Jaké dorty objednáváte?

Fotoalbum tématu (30) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jizvíková
Extra třída :D 12623 příspěvků 15.08.11 18:57
Jaké dorty objednáváte?

Ahoj všem,
jsem amatérská dortařka, baví mě vytvářet dortíky, je to moje hobby, relax od řvounů, docela mě zajímá, jaké dorty si objednáváte, jak vybíráte? přemýšlela jsem, jaký bych si objednala já, po zkušenostech z některých cukráren bych se opravdu přesvědčila, že krém je máslový (jinak se to nedá jíst), že nebude extra sladký, nechtěla bych takový ten celý oblemcaný krémem. Co vy jaké dorty máte rády?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:

Ferum
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 15.08.11 18:58

Já mám ráda pařížskou šlehačku. :oops:
Takže kupujeme Harlekýn.

valkil 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.11 19:00

punčák, punčák, punčák :)
(Ale ten není vlastně třeba objednávat)

Jindřiška7
Závislačka 3951 příspěvků 15.08.11 19:07
jizvíková píše:
Ahoj všem,
jsem amatérská dortařka, baví mě vytvářet dortíky, je to moje hobby, relax od řvounů, docela mě zajímá, jaké dorty si objednáváte, jak vybíráte? přemýšlela jsem, jaký bych si objednala já, po zkušenostech z některých cukráren bych se opravdu přesvědčila, že krém je máslový (jinak se to nedá jíst), že nebude extra sladký, nechtěla bych takový ten celý oblemcaný krémem. Co vy jaké dorty máte rády?

a děláte i svatební dorty? :-D

Uživatel je onlineMUFICE
Hvězda diskuse 48636 příspěvků 15.08.11 19:07

dorty moc nemusím, ale nejradši mám medovník :palec: pak ovocné želé dorty a cheese cake

Příspěvek upraven 15.08.11 v 19:08

Billi
Nadpozemská drbna 25880 příspěvků 15.08.11 19:08

My s máslovým krémem moc nemusíme, spíš volíme ovocné nebo medovník a navrch marcipán.
Ale většinou pečeme piškot navrch s pudinkem, ovocem a želatinou.

donaga 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.11 19:08

Objednávám z vyzkoušené cukrárny vyzkoušený dort (většinou ho tam prodávají i jako zákusek už rozřezaný).

Zebra
Echt Kelišová 9351 příspěvků 15.08.11 19:14

Já neobjednávám, taky dělám doma, taky už nemůžu ani cítit ty „umělý“ dorty. U těch doma vím, že jsou z pořádných surovin. Ten poslední, co jsem dělala byl ale moc sladkej, příště musím ubrat, nedal se moc jíst :roll: :lol:
A některý recepty na máslovej krém byly na nás moc tučný, lepší byl s pudinkem, ale už nemám recept, musím pohledat :-?
Mě osobně nejvíc chutnají pořádně čokoládový dorty s čokoládovým krémem a bez džemu :jazyk:

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 15.08.11 19:16

Žádné, nikomu nevěřím, že je to ze surovin, které chci já a neprošlých :mrgreen:

Pekla jsem jak co, ovocné dorty, klasické s číslicí a zdobením, poschoďák s figurkama, nějaké to zvíře, už jsem pekla i prsa a klávesnici s kabelem, ale to byl teda nářez a piplačka :mrgreen:

jizvíková
Extra třída :D 12623 příspěvků 15.08.11 19:18
Jindřiška7 píše:
jizvíková píše:
Ahoj všem,
jsem amatérská dortařka, baví mě vytvářet dortíky, je to moje hobby, relax od řvounů, docela mě zajímá, jaké dorty si objednáváte, jak vybíráte? přemýšlela jsem, jaký bych si objednala já, po zkušenostech z některých cukráren bych se opravdu přesvědčila, že krém je máslový (jinak se to nedá jíst), že nebude extra sladký, nechtěla bych takový ten celý oblemcaný krémem. Co vy jaké dorty máte rády?
a děláte i svatební dorty? :-D

dělám všechny co mě baví, potahované jsou nejkrásnější

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 15.08.11 19:18

Ahoj,
tak ja (kdyz uz) objednavam dorty presne jako je ten na obrazku. Zadne ovoce, zelatina, oplácání kremem. Nemel by byt moc sladky, ani krem ne moc sladky, ale po pravde nemam zatim proverenou pekarku, ktera by splnila vsechny moje kriteria. :nevim: :oops:

Jizvikova… pokud delas na zakazku nebo to chces zkusit, klidne bych od tebe dortik vzala. Me jde i o to, aby nejak vypadal. A to co jsem dostala od jedne pekarky (pokus o krtecka) byl fakt des. :roll: Takze naposledy uz jsem zkousela dorty sama, ale nejsem dobra v praci s marcipanem. Takze vysledek (na pohled) dost desny. :roll:

Uživatel je onlineMUFICE
Hvězda diskuse 48636 příspěvků 15.08.11 19:20
Zebra píše:
Já neobjednávám, taky dělám doma, taky už nemůžu ani cítit ty „umělý“ dorty. U těch doma vím, že jsou z pořádných surovin. Ten poslední, co jsem dělala byl ale moc sladkej, příště musím ubrat, nedal se moc jíst :roll: :lol:
A některý recepty na máslovej krém byly na nás moc tučný, lepší byl s pudinkem, ale už nemám recept, musím pohledat :-?
Mě osobně nejvíc chutnají pořádně čokoládový dorty s čokoládovým krémem a bez džemu :jazyk:

Nejlepší dorty bývají v těch menších cukrárnách. Nejhorší zkušenosti mám s dortama v obch.centrech, tam nahrazují šlehačku něčím umělým a nepoživatelným :poblion:

jizvíková
Extra třída :D 12623 příspěvků 15.08.11 19:20

no, já právě měla strašný dort na svatbu, prostě hnus a to mě donutilo se dokopat k tomu dorty dělat sama, z domácích zdrojů, z domácích vajec, z másla a potahované
ten na fotce je moje práce :)

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 15.08.11 19:21

Já vlastně ani dorty neobědnávám. Nemám důvěru. Pokud bych koupila/objednala dort, tak jedině medovník.
Z dětství si pamatuju babiččin dort - světlý piškot, tmavý máslový krém, rybízová marmeláda (ano, patřím mezi barbary, kteří potřebují mít každé patro dortu promazané jak marmeládou tak krémem), boky obalené v rozdrcených piškotech, politý čokoládou a zdobený lentilkami :mrgreen:
Dětem peče dorty tchýně (já své snažení po 2 dortech vzdala, sesmolím tak maximálně Krtkův), takže zásadně dobré vyzkoušené krémy, domácí marcipán :srdce:
Dort na fotce pekla dětem ke dni dětí. Byl vynikající. Má čas, baví jí to a navíc její sestra se asi před půl rokem začala aktivně zabývat pečením dortů, neustále zkouší nové recepty, experimentuje a výsledky konzultuje s tchýní :palec:

jizvíková
Extra třída :D 12623 příspěvků 15.08.11 19:21
MUFICE píše:
Zebra píše:
Mě osobně nejvíc chutnají pořádně čokoládový dorty s čokoládovým krémem a bez džemu :jazyk:

Nejlepší dorty bývají v těch menších cukrárnách. Nejhorší zkušenosti mám s dortama v obch.centrech, tam nahrazují šlehačku něčím umělým a nepoživatelným :poblion: [/citace
přesne to se nedá, koupila to nedávno tchyne a nikdo to nejedl

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >