Jaký foťák vybrat?

7196
17.5.16 08:55

Jaký foťák vybrat?

Asi stopadesátá diskuse o tom, jaký foťák vybrat, ale co… :lol:

TAkže mám dotaz. Nejdřív chci napsat, že foťákům vůbec, ale vůbec nerozumím, posledních pár let jsem fotila na mobil a před tím na úplně obyčejnej digitál. :oops:
Přemýšlím, že si za nějaký čas, koupím novej foťák, protože s mobilem jaksi neudělám fotky, jaký bych chtěla.
Mám psa, s kterým chodím na výstavy a na závody (coursing, později to budou dostihy). Takže bych potřebovala foťák, který zvládne pěkný ostrý fotky v hale a zachytí psa v pohybu. Nechce se mi dávat stovku za jednu fotku od profi foťáka.
A ještě se chci zeptat (jak tatar), to rozmazaný pozadí, to umí foťák nebo se to upravuje v nějakým programu?
Můžete mi někdo poradit, jaký foťák? Zvládne ty fotky v pohybu foťák za + - 8 tisíc?
Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
17.5.16 09:08

@PetraJ digi zrcadlovka.. co se týče rozostřeného pozadí, to nastavíš hloubku ostrosti :nevim: v pc to později upravit můžeš, ale lepší je se naučit rovnou dobře fotit :nevim: co se týče Tvé ceny, nedokážu Ti poradit - je to málo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
17.5.16 09:09

Jinak dodatek - digitál - Nikon Coolpix, dle ceny určitě vybereš, ale v hale a pod leda dobrou zrcadlovku s bleskem a to za tu cenu nepořídíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7196
17.5.16 09:12

@martina.se - díky za radu, jsem si to myslela, že za ty prachy nic neseženu. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
17.5.16 09:15
@PetraJ píše:
@martina.se - díky za radu, jsem si to myslela, že za ty prachy nic neseženu. :lol:
:mrgreen: jako je to dost málo, možná seženeš zrcadlo se základním objektivem, ale s tím moc parády nenaděláš, bohužel :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7196
17.5.16 09:21

@martina.se - tak já jsem to nechtěla na žádný profi focení, jenom jsem chtěla pěkný fotky pro sebe. Ale tak asi nic, no. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24807
17.5.16 10:14

Máme Olympus a dělá krásné fotky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
17.5.16 10:49

Určitě zrcadlovka. Je ovšem potřeba se tomu věnovat, učit se fotit. Rozhodně nečekej žádné zázraky. Ano, i na automat z toho budeš mnohem hezčí a kvalitnější fotky než z jakéhokoli kompaktu, ale tot vše. Pokud potřebuješ fotit hlavně pohyb, tak to bude chtít i něco lepšího, než jsou základní setové objektivy, s čímž se ale do 8tis. zase nevejdeš. Pro začátek bych ale určitě začala s tou zrcadlovkou, hrála si, zkoumala… a pak případně investovala do něčeho dalšího. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
17.5.16 10:57

@PetraJ já mám Canon EOS 600D, jsem spokojená, dávala jsem za ni 9990 kč, ale už mi nestačí ten objektiv, chci nějaký lepší, ale ten stojí tolik co foťák :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
17.5.16 13:09
@Halibar píše:
@PetraJ já mám Canon EOS 600D, jsem spokojená, dávala jsem za ni 9990 kč, ale už mi nestačí ten objektiv, chci nějaký lepší, ale ten stojí tolik co foťák :D

jj, přesně, základní objektiv nestačí a ten je fakt dražší, jak samotné tělo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7196
17.5.16 13:34

A co tohle? http://www.megapixel.cz/…stici-uterka

I když, jak tak koukám na to video k tomu, tak to stejně nebude asi nic pro mě, páč tomu stejně vůbec nerozumím a zůstanu u svýho mobilu. :oops:

Jinak jste mě teda nepotěšily. :cert: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7196
17.5.16 13:36
@martina.se píše:
jj, přesně, základní objektiv nestačí a ten je fakt dražší, jak samotné tělo :think:

A doporučila bys mi přece jenom nějakej? Nějakej lepší než obyčejnej digitál, ale ne zas něco profi? Taková zlatá střední cesta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
17.5.16 13:43
@PetraJ píše:
A doporučila bys mi přece jenom nějakej? Nějakej lepší než obyčejnej digitál, ale ne zas něco profi? Taková zlatá střední cesta?

Určitě bych kupovala něco, co má i manuální režim. Mívají to i polokompakty.
Jinak kterákoliv zrcadlovka, což jsem už třeba psala. Já mám konkrétně Nikon D3000, ten se už nevyrábí, ale jeho nástupce je D3200 D3200 00 a potom je třeba ještě D3300 D3300, ale tam je v základu myslím jen tělo, s dvěma objektivy jsi už na 17tis., což nechceš. Ten první uváděný bych doporučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
17.5.16 13:44

@PetraJ zkus ten co mám já, jsem s ním fakt spokojená, cena vs. kvalita super, dělá krásné fotky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
17.5.16 13:48

@PetraJ tělo foťáku? Nikon nebo Canon, je celkem fuk, co to bude.. objektiv k tomu klidně Pentax, ten je kvalitní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama