Jak se stát zámečníkem beze školy a otevřít každý zámek ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
29592
28.11.21 14:33
@V anda píše:
Krásný večer všem.

Dcera by chtěla být zámečníkem. Už delší dobu o tom mluví, dokonce si za peníze k narozeninám a z brigád koupila sadu na lockpicking nebo jak se to píše a zkouší doma.
Učnák na to tedy nemá. Jelikož studuvala gympl, tak jsme to doma trošku zamítli, že je to škoda i s její kapacitou aby nešla na VŠ a dělala zamečníka. Ještě ke všemu pěkná holka.

Nakonec po roce boju a hádek jsme udělali kompromis, že když odmaturuje a udělá zkoušky na VŠ zustane tam, že jí zaplatím nějaký zamečnický kurz každý rok k vánocum a pak se rozmyslí, zda si něco v oboru a nebo se vrhne na ty zámky, ale at má otevřený dveře zvlášt v dnešní době.

No a holka už je v prváku na VŠ a tedka je řada na mě abych zacálovala nějaký kurz.

Jenže nevím jak to chodí a ráda bych se poradila a zda to jde vůbec dělat beze školy a zda muže dělat zamečníka jako holka?

Není tu nějaká co má doma chlapa zámečníka a poradial by nám? Ideálně nějaký víkendový kurz do začátku a v Praze? Nebo kde hledat a čemu se vyhnout?

a to si tak chytrá dcera, která je v prváku vš neumí vygooglit sama?
je to celé přitažené za vlasy a nevěrohodné
a proč se na kurs na otvírání zámků ptáš primárně na webu pro matky e-mimino?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1965
30.11.21 11:59
@V anda píše:

přijde nám škoda a zvlášt v dnešní době, navíc pro holku i možná nebezpečný jezdit někde v noci po bytech na zavolání a sama.

dneska se docela rozmahaji sluzby „zeny zenam“, napr hodinove manzelky atd, a to prave proto, ze pro zenu to muze byt risk, pozvat si ciziho chlapka domu a zaroven s dnesnim naradi vetsina remesel nevyzaduje az tak hrubou silu, ze by je zeny nezvladly delat. Takze by tvoje dcera mohla fungovat jako takova to „safe“ zamecnice, kdyz na to prijde :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
30.11.21 23:52
@zrnko píše:
A proc ne? Je to snad pod uroven rodiny?
Vysoka skola remeslu nenauci a kdyz ho chce delat, tak proc ne? Vsak titul z VS ji zustane.
Kdyz jde o povest, tak at si udela teda nejakou strojirenskou vysku :nevim:
Nechapu, proc by to mel byt problem, naopak je super, ze ma ruzne zajmy a znalosti, ze kterych muze v budoucnu cerpat.

však ano ale to by musela udělat nejdřív VŠ a pak přece nepujde zase dělat učnák v 23 letech znovu a zase by byla s náma do 27 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
30.11.21 23:53
@stinga píše:
a to si tak chytrá dcera, která je v prváku vš neumí vygooglit sama?
je to celé přitažené za vlasy a nevěrohodné
a proč se na kurs na otvírání zámků ptáš primárně na webu pro matky e-mimino?

ona si umí vygooglit věci, však má i sadu doma. Ale cálovat to budeme my, tak chci být v obraze.
Navíc já se ptám, zda doma třeba nemáte některá zamečníka, která poradí kde se třeba lépe ptát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
30.11.21 23:54
@Liberalissima píše:
dneska se docela rozmahaji sluzby „zeny zenam“, napr hodinove manzelky atd, a to prave proto, ze pro zenu to muze byt risk, pozvat si ciziho chlapka domu a zaroven s dnesnim naradi vetsina remesel nevyzaduje az tak hrubou silu, ze by je zeny nezvladly delat. Takze by tvoje dcera mohla fungovat jako takova to „safe“ zamecnice, kdyz na to prijde :palec:

no hlavně aby ona byla safe… každopádně zatím jsem se nikam nepohnula…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
1.12.21 00:52

@V anda Několik mých spolužáků z VŠ šlo po bakaláři právě na učňák obdobný našemu oboru, kde právě získali mnohem více praktických dovedností a měli i praxe v dílnách, které s učňákem spolupracovali. Některé obory na učňácích mývají i dvouleté nástavby po maruritě, kde už právě nejsou ani ty klasické předměty, ale naopak jen ty odborné obdobně jako na VŠ, ale je tam mnohem víc praxe, nevím ale jestli existuje i něco takového v oboru zámečníka.

Každopádně z toho co jsem pochopila by dceru bavilo právě to otevírání zámků, něco jako film Armáda lupičů, kde byla právě soutěž v otevírání zámků a vítěz pak měl možnost otevřít 3 legendární sejfy. Práce zámečníka, je spíš práce s kovem jako takovým a zámky jsou spíš okrajové, koukni přímo na kvalifikaci zámkař.

Jednoduchým googlením jsem našla třeba kurzy od Locksmith cz, kde tento obor i dobře popisují a ti mají přímo kurz základy lockpickingu za 2900,– případně spousty dalších autorizovaných kurzů pokud se tomu chce věnovat.

Pokud se o to dcera opravdu zajímá, myslím, že ví přesně jaké kurzy by se jí líbili a od které firmy, protože určitě sleduje jejich práci, zkuste se jí zeptat jestli je nějaký specifický kurz, o který by měla zájem, tím jí totiž uděláte největší radost ;), než nějakým náhodným zámečnickým kurzem na doporučení emimina, který vůbec nemusí být o zámcích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
2.12.21 18:46

Já jsem po gymplu šla na VŠ, tu jsem nedokončila a pak šla na odbornou SŠ s dílnama a tak. Řemeslo mě baví :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat