Jak pomoci bezdomovkyni?

13
11.7.21 15:42

Jak pomoci mlade bezdomovkyni

Ahoj,

v patek jsem byl na party a potkal tam mladou peknou slecnu. Zjistil jsem, ze je jiz tyden bezdomovkyni a jako bonus ztratila penezenku s doklady, s kartama, se vsim. Byla meho veku kolem 30. Nedavno se rozesla s pritelem, ktery ji psychicky nicil, jejimi slovy ji znicil. Navic ji zdemoloval cely byt, ze ktereho utekla a nezaplatila najem. Takze prespava ruzne u kluku. Zminovala, ze penize ma a ze je v invalidnim duchodu - dal jsem se nevyptaval, mozna jsem mel.

Rozhodl jsem se, ze ji vezmu k sobe domu, protoze jsem nemel na to ji nechat na ulici, prestoze mela zpocatku strach nakonec ke mne sla. Nesmrdela, ani nebyla spinava. Nic jsme spolu nemeli, to ani nebyl muj zamer, jen mi ji bylo lito. Strasne lito, tak jsem te emoci podlehl.

Sli jsme spat kolem 4 rano a ja vstaval v 10, protoze jsem musel od 11 hodin pracovat. Mezitim, co spala jsem se ji podival do ledvinky, abych zjistil vice jeji identitu a zdali skutecne nic nema a nelze. A nemela. Pouze ponozky a tak 100 korun v drobnych.

V 10:30 jsem ji musel vzbudil a pomalu vyprovodit. Uz v te dobe jsem se necitil nejlepe, ze ji musim v tom vedru a poradne nevyspalou vyhodit zpet na ulici. Dopili jsme tedy vino, ktere zbylo z vecera a dali spolu par cigaret.

Vypadala hodne znicene a pak se me zeptala, zdali u me nemuze par dni zustat. Ja jsem rekl, ze ne, ze musim pracovat a taky mam sve starosti. Nebrecela, ani nedelala zadne problemy. Nez odesla nekolikrat mi podekovala, ze jsem ji ten den pomohl a nechal ji u me prespat.

Pak odesla a ja nemuzu z hlavy dostat jeji smutny, nejisty a unaveny oci.

Mam pocit, ze jsem mohl pomoct vice. Zaplatit ji hostel na tyden, at ma kde byt a nemusi byt na ulici ve strachu a sama. Nebo ji pomoct se vratit do bytu a domacimu rict, ze najem zaplatim. Proste me uzira pocit, ze jsem neudelal dost, prestoze jsem mohl, ale nejak jsem v te chvili nebyl schopen racionalne uvazovat.

Citim se jako clovek existencialne na samotnem dne. Jednou za par hodin vychazim ven projit nekolik bloku, kdybych na ni nahodou narazil a mohl ji pomoct. Ale zatim jsem nenarazil a jen doma sedim, myslim na ni a kourim jednu za druhou. Snazim se uklidnit tim, ze treba je u nejakeho sveho znameho, nebo aspon byla pres noc, nebo se zkusila vratit domu a zitra si skoci vyridit doklady a na policii zkusit zjistit, zdali jeji penezenku nekdo nenasel.

Takhle hrozny pocit jsem ze sebe nikdy nemel a uz dva dny jsem nejedl. Porad na ni musim myslet.

Mate nekdo podobnou zkusenost? Ci radu, jak se s takovou emoci vyrovnat?

Dekuji a mejte se krasne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11.7.21 15:47

Je to od tebe pekne ze ji chces pomoci, ale kdyby chtela ona sama, tak uz si nasla „bydleni“ Nevim jak se ty organizace nazyvaji..domov na puli cesty?? Nevim jestli to je ono, ale to je jedno proste by na ulici nezustala a nasla si i presto praci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9130
11.7.21 15:50

Neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4635
11.7.21 15:54

Já bych tomu jejímu příběhu úplně nevěřila, no.
Ale chápu, že o tom musíš přemýšlet. Mě by to taky nenechalo chladnou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
11.7.21 16:00

Jít na policii a vyřídit si nové doklady mohla sama už před týdnem. Když tvrdí, že má peníze, tak nájem taky zaplatit mohla. Ale asi nechce. Nejspíš ti řekla jen zlomek toho, co se jí stalo a proč. Kdybych měla hádat, tipla bych si, že ten invalidní důchod má na hlavu, třeba teď nebere léky a proto se chová divně. Být tebou, odkázala bych ji na noclehárnu pro bezdomovce a dál se v tom neangažovala. Ať se sám do něčeho nezamotáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18056
11.7.21 16:00

@Ales889 kdyby chtěla zařídila by si nové doklady, práci nema proč? Ubytování se dá taky najít za pár korun..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11499
11.7.21 16:02

Nemá tedy kde bydlet, a do práce chodí? Nebo jak to má? Někdo z té párty jí třeba nezná? Neví kde by mohla tedˇbýt? Tak uvidíš no, třeba jí ještě potkáš. Každopádně je to od tebe hezké, že jí chceš pomoct. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
11.7.21 16:20
@Ales889 píše:
Ahoj,

v patek jsem byl na party a potkal tam mladou peknou slecnu. Zjistil jsem, ze je jiz tyden bezdomovkyni a jako bonus ztratila penezenku s doklady, s kartama, se vsim. Byla meho veku kolem 30. Nedavno se rozesla s pritelem, ktery ji psychicky nicil, jejimi slovy ji znicil. Navic ji zdemoloval cely byt, ze ktereho utekla a nezaplatila najem. Takze prespava ruzne u kluku. Zminovala, ze penize ma a ze je v invalidnim duchodu - dal jsem se nevyptaval, mozna jsem mel.

Rozhodl jsem se, ze ji vezmu k sobe domu, protoze jsem nemel na to ji nechat na ulici, prestoze mela zpocatku strach nakonec ke mne sla. Nesmrdela, ani nebyla spinava. Nic jsme spolu nemeli, to ani nebyl muj zamer, jen mi ji bylo lito. Strasne lito, tak jsem te emoci podlehl.

Sli jsme spat kolem 4 rano a ja vstaval v 10, protoze jsem musel od 11 hodin pracovat. Mezitim, co spala jsem se ji podival do ledvinky, abych zjistil vice jeji identitu a zdali skutecne nic nema a nelze. A nemela. Pouze ponozky a tak 100 korun v drobnych.

V 10:30 jsem ji musel vzbudil a pomalu vyprovodit. Uz v te dobe jsem se necitil nejlepe, ze ji musim v tom vedru a poradne nevyspalou vyhodit zpet na ulici. Dopili jsme tedy vino, ktere zbylo z vecera a dali spolu par cigaret.

Vypadala hodne znicene a pak se me zeptala, zdali u me nemuze par dni zustat. Ja jsem rekl, ze ne, ze musim pracovat a taky mam sve starosti. Nebrecela, ani nedelala zadne problemy. Nez odesla nekolikrat mi podekovala, ze jsem ji ten den pomohl a nechal ji u me prespat.

Pak odesla a ja nemuzu z hlavy dostat jeji smutny, nejisty a unaveny oci.

Mam pocit, ze jsem mohl pomoct vice. Zaplatit ji hostel na tyden, at ma kde byt a nemusi byt na ulici ve strachu a sama. Nebo ji pomoct se vratit do bytu a domacimu rict, ze najem zaplatim. Proste me uzira pocit, ze jsem neudelal dost, prestoze jsem mohl, ale nejak jsem v te chvili nebyl schopen racionalne uvazovat.

Citim se jako clovek existencialne na samotnem dne. Jednou za par hodin vychazim ven projit nekolik bloku, kdybych na ni nahodou narazil a mohl ji pomoct. Ale zatim jsem nenarazil a jen doma sedim, myslim na ni a kourim jednu za druhou. Snazim se uklidnit tim, ze treba je u nejakeho sveho znameho, nebo aspon byla pres noc, nebo se zkusila vratit domu a zitra si skoci vyridit doklady a na policii zkusit zjistit, zdali jeji penezenku nekdo nenasel.

Takhle hrozny pocit jsem ze sebe nikdy nemel a uz dva dny jsem nejedl. Porad na ni musim myslet.

Mate nekdo podobnou zkusenost? Ci radu, jak se s takovou emoci vyrovnat?

Dekuji a mejte se krasne

Nemá kde bydlet, nemá doklady, ale chodí se bavit na párty. Anebo tam hledala dalšího kluka na nocleh? Co tam dělala? Prý má peníze, ale jak se k nim dostane bez karty, bez OP? Má byt, ze kterého uteče a nechá v něm nějakého exota? Proč se nesnaží ho ze svého bytu vykázat? Je od tebe milé, že ti osud cizí bytosti takhle leží v hlavě, i to, že jsi nezneužil situace, v jaké (třeba) je, ale ono moc se patlat s pomocí bližnímu se někdy příliš nevyplácí. A tady na tomto příběhu je těch zvláštností dost, buď ti trochu nebo i víc lhala anebo je poněkud „jinde“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2657
11.7.21 16:35
@greenapple píše:
A tady na tomto příběhu je těch zvláštností dost, buď ti trochu nebo i víc lhala anebo je poněkud „jinde“.

Asi tak, kdyby to byla podvodnice, tak by pravděpodobně požádala o půjčku, ale asi bude jinde, což nevylučuje vyprávění (lhaní je možná silné). Jinak podle mne oba zariskovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.7.21 17:12
@Alriga píše:
Já bych tomu jejímu příběhu úplně nevěřila, no.
Ale chápu, že o tom musíš přemýšlet. Mě by to taky nenechalo chladnou…

Holt to musim nechat casu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.7.21 17:14
@annali píše:
Jít na policii a vyřídit si nové doklady mohla sama už před týdnem. Když tvrdí, že má peníze, tak nájem taky zaplatit mohla. Ale asi nechce. Nejspíš ti řekla jen zlomek toho, co se jí stalo a proč. Kdybych měla hádat, tipla bych si, že ten invalidní důchod má na hlavu, třeba teď nebere léky a proto se chová divně. Být tebou, odkázala bych ji na noclehárnu pro bezdomovce a dál se v tom neangažovala. Ať se sám do něčeho nezamotáš.

V urcitych chvilich se skutecne chovala divne. Porad mi rikala: „Ty me chces zabit, ze jo?“

Bohuzel ji nikam neodkazu, protoze jsem ji uz nenasel. Tak snad to vyresi cas.

Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.7.21 17:17
@lachtanice86 píše:
@Ales889 kdyby chtěla zařídila by si nové doklady, práci nema proč? Ubytování se dá taky najít za pár korun..

Rikal jsem ji, ze u me uz byt nemuze a musi to nejak preckat a hned v pondeli vyresit doklady.

Penez s sebou moc nemela, nejsem si jisty, ze by se s tim nekam dostala. Prestoze rikala, ze penize ma z invalidniho duchodu, takze ma stalej prijem, akorat nevim jak se k nim dostane, kdyz nema pristup ke kartam ani OP. Navic pokud mela bezkontaktni karty, tak ji to nekdo uz mohl vyluxovat.

Dekuji za reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.7.21 17:19
@arinecka píše:
Nemá tedy kde bydlet, a do práce chodí? Nebo jak to má? Někdo z té párty jí třeba nezná? Neví kde by mohla tedˇbýt? Tak uvidíš no, třeba jí ještě potkáš. Každopádně je to od tebe hezké, že jí chceš pomoct. Držím palce.

Ta party nebyla znamych, proste jen v hospode a tam ji nikdo neznal.

Do prace nechodi, ma invalidni duchod.

Uz to proste musim nechat casu, treba se jednou objevi v poradku, zdrava a spokojena.

Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32518
11.7.21 17:20

@Ales889

Myslím, že dobrá pomoc by byla dojít s ní zařídit novou OP, případně pobyt v azyl. domu, noclehárně atd.

Jak říkala o tom inv. důchodu, to bude stoprocentně na nějaké psych. potíže, nejspíš nedodržuje léčebný režim, alkoholu a cigaretám se nevyhýbá, že?

Kdoví jak to je s tím klukem, s tím zdemolováním bytu, to nemusí být pravda, každopádně by ses s ní do budoucna nenudil.
Pokud ji potkáš, zeptej se, co její rodina, proč nemůže jít k někomu z nich, nejspíš nechce, chce tu volnost, párty, alkohol atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.7.21 17:22
@greenapple píše:
Nemá kde bydlet, nemá doklady, ale chodí se bavit na párty. Anebo tam hledala dalšího kluka na nocleh? Co tam dělala? Prý má peníze, ale jak se k nim dostane bez karty, bez OP? Má byt, ze kterého uteče a nechá v něm nějakého exota? Proč se nesnaží ho ze svého bytu vykázat? Je od tebe milé, že ti osud cizí bytosti takhle leží v hlavě, i to, že jsi nezneužil situace, v jaké (třeba) je, ale ono moc se patlat s pomocí bližnímu se někdy příliš nevyplácí. A tady na tomto příběhu je těch zvláštností dost, buď ti trochu nebo i víc lhala anebo je poněkud „jinde“.

Myslim, ze hledala dalsiho kluka na nocleh.

K penezum pristup - presne jak pisete.

Ten pritel ji udajne porad sleduje, tak ji z toho asi hrablo.

Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat