Jde udělat domácí jogurt z rýžového mléka?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13102
7.10.11 14:18

Jde udělat domácí jogurt z rýžového mléka?

Syn má ABKM a zatím se teda dostal k HA mlíku, zatím bez reakce, ale musím ještě přes měsíc na reakci čekat. Už nějak nevím, co mu dávat ke svačinám, tak mě napadl domácí jogurt. Ale šel by udělat bez jogurtů a kravského mléka? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7576
7.10.11 14:36

Chápu, že když má člověk tyhle starosti, přemýšlí nad ledasčím. Jestli by šel způsobem, který popisuješ, nevím. Ale asi bych to na tvém místě neriskovala. Domácí jogurt se nemá dělat dětem vůbec, nedávno o tom bylo povídání tuším v Sama doma. Jak je to v tom teple nebo jogurtovači, množí se i nežádoucí bakterie (jsou buď v mléce samotném -horší je nepasterizované, na nádobách nebo se mléko kontaminuje vzduchem) a to může být zejména pro děti, nemocné, těhotné, staré lidi a alergiky nebezpečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
7.10.11 14:38

Verus,
nezlob se,ze ti neodpovim,naopak se te zeptam.
To jsi presla normalne ze special.mleka na normal HA ze dne na den?jake jste meli mliko predtim a ted?Jake reakce ocekavate?(blinkani,prujem by bylo hned,takze ekzem?)Diky za odpoved,mam maleho na Nutrilonu Alergi care tak me to zajima..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
7.10.11 14:40

jo a to co pise Hata jsem taky nekde cetla(na Sama doma nekoukam,takze jsem to musela nekde cist ci videt jeste jinde :think: ,domaci jogurt ne.)Nerkuli ze pro nas je jogurt ten nejvetsi „zabijak“..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9454
7.10.11 14:45

jogurt se da udelat jen z mleka kravskeho…na ostatni mleka jogurtove kultury nepusobi „zhoustnutim“ ale pouze „chutove“ s ryzovym mlekem nemam zkusenost…ale myslim ze ryzovy jogurtovy napoj by udelat sel…pripadne pak zahustit necim jinym co malej muze.

jinak ja na domacich jogurtech ziju odmalicka a jeste stale sem neumrela :mrgreen: moje dite vesmes jiny hogurty taky nedostava…taktez zije :mrgreen: jo a z cerstveho mlika bez uprav dokonce…to jen pro hatu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2724
7.10.11 15:11

Jogurt vzniká mléčným kvašením, konkrétně přeměnou laktózy na kyselinu mléčnou za současného nárůstu počtu mléčných (bifidogenních) bakterií (nejčastěji laktobacilů a streptokoků). Takže tam kde není laktóza a potřebné mikroorganismy jogurt nevzniká. Z rýžové břečky určitě jogurt neuděláš. Domácí jogurty jako vše ostatní domácí, když to umíš není nic lepšího, ale učit se to na miminech, to ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10052
7.10.11 15:53

ahoj :mavam:

taky musim souhlasit s holkama

nějaká paní si ho dělala na primě v tom pořadu jste to co jíte, a oni tam říkaly že ten postup je dost nehygienický, a do toho jogurtu se dostane strašně moc bakterii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13102
7.10.11 17:06
Any píše:
Verus,
nezlob se,ze ti neodpovim,naopak se te zeptam.
To jsi presla normalne ze special.mleka na normal HA ze dne na den?jake jste meli mliko predtim a ted?Jake reakce ocekavate?(blinkani,prujem by bylo hned,takze ekzem?)Diky za odpoved,mam maleho na Nutrilonu Alergi care tak me to zajima..

Nejdřív měl NeoCate, ten měl do 8. měsíců, pak jsem pomalu přidávala po odměrkách Nutrilon Allergy Care, až byl na čistým AC, po 3 měsících byl na gastru na kontrole a zase pomalu přechází na HA mlíko, ještě neni na čistým, stále míchám s Allergy Care, ale HA už převládá. Reakce nevím jaké čekat, doufám, že nebude žádná :wink: , ale když měl ve 2 měsících problémy, tak kadil hodně krve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13102
7.10.11 17:09

Hm, tak zase nic :-( Díky za reakce. Já právě vím, že jsou sojové jogurty, tak mě napadl rýžový, soju taky zatim nepokouším, možný alergen. No, tak zase jen to ovoce. Díky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
7.10.11 19:04

Verus,diky za odpoved :kytka: u nas byla prave reakce AE a blindeni..ted je na cistym Al.Care.
Jinak,jo,ty svaciny jsou na prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13102
7.10.11 19:36

Any, napíšu ti SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
7.10.11 23:12

Tak já jen napíšu, že mi doktorka doporučila kupovat ve zdravé výživě kozí jogurt, malý nemá potvrzenou alergii na bílkovinu kravského mléka, ale má ekzém, který jsem vypozorovala že má určitě z té kravské bílkoviny a pomalu mu to slábne, takže čekám zda to do roka vymizí, když ne tak ho dám otestovat až pak. Jsme na mléku HA. S těmi svačinami to máme podobné, také nevím kolikrát už co mu dát. Jen ten jogurt z toho kozího mléka, jak tady psaly holky není hustý je skoro tekutý. :roll: Jo a dají se koupit i ovocné, ne jen bílé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13102
8.10.11 12:24

Berushkacz - děkuji za typ, ale mlj jí potvrzenou má, teď tedy prchází dalším „zátěžovým“ testem, takže si ani ten kozí nelajznu. Ale já věřím, že bude bez reakce na HA mlíko a pak konečně zkusím jogurt :-D

Ty svačiny jsou děs, pečiva moc nesní, beztak mu ho pomalu nemám s čím dát, takže pořád dokola Perla TIP a občas mu z ní udělám nějakou „pomazánku“ se zeleninou, jinak klasika, přesnídávky, čerstvé ovoce a pořád dokola :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
8.10.11 20:30

No tak doktorka mi říkala že právě maminky které ji potvrzenou mají tak dávají ty kozí jogurty, je to alergie na bílkovinu Kravského mléka, takže kozí klidně zkus. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
8.10.11 20:41
berushkacz píše:
No tak doktorka mi říkala že právě maminky které ji potvrzenou mají tak dávají ty kozí jogurty, je to alergie na bílkovinu Kravského mléka, takže kozí klidně zkus. :mavam:

tak mi taky kozi nemuzem,dr.mi vylozene rekla,at si nemyslim,ze to tim zachranim,ze ta alergie je vetsinou takhle nakrizena.A zkusila jsem,letel obloukem,takze u nas urcite neproslo.Mozna nekomu jo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat