Jak se přinutit uklízet?

Anonymní
3.4.20 22:03

Jak se přinutit uklízet?

Ahojte, jak se přinutíte uklízet? Mě to nebaví, vůbec. Jak se motivujete? Nebo nějaké tipy, triky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12306
3.4.20 22:04

Me to taky nebavi, protoze to tu za pul hodiny neni videt, ze by tu nekdy nekdo uklizel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5326
3.4.20 22:09

Fungují rutiny, ale na začátku to dá dost práci. Rozdělit byt do sektorů a každý den v týdnu uklidit jeden + ráno a večer udělat to nejdůležitější (umýt umyvadlo v koupelně, posbírat bordel, vyřešit prádlo, uklidit kuchyň). Ale ve skutečnosti i tenhle systém znamená, že věnuješ úklidu daleko víc času než průměrný bordelář. Je to boj.
Osvědčila se mi „bedýnka“, tzn. plastová krabice, kam průběžně házím bordel a když mám čas (ideálně denně, reálně jsem ráda jednou týdně), roztřídím ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617
3.4.20 22:10
@Anonymní píše:
Ahojte, jak se přinutíte uklízet? Mě to nebaví, vůbec. Jak se motivujete? Nebo nějaké tipy, triky?

Nějak se dokopu. Jak se píše pode mnou…nesmím myslet na to, že za 1/2 hodiny to bude zas stejný jako před úklidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2823
3.4.20 22:10

No, mně se často taky moc nechce, tak si dám nějaký časový limit - že třeba budu uklízet 10 minut a pak si za odměnu budu číst.. Tak si vyberu nějaký úkol na 10 minut, třeba vyklidit a naplnit myčku, nebo vysat 2 pokoje.. A když už se do toho dám, tak se do toho dostanu a pak si přidávám další a další úkoly a nakonec tomu věnuji klidně i hodinu nebo dvě.. Ale kdybych si řekla, že půjdu uklízet dvě hodiny, tak to budu odkládat.. Tak mě motivuje, že je to jen na chvilku a dobrovolně si pak přidám sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11110
3.4.20 22:11

@blobfish tenhle systém jsem zkusila a štve mě na něm to, že není nic hotového. Mám ráda takový ten pocit přijít a mit naklizeno komplet. Se dvěma malýmu dětmi to ale nejde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10911
3.4.20 22:13

Jak? Těžko a málo často :)
Docela dobrý trik je natáhnout si budík třeba na 20 minut (nebo na 15, na 10) a uklízet jen tu relativně krátkou chvíli. Případně uklízet „v mezičase“, třeba opláchnout pár kousků nádobí, než se uvaří čaj. A taky se děsně raduju, jak to vypadá daleko líp než předtím (fakt je, že už mám jen jedno a poměrně velké dítě, takže to celkem vydrží, až na permanentní líheň špinavého nádobí.

V angličtině jsou triky na FlyLady, česká verze je myslím mameuklizeno.cz - osobně mi to nijak zvlášť nepomohlo, ale spousta lidí to miluje, tuším, že tady na emimi na to taky byla/je diskuse nebo možná i skupina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24506
3.4.20 22:25

Ja to mam naopak, me nebavi sedět v bordelu, i když predem vim, že to je prohrany boj :D obzvlášť ted, když sme doma člověk musi nejak zabít čas :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5326
3.4.20 22:25
@Aduš8 píše:
@blobfish tenhle systém jsem zkusila a štve mě na něm to, že není nic hotového. Mám ráda takový ten pocit přijít a mit naklizeno komplet. Se dvěma malýmu dětmi to ale nejde :nevim:

To úplně chápu, měla jsem to stejně. Ale přesně jak říkáš, s dětmi nejde mít pořád naklizeno a navíc jsem často nestíhala ani ten týdenní generální úklid, takže jsem třeba měla perfektně uklizené třeba jen dva pokoje a koupelnu… nastartoval mě střet s realitou, že to není výběr mezi mít naklizeno X nemít nic hotové, ale mezi mít celý byt jakž jakž byť nedokonale pofackovaný X mít občas některé místnosti krásně uklizené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6572
3.4.20 22:28

Uklizim porad. Kdyz se sprchuju, umyju sprchac. Kdyz si cistim zuby, umyju umyvadlo. Nez se uvari voda na caj, otru kuch. linku atd. Na vysavani, myti oken a dalsi narocnejsi ukony se musim proste hecnout. Hodne pomaha, kdyz k nam ma prijit navsteva :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33888
3.4.20 22:35

Já jsem rezignovala… V podstatě uklízím jen obytnou kuchyň. Tam máma kromě linky i jídelní stůl a pohovku. Tam uklízím a užívá si ten krásný pocit uklizené místnosti. Každý den uklidím, vytřu, setřu. Jinde je to ztráta času, tam jen kydám…

Někdy uklidím obývák, když už se přes bordel nedá sednout na gauč. :mrgreen:

Jenom, když má příjít návštěva/jsou Vánoce, uklízíme celý byt. Ale to je práce na celý den. Den to vydrží, je to krásné. A konec zvonec za pár hodin…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2823
3.4.20 23:08

Holky, myslím, že něco děláme špatně.. Já mám dvouleté dítě, a když uklízím jeden pokoj a nevenuji se mu, tak mi rozbordelari jiný pokoj.. A tak prostě postupuji bytem a uklízím a dítě postupuje taky a generuje nepořádek, takže se mi nějak nedaří mít v jednu dobu uklizeny celý byt.. Pak ale přijde máma a kroutí hlavou, že to nechápe, že ona měla dvě malé děti a vždy vše dokonale naklizeno.. A to ani neměla myčku, sušičku nebo robotický vysavač. Ale dříve prý šlo všechno a všechno se stihalo.. Dokonce si prý i děti od jednoho roku po sobě vždy samy uklidily hračky a nikdy je nenosily že svého pokoje do jiných částí bytu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33888
3.4.20 23:15
@Beckyttine5 píše:
Holky, myslím, že něco děláme špatně.. Já mám dvouleté dítě, a když uklízím jeden pokoj a nevenuji se mu, tak mi rozbordelari jiný pokoj.. A tak prostě postupuji bytem a uklízím a dítě postupuje taky a generuje nepořádek, takže se mi nějak nedaří mít v jednu dobu uklizeny celý byt.. Pak ale přijde máma a kroutí hlavou, že to nechápe, že ona měla dvě malé děti a vždy vše dokonale naklizeno.. A to ani neměla myčku, sušičku nebo robotický vysavač. Ale dříve prý šlo všechno a všechno se stihalo.. Dokonce si prý i děti od jednoho roku po sobě vždy samy uklidily hračky a nikdy je nenosily že svého pokoje do jiných částí bytu..

A rychle mluvily, brzo neměly plíny, nikdy nezlobily… :mrgreen:

To si s ní jen hraje paměť.

Vzpomeň na jednu z nejslavnějších matek, v naší literatuře, co nestíhala a jak její dítě u lavice stálo a z plna hrdla křičelo… :mrgreen: A kdyby to tehdá nebyla zardousila v záchvatu nějaké psychózy, tak by mu o dvacet let později vykládala, jak bylo hrozně hodné, hezky si hrálo s kohoutem, kočárkem i husarem, takže ona vždycky měla spoustu času zvládnout domácnost a jen co přišel v poledne táta z roboty, vždycky měla uvařeno. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19895
3.4.20 23:19

Mě vždycky na těhle diskuzích fascinuje, jak jsou pro vás bordel hračky na zemi, ručníky vytahany z šuplíku nebo drobky pod stolem. Tohle prostě zvládám tak nějak bez obtíží. Pro mě je bordel, který je potřeba řešit (a nedaří se :mrgreen: ) třeba prach na modemu, poličce, kam nedosáhnu, zaprasena vodovodní baterie, pavučina u stropu, opatlany odpadkový koš, šmouhy na lednici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33888
3.4.20 23:20
@Bubla Bůčková píše:
Mě vždycky na těhle diskuzích fascinuje, jak jsou pro vás bordel hračky na zemi, ručníky vytahany z šuplíku nebo drobky pod stolem. Tohle prostě zvládám tak nějak bez obtíží. Pro mě je bordel, který je potřeba řešit (a nedaří se :mrgreen: ) třeba prach na modemu, poličce, kam nedosáhnu, zaprasena vodovodní baterie, pavučina u stropu, opatlany odpadkový koš, šmouhy na lednici…

Mě by zase zajímalo, jak ty víš, co je pro mě bordel. :mrgreen:
To, cos vyjmenovala, je ještě pohoda jazz. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat