit. Začala jsem ho budit v pul8, v 11 má oběd a v pul12 jde do postýlky. Vypije si mlíčko a do 12 většinou spí. Odpoledne jdeme ven, hrajeme si, v podstatě je celou dobu na nohou. V 18hod má večeři, v 19hod koupání a v půl 8 už je v postýlce, ale než usne trvá to hodinu a půl. Bohužel neusne jinak, než v mé přítomnosti (metoda vyřvat ho u nás nefunguje). Upřímně by mi nevadilo u něj sedět, než usne, pokud by to trvalo pár minut, ale po hodině a půl už jsem zoufalá. Nemáte někdo zkušenost, nebo radu, jak na to? Přijde mi, že vůbec není unavený. V postýlce nezlobí, leží, ale ne a ne usnout. Chtěla bych se vyhnout tomu, že ho ráno budu budit a vstával sám od sebe dříve než v 9hod.
Budu ráda za každou radu, tip, zkušenost. Děkuji ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6453
14.2.21 10:11

Davej pozdeji. U nás to bylo to stejný. Pomohlo až když v roce a půl přestala spát přes den. Jak dlouho spi po obědě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
14.2.21 10:19

@JancaS84 většinou hodinu a půl, maximálně 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10040
14.2.21 10:23

A bude hůř, tohle je období, kdy ten spánek přes den ještě potřebují, ale o to později pak jdou spát.
Prostě dávat spát později a počkat, až přestane přes den spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
15.2.21 09:21

Radu nemam, spis takove uklidneni. Byli jsme na tom mnohem hur. Vsechny 3 holky nam prakticky od 1 roku prestaly spat po obede. Resp. odpoledne usnuly tak jednou za 14 dni na hodku - v aute nebo v kocarku, doma v zadnem pripade. A ani to auto nebo kocarek zdaleka nebyly zarukou usnuti. Nejstarsi malokdy usnula pred pulnoci, vstavala okolo 7. Taky jsem u ni musela byt 2 hodiny, nez usnula. Proste nemohla zabrat. Nechat urvat taky nemelo smysl. Trochu se to zlepsilo v jejich 2 letech, kdy se narodila prostredni. Ale ani tehdy pred 23. nesnula, at jsme delali, co jsme delali. Mladsi od roka zvladly nekdy usnout uz treba v 22. Ale taky pri moji dlouhe pritomnosti. Tam teda byl problem i v tom, ze maji spolecny pokoj, takze by se pak vzajemne rusily, kdybych je tam nechala samotne.

A to byly prakticky cely den v pohybu, mnohem vice nez jejich vrstevnici, kteri treba jeste ve 4 letech spali odpoledne, vecer usinali v 8 a rano vstavali v 7.

Pomalicku se nam podarilo jim to usinani posunout. Ted je nejstarsi 6,5, nejmladsi 3. Nejmladsi uz usne treba i v 21:30 po 1 - 2 pohadkach, prostredni okolo 22. No a nejstarsi, kdyz neusne do 22., coz je casto, tam proste necham lezet, at usne sama. Vstava do skoky v 7, ty 2 mladsi vstavaji okolo 8.

Ze zkusenosti - davat spat driv je uplne na nic, akorat se bude v posteli trapit, ze nemuze 2 - 3 hodiny usnout. Vic unavit nelze. U vas je teda ten rozdil, ze vstava docela pozde. Ale vazne nevim, jestli ma smysl ho budit driv, aby byl vecer unavenejsi. Kdyz se nam nekdy holky probudi treba v 5:30, tak vecer stejne neusnou driv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat