Jak zvládat záchvaty vzteku a nevhodné chování u tříletého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 20:12
Jak zvládat záchvaty vzteku a nevhodné chování u tříletého dítěte

Maminky prosím o radu, občas si opravdu nevím rady se svým tříletým synem. Trápí mě záchvaty vzteku a jeho občasné chování. Záchaty vzteku mívá hlavně po odpoledním spaní(běžně už nespává, ale občas se mu podaří usnout)ale taky třeba když spadne nebo se mu prostě stane něco nepříjemného. V tu chvíli se pohodový chlapeček promění doslova v sedmihlavou saň. Dokáže řvát tak, že se všichni otáčí, je vidět že je plný vzteku, vykřikuje že chce něco bacat, vyhodit, mlátit, dovede si troufnout i na někoho cizího nebo mě plácá po ruce, prostě to dává ze sebe ven takovýmto způsobem. Mně je vždy strašně trapně a jsem z toho úplně vyřízená a chce se mi brečet, že ho nezvládám. Přitom se ho snažíme vychovávat dobře, doma vše klape jak má, myslím, že má pěkné a harmonické dětství. Občas mi ujedou nervy a dostene na zadek ale obecně ho nechci bít a ani křičet, vyhrožovat a tak…Druhá věc je předvádění, občas třeba někoho potkáme. kdy dotyčný se ho na něco zeptá a on začne třeba utíkat nebo se schovávat popř udělá úplně nějakou kravinu a chová se s prominutím jako blbeček. Asi by chtěl zaujmout, ale dělá to tím nejhorším způsobem. Hodně lidí mi říká, že mě má omotanou, že ví, že si to může dovolit. Když je u babičky nebo ve školce, tak to prý nedělá. ale bojím se, aby nezačal, to si nedovedu představit, jak by se na to učitelky tvářily. Celkově jsem občas v koncích a pořád si říkám, kde dělám chybu nebo co mám dělat jinak.Nebo je ještě malý a neumí si poradit s návalem emocí a časem z toho vyroste? Děkuji vše za příspěvek a prosím o respektování anonymity, je to pro mě citlivé

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8421 příspěvků 10.08.18 20:18

Myslím, že se chová úplně normálně ke svému věku. Je to malé dítě, ne cvičený pejsek. Teprve se učí se sebou pracovat, s emocemi atd. I to předvádění je úplně normální.

Spíš zapracuj na sobě, aby se ti nechtělo brečet, kvůli tomu že se dítě vzteká. Není to nic špatného, ani chyba ve výchově, za co by ses měla nějak stydět. Uvolni se a přijmi ho takového, jaký je.

Sailah
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 10.08.18 20:22

Doporucuju kurz nevychovy. Vylozene pro tebe jako stvoreny;) pochopis hodne veci a urcite se vam oboum povede diky tomu spolu lepe vychazet. Jo a min si delej hlavu s tim co si o tobe mysli ostatni vcetne babicek ;) kazdy stejne premysli nad tim co o nem rikaji ti druzi a na jejich nazoru az tak nesejde. :mavam:

_0812_
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 10.08.18 20:35
@Anonymní píše:
Maminky prosím o radu, občas si opravdu nevím rady se svým tříletým synem. Trápí mě záchvaty vzteku a jeho občasné chování. Záchaty vzteku mívá hlavně po odpoledním spaní(běžně už nespává, ale občas se mu podaří usnout)ale taky třeba když spadne nebo se mu prostě stane něco nepříjemného. V tu chvíli se pohodový chlapeček promění doslova v sedmihlavou saň. Dokáže řvát tak, že se všichni otáčí, je vidět že je plný vzteku, vykřikuje že chce něco bacat, vyhodit, mlátit, dovede si troufnout i na někoho cizího nebo mě plácá po ruce, prostě to dává ze sebe ven takovýmto způsobem. Mně je vždy strašně trapně a jsem z toho úplně vyřízená a chce se mi brečet, že ho nezvládám. Přitom se ho snažíme vychovávat dobře, doma vše klape jak má, myslím, že má pěkné a harmonické dětství. Občas mi ujedou nervy a dostene na zadek ale obecně ho nechci bít a ani křičet, vyhrožovat a tak…Druhá věc je předvádění, občas třeba někoho potkáme. kdy dotyčný se ho na něco zeptá a on začne třeba utíkat nebo se schovávat popř udělá úplně nějakou kravinu a chová se s prominutím jako blbeček. Asi by chtěl zaujmout, ale dělá to tím nejhorším způsobem. Hodně lidí mi říká, že mě má omotanou, že ví, že si to může dovolit. Když je u babičky nebo ve školce, tak to prý nedělá. ale bojím se, aby nezačal, to si nedovedu představit, jak by se na to učitelky tvářily. Celkově jsem občas v koncích a pořád si říkám, kde dělám chybu nebo co mám dělat jinak.Nebo je ještě malý a neumí si poradit s návalem emocí a časem z toho vyroste? Děkuji vše za příspěvek a prosím o respektování anonymity, je to pro mě citlivé

Asi mě tu za to ukamenují, ale pokud už by ten vztek pro nic za nic opravdu přeháněl, tak bych ho prostě slila vodou. Ale upřímně, jestli si dokáže dovolit i na cizí to už je opravdu moc. Stát se třeba mě, že venku nějaké děcko chytne rapla a začne po mě třeba útočit, tak se prostě oženu a dám mu normálně po papuli. Na to předvádění bych prostě hodila totální ignor řekla bych i to i ostatním co na něj mluvili, ať ho ignorují. Když nebude publikum, tak jeho to přejde. I když já bych nemohla fungovat třeba jak ty, já jsem rapl a neřídím se tím, nechci křičet nebo dát na zadek. Když se mi dcera začne chovat jako fracek, což občas u nás také nastane, tak prostě buďto pokud nepomůže domluva dostane klidně i na holou a nebo zákaz hřiště, pohádek…

Uživatel je onlinestock
Echt Kelišová 8051 příspěvků 10.08.18 20:37

Jak se do lesa volá… Ty mu dáš na zadek,on Te placa přes ruku/nabaca Ti. Děti se nikdy nebijou. Smir se s tím ,ze je to naprosto normální vývojová fáze. Za to mu přece nebudeš dávat na zadek. Chybu nikde neděláš,kazde dite a rodič si tímhle projdou. Trpelivost a vysvetlovani. Babička a školka nevychovavaji. Babička rozmazluje,já taky :lol: ,školka učí. Proto se tam chová jinak. Vsimni si,kolik je tady diskuzi na tohle tema, zrovna v tomhle veku ditete :) .

lomis
Stálice 53 příspěvků 10.08.18 20:38

Můj milovaný bude mít 2 roky..Ale už teď se projevuje stejně. Dokáže to být zlatíčko, se kterým se na všem domluvím. Odnese si talíř ze stolu, umyje se ručičky, jde si hajnout…Ale pak přijdou momenty (nechce se mu zrovna jít tam, kam chci já nebo se ho špatně dotkne ségra) a on je najednou jak vyměněný. Najednou má vzteklý výraz v očích, křičí, řve, vzdoruje, šlehne sebou o zem a nebo bací hlavou do země.......Plácnout ho nepomůže, obejmout nepomůže, domlouvat také ne..Tak ho ignoruji. Je mi jasné, že kdo to vidí, říká si, že je rozmazlený - je mi to fuk - je to náš syn a ne jejich. Dokud nikoho neomezuje, tak to neřeším.
I děti mají své nálady a charaktery - jen se ještě nedokáží tak krotit a přetvařovat jak někteří dospělí :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 20:40

Tvůj příspěvek na mě působí tak, že syna vychováš dost autoritativně. Máš jasné představy o tom, co by měl a neměl dělat a jak by se měl a neměl chovat, co je a není „správné“. Rovněž je z tvého příspěvku vidět, že ti (dle mého názoru až nezdravě) záleží na tom, co si o tobě a tvém synovi myslí okolí - ale toto teď pominu.
Doporučila bych ti vychovávat syna více partnerským způsobem. Pokud nevíš, co to přesně znamená (ne, opravdu to neznamená výchovu liberální, ve které si dítě dělá, co samo chce a rodič ho nevede), zkus knihy Respektovat a být respektován, Jak žít a nezbláznit se (tu znám pouze z doporučení) nebo jak už zde bylo doporučeno kurz Nevýchovy.
Velmi zjednodušeně řečeno je autoritavní způsob výchovy založen na nátlaku a tento nátlak vyvíjí u dítěte potřebu protitlaku. Tento protitlak pak dítě kompenzuje způsoby, které popisuješ ve svém příspěvku - scény, strhávání pozornosti předváděním se apod.
Přeji hodně trpělivosti a hlavně pochopení.

AnastazieB
Echt Kelišová 8421 příspěvků 10.08.18 20:47
@_0812_ píše:
Asi mě tu za to ukamenují, ale pokud už by ten vztek pro nic za nic opravdu přeháněl, tak bych ho prostě slila vodou. Ale upřímně, jestli si dokáže dovolit i na cizí to už je opravdu moc. Stát se třeba mě, že venku nějaké děcko chytne rapla a začne po mě třeba útočit, tak se prostě oženu a dám mu normálně po papuli. Na to předvádění bych prostě hodila totální ignor řekla bych i to i ostatním co na něj mluvili, ať ho ignorují. Když nebude publikum, tak jeho to přejde. I když já bych nemohla fungovat třeba jak ty, já jsem rapl a neřídím se tím, nechci křičet nebo dát na zadek. Když se mi dcera začne chovat jako fracek, což občas u nás také nastane, tak prostě buďto pokud nepomůže domluva dostane klidně i na holou a nebo zákaz hřiště, pohádek…

Tebe bych chtěla mít za maminku… Snažím se představit si, co by udělal můj muž, když ho občas popadne vztek a já bych ho polila vodou… Myslím, že by to asi nedopadlo dobře a určitě by se neuklidnil. A to je dospělý člověk. Takže netuším, proč bych to měla dělat svému dítěti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 20:49

moc všem děkuji a ano,odhadly jste mě správně,až přespříliš mi záleží na názoru ostatních,bohužel pro mě a pro mého syna :think: Stokrát si říkám,že se už konečně na ostatní vyprdnu ale když dojde na lámání chleba,jsem zase ta malinká,uťápnu­tá,nechopná bránit povahu svého dítěte.Je mi to moc líto,asi si to sama nesu z dětství,kdy moje mamka mě pořád s někým srovnávala a já si nikdy nepřipadala dost dobrá :,(

warita
Echt Kelišová 8504 příspěvků 10.08.18 20:56
@Sailah píše:
Doporucuju kurz nevychovy. Vylozene pro tebe jako stvoreny;) pochopis hodne veci a urcite se vam oboum povede diky tomu spolu lepe vychazet. Jo a min si delej hlavu s tim co si o tobe mysli ostatni vcetne babicek ;) kazdy stejne premysli nad tim co o nem rikaji ti druzi a na jejich nazoru az tak nesejde. :mavam:

fakt? Ja bych doporucila presny opak.

Nase mala 20m je zatim povetsinou zlaticko. Ale dokaze se vzteknout a sprajcnout a nepohne s ni ani 10 paru volu. Domluva uplne zbytecne plytvani kyslikem. Ona cloveka vubec neposloucha, jeci jako pavian a v podstate se da rict, ze je nakonec po jejim… ted ve vecech, ktere vyzaduji jeji spolupraci. Kdyz mi utika a nechce se nechat prebalit, protoze se zrovna sprajcla a rozhodla, ze plenka nebude, tak ji odchytim a pres vydatny odpor prebalim, ale jsou jine momenty, kdy to bez spoluprace proste nejde.

Tuhle nam udelala silenou scenu v autobuse, protoze nechtela sedet ani v kocarku, ani na kline, ani na sedacce, usmyslela si, ze za jizdy se chce prochazet a nebylo v moci tohoto vesmiru ji vysvetlit, ze ted opravdu behat nebude. Rvala tak silene a prala se s nama, az jsme dostali krute vynadano od nejake baby pardon zaslouzile prababicky 6 pravnoucat, ze prej na nas zavola socialku. I kdyz se male nedelo zadne nasili, manzel ji jen branil v tom, aby vylezla z kocarku a ona rvala jako ybchom ji nohu pilovali.

Nechyvova zni uzasne na papire a verim tomu, ze i existuji deti, na ktere to funguje, ale vesmes v praxi selhava, jenom ty matky si to neuvedomuji a stale domlouvaji svemu nevychovanemu ditku, ktere jim skace po hlave.

dedrichov
Závislačka 3007 příspěvků 10.08.18 21:01
@Anonymní píše:
Je mi to moc líto,asi si to sama nesu z dětství,kdy moje mamka mě pořád s někým srovnávala a já si nikdy nepřipadala dost dobrá :,(

Tak to zkus někdy stejně, vychvaluj ostatní babičky a maminky :kytka:

Uživatel je onlineCelina
Závislačka 3645 příspěvků 10.08.18 21:07

Já bych i napsala svůj názor, ale místní matky, co se nechají od dětí bacat, aby jim nenarušily osobnost by mě uklovaly :lol:

Uživatel je onlinemrav
Neúnavná pisatelka 19769 příspěvků 10.08.18 21:14
@Anonymní píše:
moc všem děkuji a ano,odhadly jste mě správně,až přespříliš mi záleží na názoru ostatních,bohužel pro mě a pro mého syna :think: Stokrát si říkám,že se už konečně na ostatní vyprdnu ale když dojde na lámání chleba,jsem zase ta malinká,uťápnu­tá,nechopná bránit povahu svého dítěte.Je mi to moc líto,asi si to sama nesu z dětství,kdy moje mamka mě pořád s někým srovnávala a já si nikdy nepřipadala dost dobrá :,(

Kašli na názor ostatních. Vychováváš ty. A můžu tě uklidnit - podobné záchvaty má i moje, téměř tříletá dcera. Je to vývojové stádium. Jsem na ní sám, mámu nemá. Když jsme byli u babičky a dědy, taky po poledním spaní chytla rapl náladu a nic s ní nehnulo. Dědeček na to jen řekl, že i dítě může mít špatnou náladu…
Vím, je to vyčerpávající a únavné, ale zkus se ovládat. :mavam:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 21:27

Mně syn občas taky dělá slušné scény, ale já se s ním moc nepářu. Nemám problém mu naplácat venku před obecenstvem na zadek a pokud se neuklidní ani tak, odtáhnu ho za ruku domů. Nejsem na nějaké divadlo zvědavá. ;) Pak už stačí jen připomenout a rychle se uklidní. Na to předvádění nereaguji a jen upozorním ostatní, že se takhle normálně nechová, že je šašek. Dokud důrazně nezakročíš, bude se ti tak chovat pořád. Na mě tohle neplatí :lol: Ale já mám k němu ještě o rok mladšího, takže nemám prostě čas řešit nějaké vztekání.

Lenka_Hal
Kelišová 5761 příspěvků 10.08.18 21:40
@warita píše:
fakt? Ja bych doporucila presny opak.

Nase mala 20m je zatim povetsinou zlaticko. Ale dokaze se vzteknout a sprajcnout a nepohne s ni ani 10 paru volu. Domluva uplne zbytecne plytvani kyslikem. Ona cloveka vubec neposloucha, jeci jako pavian a v podstate se da rict, ze je nakonec po jejim… ted ve vecech, ktere vyzaduji jeji spolupraci. Kdyz mi utika a nechce se nechat prebalit, protoze se zrovna sprajcla a rozhodla, ze plenka nebude, tak ji odchytim a pres vydatny odpor prebalim, ale jsou jine momenty, kdy to bez spoluprace proste nejde.

Tuhle nam udelala silenou scenu v autobuse, protoze nechtela sedet ani v kocarku, ani na kline, ani na sedacce, usmyslela si, ze za jizdy se chce prochazet a nebylo v moci tohoto vesmiru ji vysvetlit, ze ted opravdu behat nebude. Rvala tak silene a prala se s nama, az jsme dostali krute vynadano od nejake baby pardon zaslouzile prababicky 6 pravnoucat, ze prej na nas zavola socialku. I kdyz se male nedelo zadne nasili, manzel ji jen branil v tom, aby vylezla z kocarku a ona rvala jako ybchom ji nohu pilovali.

Nechyvova zni uzasne na papire a verim tomu, ze i existuji deti, na ktere to funguje, ale vesmes v praxi selhava, jenom ty matky si to neuvedomuji a stale domlouvaji svemu nevychovanemu ditku, ktere jim skace po hlave.

Aha, no ja bych prave pochopila, ze jste praktikovali tu „nevychovu“, at si rve, jak chce, proste ji v kocare drzite (behat nemuze) bez nejakych zbytecnych reci, proc to nesmi a jak ted prave zlobi :D Ja teda delam to stejne. Dneska jsme se pri behani zastavili na hristi a uz jsem chtela jit, tak sup s ni zpatky do kocaru. Rev to byl sileny, ale ja se usmivala, protoze mi prislo srandovni, jak jsou ty maly deti predvidatelny. Kdybych jako matka, co se stydi za rev z toho byla vedle, mozna by rvala i dal, takhle prestala skoro hned…jsem si prave vzdycky myslela, ze neco jako nevychovu praktikuju. :think: Ja teda obcas zkusim neco vysvetlit, ale nemyslim, ze vety typu: asi bude prset, zatim pochopi, to prijde pozdeji…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tetování roku: Řepka chtěl mít na paži Kristelovou, dostal Krainovou!

Mělo to být vyznání lásky, prostřednictvím kterého všem dokáže, že právě... číst dále >

Je to vůbec ona? Premiérku Mayovou semlely dohady o brexitu, vypadá hrozivě

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé Velké Británie usilovně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >