Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Pred par dny jsme si koupili zrcadlovku nikon d3100.Neporadil by mi nekdo jak se s nim naucit fotit, popr nestli treba neni nejaka internetova stranka pro „blbce“
abych to zvladla:-) Nejake rady treba jak hezkych fotek, prevazne chci fotit prcka, jak dosahnout cernkbilych a sepiovych fotek atd. Moc dekuju za rady
@Timea81
stranky az tak neznam, ale pokud ti nevadi investovat cca 300 (po koupi zrcadlovky uz malickost:) ), tak doporucuju knizku od Ondreje Neffa - Digitalni fotografie polopate. Super napsane i „pro blbce“
pritom rady az do velmi slusne urovne. a dobre so to cte, tak lidsky, zadna ucebnice nebo tuny technickych zalezitosti.
http://www.fotograficka-skola.cz/ je to od Neffa
dobře se to i od něj čte, ale jsem na manželově pc tak nemám odkaz přímo na jeho stránky
@Januliiik @Ali-Ali
a vy máte tu knihu? je tam třeba i napsané z jakého uhlu mám fotit, aby ty fotky byli hezké atd, jestli víte co myslím. Nejenom nastavení foťáku, ale třeba i rady.
já jsem si říkala, že pak investuju do víkendového školení, ale dvouletým dítkem to není jednoduché, tak bych se to chtěla naučit co nejdřív
@Timea81
jo, je tam i o kompozici, atmosfere fotek atd. je tam nejaka kapitola o detech, co si pamatuju, ale miminka asi primo ne
ale kazdopadne precteni te knizky da cloveku hodne, i co se tyka tak celkove postoje k foceni. a jak rikam, prijemnou formou napsane…
a vim, ze existuje vyborne forum o foceni, kde se da najit spousty rad, lidi tam vkladaji sve fota, pisou si, jak co fotit, ale ani zaboha to nemuzu ted najit ![]()
Já si stahuju knihy o focení z ulozto
a není špatná kniha Naučte se dobře fotografovat a pak mám ještě nějaké knihy k PS
@Januliiik a neposlala by jsi mi odkaz na nějakou dobrou:-)? nebo jestli je tam i ta od Neffa
Z těch úplně základních pravidel stačí, když si budeš hlídat
To mi přijde jako nejpodstatnější. Další věcí je naučit se rozhlížet a nechtít něco vyfotit za každou cenu a taky se připravit na to, že z třeba 50ti fotek se s trochou štěstí doopravdy povede jedna.
Takovej docela stručnej a přitom celkem názornej návod jsem teď jen na letmé kouknutí našla tady, tak si to projdi
Držím pěsti, ať se s foťákem daří ![]()
Základní fotografická pravidla jsou vyjmenovaná nejen s ohledem na děti i tady:
http://www.fotoroman.cz/…oto_tips.htm
Přijde mi to jako docela šikovné shrnutí toho podstatného ![]()
Dostala jsem novou zrcadlovku, když měla teď malá jeden rok ať ji můžeme pořád fotit. Už dříve jsem fotila, teď je zase lepší foťáček, tak se s ním učím. Máte vyzkoušené nějaké knížky? Jaké? Nebo nějaké kurzy? Vygooglila jsem třeba tehle článek o kurzech, už jste to někdo zkoušel: http://www.veronika-angelina-coufalova.cz/…ani-pro.html - baví mě focení a chtěla bych mít hezké fotky…