Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anonymní píše: …tebe nikdo nenutí, ale někdo má psychické predispozice nebo poruchy osobnosti, snížená empatie vůči okolí, taky výchova a nastavení životních hodnot, slabá vůle k životu…atd. Prostě každému není dáno „zhůry“ sociální společnost toleruje slabší jedince.Není větší problém to, že ve vyspělé společnosti se koupí chlast na každém rohu, dokonce kdo nepije, je hned „podivný“ článek společnosti. Kasína, sázení on-line, Sportka dokonce v hlavním vysílacím čase v TV, drogy veřejně všude…hloupost a slabost lidí je jedna věc, ale to, že na nich vydělávají (kolikrát bez omezení) jiní, to je možná větší problém. Bych asi první řešila příčinu a až potom následky.
Nevím, asi mě nepřesvědčíš o tom, že si za to každý nemůže sám. Ale jak jsem říkala hned na začátku, já bych do toho nešla, bude to náročné pro všechny a pro tebe nejvíc. Měla bys mít sílu na děti, ty tě potřebují nejvíc
Příspěvek upraven 19.01.22 v 21:23
@Anonymní píše: …tebe nikdo nenutí, ale někdo má psychické predispozice nebo poruchy osobnosti, snížená empatie vůči okolí, taky výchova a nastavení životních hodnot, slabá vůle k životu...atd. Prostě každému není dáno „zhůry“ sociální společnost toleruje slabší jedince.Není větší problém to, že ve vyspělé společnosti se koupí chlast na každém rohu, dokonce kdo nepije, je hned „podivný“ článek společnosti. Kasína, sázení on-line, Sportka dokonce v hlavním vysílacím čase v TV, drogy veřejně všude…hloupost a slabost lidí je jedna věc, ale to, že na nich vydělávají (kolikrát bez omezení) jiní, to je možná větší problém. Bych asi první řešila příčinu a až potom následky.
Obecně máš pravdu, ale od popsaných typů lidí prcháme, co nám nohy stačí. Žít s nimi a nedejbože zakládat rodiny nechceš. Napravovat takovou narcistní poruchu osobnosti může jen nepoučitelný samaritán, který se při tom zničí a stejně selže.
@Anonymní píše:
Sport je vyrazne horsi. Jednim kliknutim na mobilu - na tutovku - a jsou minus desetitisice, statisicetam veri, ze tomu rozumi. Ze to neni hazard. Ze oni vi!! Maji prece zakulisni informace. Tutovka. To je nejhorsi
Tak sport horší není, většina aspoň přehled má a s tím i zájem aspoň o něco. Z toho důvodu jsou herny už jen jako kasina kde musíte byt registrovaní. Kdo hrál bedny, tomu bylo jedno jak sehnal penize, většinou to byli lidé, kteří na to nakradli, to v sazkovce není. Tam zas takový lidé nechodí. Se všemi se dá úplně v pohodě bavit. 90% jich dorazí denně. A na netu se točí daleko větší penize. To si kdo v tom nedělá vůbec nedovede představit
@marta12345 píše:
Tak sport horší není, většina aspoň přehled má a s tím i zájem aspoň o něco. Z toho důvodu jsou herny už jen jako kasina kde musíte byt registrovaní. Kdo hrál bedny, tomu bylo jedno jak sehnal penize, většinou to byli lidé, kteří na to nakradli, to v sazkovce není. Tam zas takový lidé nechodí. Se všemi se dá úplně v pohodě bavit. 90% jich dorazí denně. A na netu se točí daleko větší penize. To si kdo v tom nedělá vůbec nedovede představit
I ti co sazi sport si na to muzou nakrast. Kazdou chvili je o nekom takovem clanek na internetu. A ti chlapi v te lecebne si to taky reknou otevrene. Ano - i ti co sazi na sport jsou na tom takto bidne. A ne - ani kdyz o tom neco vi - tak nevi jak dopadne zapas a je to stejne jako sazet na rulete.
@Anonymní píše:
I ti co sazi sport si na to muzou nakrast. Kazdou chvili je o nekom takovem clanek na internetu. A ti chlapi v te lecebne si to taky reknou otevrene. Ano - i ti co sazi na sport jsou na tom takto bidne. A ne - ani kdyz o tom neco vi - tak nevi jak dopadne zapas a je to stejne jako sazet na rulete.
Nikomu svůj názor nenutim, ale dělám v sazkovem provozu 16let, tak vím o čem mluvím. Znám plno fajn lidi, kteří se kvůli hazardu dostali na úplné dno. A neznám nikoho kdo je v plusu
. Měli jsme pobočku v herně, kde jsem byla rok a půl, tak vím jaké smažky chodili hrát bedny. Já do te doby ani nevedela, ze už se do nich nehází mince
a ze případné výhry vyplácí obsluha baru. Těm lidem stačilo hodit tam stovku a pak jít pít na bar, nastavili automat a byli spoko ze se jim to za zády točí.
Jinak mezi nimi nerozlisuji, výsledek je stejny
proto města zrušili herny, protože se jim kvůli tomu zvyšovala kriminalita. Ne kvůli sazkovkam, ty jsou v noci zavřené.
Znám jednoho, který to zvládl. Abstinuje už skoro 10 let. Oddlužil se pomocí insolvence, má dobrou práci s kariérním růstem, k ní si otevřel drobnou živnost. Peníze si už spravuje sám.
Je to ale jeden z mála případů a nikdy člověk neví, jestli nemůže přijít recidiva.