Jak na focení s digitální zrcadlovkou

233
19.2.13 13:36

Jak na foceni s digitalni zrcadlovkou

Pred par dny jsme si koupili zrcadlovku nikon d3100.Neporadil by mi nekdo jak se s nim naucit fotit, popr nestli treba neni nejaka internetova stranka pro „blbce“ :-) abych to zvladla:-) Nejake rady treba jak hezkych fotek, prevazne chci fotit prcka, jak dosahnout cernkbilych a sepiovych fotek atd. Moc dekuju za rady

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11117
19.2.13 13:46

@Timea81
stranky az tak neznam, ale pokud ti nevadi investovat cca 300 (po koupi zrcadlovky uz malickost:) ), tak doporucuju knizku od Ondreje Neffa - Digitalni fotografie polopate. Super napsane i „pro blbce“ ;) pritom rady az do velmi slusne urovne. a dobre so to cte, tak lidsky, zadna ucebnice nebo tuny technickych zalezitosti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30420
19.2.13 13:55

http://www.fotograficka-skola.cz/ je to od Neffa :-) dobře se to i od něj čte, ale jsem na manželově pc tak nemám odkaz přímo na jeho stránky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
233
19.2.13 14:45

@Januliiik @Ali-Ali
a vy máte tu knihu? je tam třeba i napsané z jakého uhlu mám fotit, aby ty fotky byli hezké atd, jestli víte co myslím. Nejenom nastavení foťáku, ale třeba i rady.
já jsem si říkala, že pak investuju do víkendového školení, ale dvouletým dítkem to není jednoduché, tak bych se to chtěla naučit co nejdřív

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11117
19.2.13 14:54

@Timea81
jo, je tam i o kompozici, atmosfere fotek atd. je tam nejaka kapitola o detech, co si pamatuju, ale miminka asi primo ne :) ale kazdopadne precteni te knizky da cloveku hodne, i co se tyka tak celkove postoje k foceni. a jak rikam, prijemnou formou napsane…
a vim, ze existuje vyborne forum o foceni, kde se da najit spousty rad, lidi tam vkladaji sve fota, pisou si, jak co fotit, ale ani zaboha to nemuzu ted najit :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30420
19.2.13 15:53

Já si stahuju knihy o focení z ulozto :-) a není špatná kniha Naučte se dobře fotografovat a pak mám ještě nějaké knihy k PS

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
233
19.2.13 16:05

@Januliiik a neposlala by jsi mi odkaz na nějakou dobrou:-)? nebo jestli je tam i ta od Neffa

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30420
19.2.13 22:16
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1537
25.9.13 21:37

Z těch úplně základních pravidel stačí, když si budeš hlídat

  • světlo (nejlíp fotit bez blesku),
  • kompozici,
  • to, jestli mrňousovi neroste z hlavy strom, větev, hračka,
  • jestli není zbytečně rušivé pozadí, které případně můžeš potlačit malou hloubkou ostrosti
  • mít zaostřeno na oči


To mi přijde jako nejpodstatnější. Další věcí je naučit se rozhlížet a nechtít něco vyfotit za každou cenu a taky se připravit na to, že z třeba 50ti fotek se s trochou štěstí doopravdy povede jedna.

Takovej docela stručnej a přitom celkem názornej návod jsem teď jen na letmé kouknutí našla tady, tak si to projdi ;) Držím pěsti, ať se s foťákem daří :palec:

http://www.jaknafoceni.cz/…grafie-deti/

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1537
25.9.13 21:40

Základní fotografická pravidla jsou vyjmenovaná nejen s ohledem na děti i tady:
http://www.fotoroman.cz/…oto_tips.htm
Přijde mi to jako docela šikovné shrnutí toho podstatného :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
14.1.15 10:08

@Helenka123 tohle tu nemá co dělat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
80
29.2.16 17:09

Dostala jsem novou zrcadlovku, když měla teď malá jeden rok ať ji můžeme pořád fotit. Už dříve jsem fotila, teď je zase lepší foťáček, tak se s ním učím. Máte vyzkoušené nějaké knížky? Jaké? Nebo nějaké kurzy? Vygooglila jsem třeba tehle článek o kurzech, už jste to někdo zkoušel: http://www.veronika-angelina-coufalova.cz/…ani-pro.html - baví mě focení a chtěla bych mít hezké fotky…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová