Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Pokud s tím máš opravdu problém, nech si poradit od dětského psychologa nějaké výchovné triky, je hodně možností, ale vše se musí aplikovat systematicky. Ale velký problém na tom všem nevidím, řekla bych, že to školka spraví. Uhlazené, vděčné a poslušné děti vídám jen v reklamách. ![]()
doriang píše:Angua píše:No tak daleko to snad u nás nezajdedoriang píše:
Rozcuchání neřeším, starší dcera už pochopila, že když se nenechá učesat teď, pak to bude bolet, páč to bude mít zacuchaný moc (ale stejně se obden česat nechce), ze začátku jsem hrozila strojkem a ospříháním na ježka - ona si ty vlásky hýčká, takže stačilo pohrozit. Lízátka ve vlasech jsou standart, s tím už jsem se smířila![]()
Šmarjá, jenom to ne, já mám v živé paměti, když jsme se s mamkou v mých asi 8 letech honily v oboustranném hysterickém záchvatu po bytě (ona s nůžkama v ruce), protože mi taky vyhrožovala ostříháním a jednoho krásného dne jí prostě ruply nervy
Ale neostříhala mě![]()
![]()
![]()
![]()
já potřebovala aby aspoň sponku měla, páč švidrala na všecky strany přes ty vlasy. Jinak mě nějak neučesaná nevadí - ji to pak bude kudlit, žejo, ale nerada co chvila poslouchám od babiček atd. řeči typu „jaktože nemáš culík, nebo sponečku, dyť nic nevidíš“
oni to sice říkají dceři, ale ta výčitka „jaktože tě mamka neučesala“ tam je velmi citelná už v tom tónu
![]()
taky jsme řešili problém s vlasy na všechny strany a nakonec je klárka ostřihaná na mikádko pod uši, má ofinu a spokojenost je na všech stranách - ona netrpí při česání a se sponkama a gumičkama ve vlasech a já se nevztekám, že si sponky a gumičky zase servala…
a jinak pokud vyváděla něco nepřístojného, tak jsem jenou nebo dvakrát napomennula a pak dotyčnou věc zabavila - jídlo, pití apod… ono to časem přejde a ve školce se taky zklidní. myslím, že tě vytáčí z legrace a vzájemně se hecují. no uvidím, jak budou zlobit ty moje děti, až doroste viki ![]()
Angua píše:
Jinak co mě napadá je zkusit říkat, co mají dělat, ne co nemají - jako že polévka se jí lžičkou místo „nehrabej do toho rukama“ a tak.A pak třeba prohodit, že kdo chce jít s tebou dělat nějakou pro ně zajímavou činnost a podotknout, že tohle se může dělat jenom s učesanýma vlasama, obutýma botama (ideálně proč) - prostě říct co dělat a proč, než co nedělat…
No, toto funguje u nás![]()
Přesně tohle funguje i u nás ![]()
Večerní mlíko dostávají jen holčičky, které leží v postýlkách, ven chodí jenom děti, které mají čepici a podobně ![]()