Jak se žije v Neratovicích a okolí

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
formeli
Nováček 1 příspěvek 14.04.12 09:09
Jak se žije v Neratovicích a okolí

Ahoj, nejsou tu nějaké maminky, co bydlí v Neratovicích a okolí?? Můj manžel zde zdědil domek, do kterého se nejspíše po základní rekonstrukci přestěhujeme. Nyní bydlíme v Praze. Chtěla bych se zeptat na názory, jak se v Neratkach a popřípadě okolí žije, neb to tu vlastně vůbec neznám, jestli se vám tu líbí či ne. Jaké jsou tu možnosti pro děti, výlety a tak. Taky mě trochu znepokojuje, že bychom se přestěhovali do města, kde je Spolana, někteří známí mě od tohoto místa dosti zrazují. Jaké máte zkušenosti s ovzduším, kvalitou životního prostředí, jestli Spolana ovlivňuje život ve městě, atd. Moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
brouček123
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 14.04.12 10:15

Ahoj takmy bydlíme cca 10minut busem od Neratovic my tady vyžití pro děti nemáme takové jako v Praze obchody tady nejsou jako v Praze no nic tady není jako v Praze my právě začínáme hledat něco v Praze protože nás totady nebaví a co se týká spolany tak jestli je to to co vidím z okna a co tak páchne což je ono tak to bych uplně zrušila a od stěhování se tam bychdala ruce pryč, To%t muj názor jak to máme my.

luca13
Kecalka 173 příspěvků 14.04.12 11:09

Tak já bydlím v neratovicích a nestěžuji si. Spolana teda nic moc, ale v Praze ten vzduch nebude o moc lepší :-) pro děti je tady pár hristatek, bazén, cvičení pro děti…myslím, že se dá v okolí vyjet i na nějakej výlet a je to kousek od prahy, což je super…až budem s přítelem řešit větší bydlení, tak rozhodně chceme zůstat tady v okolí…

Adhelaide
Stálice 78 příspěvků 14.04.12 13:43

Ahoj, bydlím v Neratovicích tři roky a stěhuji se pryč. Pro mě je to špinavé město plné odpadků bez vyžití pro děti a bez přírody. Mám ale vysoké nároky - pocházím z Krkonoš :)

Fazolka_87
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.12 14:43

V Neratovicích žiji několik let, utekla jsem sem ze špinavé Prahy. Nestíhám, co píšou ostatní maminky. Ano, nejsou tu mega obchoďáky jako v Praze, to ale nejsou v žádném menším městě. Ale ve vzdálenosti 10min od sebe je tu Lidl, Penny, Billa a Tesco. Spolana tu není vůůůbec cítit, omezila provoz na miminum, tak kde bere to o smradu, když tu žádný není?!! A příroda? Neratovice leží hned u Labe, směrem na Mlékojedy jsou lesy, přírodní koupaliště, vše v dosahu peší chůze. Nechápu Vás proč si vymýšlíte. :nevim:

Shreya
Ukecaná baba ;) 1981 příspěvků 27.10.12 14:54

Do Neratovic jsem se přestěhovala po sedmi letech ze smradlavé Prahy, s přítelem tu máme oba práci, do Prahy do velkého Tesca do Letňan autem cca 20 min, pro život je tu vše - pošta, nemocnice, úřady, plavecký bazén, solárka, salony pro kosmetiku a nehtové modeláže, několik restaurací, pizzerie, nedaleko jsou krásné vycházky podél Labe ( na kola, se psy… ), je tu sice malé, ale Tesco, Billa, Penny, Lidl - na normální základní nákupy, na ty velké není problém být za pár minut v Praze autem, co se týče autobusů, jezdí do Holešovic každých cca 15 min, jsou tu školy, školky, několik pěkných hřišť pro děti, státní i městská policie, posilovny, spinning, zdravotní středisko… co se týče Spolany, tak ta už nevypouští, zbylo tam jen pár zaměstnanců, zhruba dvěstě. Příroda krásná, bydlíme v nejlepší lokalitě ve městě a opravdu si na život v Nerátkách nemůžu stěžovat.

Fazolka_87
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 13:12
Můj člověk :-)
@Shreya píše:
Do Neratovic jsem se přestěhovala po sedmi letech ze smradlavé Prahy, s přítelem tu máme oba práci, do Prahy do velkého Tesca do Letňan autem cca 20 min, pro život je tu vše - pošta, nemocnice, úřady, plavecký bazén, solárka, salony pro kosmetiku a nehtové modeláže, několik restaurací, pizzerie, nedaleko jsou krásné vycházky podél Labe ( na kola, se psy… ), je tu sice malé, ale Tesco, Billa, Penny, Lidl - na normální základní nákupy, na ty velké není problém být za pár minut v Praze autem, co se týče autobusů, jezdí do Holešovic každých cca 15 min, jsou tu školy, školky, několik pěkných hřišť pro děti, státní i městská policie, posilovny, spinning, zdravotní středisko… co se týče Spolany, tak ta už nevypouští, zbylo tam jen pár zaměstnanců, zhruba dvěstě. Příroda krásná, bydlíme v nejlepší lokalitě ve městě a opravdu si na život v Nerátkách nemůžu stěžovat.
Trumbeli
Kecalka 205 příspěvků 04.11.12 17:37

Já bydlím u Neratovic něco přes dva roky a nemůžu si stěžovat. Předtím v Praze, a i když jsem trochu měla předsudky ohledně Spolany, tak nakonec se mi tu bydlí fajn. Vše, co potřebuju k běžnému životu, tu je, ostatní v Praze, která je fakt kousek. Na úřadech lidi daleko příjemnější než v Praze, to se nedá srovnat, stejně tak třeba lékaři, prodavačky v obchodech, pošta a tak, zkrátka malé město. Smrad tu rozhodně není, v zimě občas inverze, ale ta je v Praze rozhodně taky a mnohdy daleko větší.

Martas606484
Nováček 4 příspěvky 26.04.19 12:40
Spolana

Nejlepší je jak na Prahu nadavají lidi smradlava Praha :D spíš je to protože neměli na to aby tu mohli žít. Díky bejvalé spolaně tam lidé umírají na Rakovinu slinivky atd… Umřela spousta známých z Tišic u Mělníka, Neratovic atd ve věku 50 let. Tak nevím co je na tom kraji dobrého :D Na Prahu nadávejte ale nejdřív si zjistěte co je to spolana a pravdu o tom okolí který nebude dobrý ani za 30 let.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19023 příspěvků 26.04.19 12:54
@Martas606484 píše:
Nejlepší je jak na Prahu nadavají lidi smradlava Praha :D spíš je to protože neměli na to aby tu mohli žít. Díky bejvalé spolaně tam lidé umírají na Rakovinu slinivky atd… Umřela spousta známých z Tišic u Mělníka, Neratovic atd ve věku 50 let. Tak nevím co je na tom kraji dobrého :D Na Prahu nadávejte ale nejdřív si zjistěte co je to spolana a pravdu o tom okolí který nebude dobrý ani za 30 let.

Neratovice neznám, ale nedělej ze Spolany Černobyl :think: Na rakovinu bohužl umírají mladí lidé, i děti, ze všech koutů republiky :think: Ano, jsou místa s horší a lepší ekologickou situací, ale zrovna Prahu bych v tomto směru moc nevyzdvihovala :think:

Hanka1
Extra třída :D 14900 příspěvků 26.04.19 12:57
@Martas606484 píše:

neprehanej, Spolana jede tak na 20% produkce toho, co za komousu a hlavne je orientovana uz jinak…Bydlime tim smerem, ne teda v Nera a zdravi jsme cela siroka rodina, babicce je 94 a tesi se plnému zdravi a ta zije od Nera co by kamenem dohodil…

lucie.krajcarova
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 17 inzerátů 26.04.19 13:05

Bydlím zde v okolí asi 11 let. Myslím, že Neratovice toho rodinám nabízejí dost, at se jedná o množství obchodů, drogérií atd. je tu bazén a zimní stadion, koupaliště, dům dětí, kde je spousta kroužků pro děti, spousta hřišť. Upřímně smrad odsud necítím, to je daleko horší prasečák v Tišicích. Kousek řeka, rybáři. Moje děti se tam chodí i koupat, hned u břehu je hřiště s mini pláží. spojení do Prahy i jinam super, autobusy i vlaky. jo a je to úrodný kraj na zeleninu :-)

lucie.krajcarova
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 17 inzerátů 26.04.19 13:06

Jo a já přišla do Prahy ze Severní Moravy, a dostala jsem alergii na prach… asi z dopravy. tady už to pár let vůbec nemám :-)

Martas606484
Nováček 4 příspěvky 26.04.19 13:11

V podstate hodně lidí tam má prpblemy ve staří už jen to proč byty v Neratovicich u Prahy v podstate stoje 2 500 000 za 3+1? a jinde o 30km dal to je drahý? Je to kvuli té chemičce Praha taky neni nic dobrýho ale prace je tu spousta lidi naplavky cmco ba ni nadavá :joy: :joy: :joy: :joy:
:zed:

Martas606484
Nováček 4 příspěvky 26.04.19 13:14

Ja jsem z Prahy a je to pravda je to tu prašný hlavně byty přozemi a 1 patronv centru to jsou uplbě černý fasády no.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama