Je dietní večeře mozarella s rajčaty?

995
11.2.16 12:50

Je dietní večeře mozarella s rajčaty?

Ahoj všem. Propadla jsem chuti, mozarelly s rajčatama, posypané bazalkou…mňamka…Můžu k večeři sníst celou tu jednu hroudu v pytlíku? Mám si k tomu dát ještě kousek pečiva?
A pak by mě zajímalo, k večeři sardinky ve vlastní šťávě- kolik jich můžu k večeři sníst, aby to bylo zdravé? Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8816
11.2.16 12:53

@baculkaji Máš stejné chutě jako já. Mozarellu sním celou, ale jen s rajčaty, bez chleba. Sardinky ve vlastní šťávě taky fajn. Dělám si k nim míchaný salát a sním jich pochopitelně celou plechovku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3995
11.2.16 12:55

:mrgreen: Taky jsem na tom začala poslední 2 týdny ujíždět, jím to bez pečiva :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4766
11.2.16 12:55

Já taky miluju mozzarelu - ale jen k večeři. Vždy na mini kostičky, rajčata taky. Vše smíchat pokapat olivovým, přidat čerstvou bazalku a jíst to jako salátek :-) Italové by asi radost neměly, ale doma se po tom můžeme užrat :-) Někdy to jíme s pečivem, jindy bez a stačí to.

Neřekla bych, že je to nezdravý, pokud k tomu nesníš půl kila pečiva :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
11.2.16 12:57

Jedla jsem cele leto, kdyz byla cerstva rajcata. Cely pytlik mozzarely bez peciva. Ted uz tak ne, za prve jjsou hnusna rajcata, za druhe uz nejsem tehotna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6079
11.2.16 12:58

Fakt mužů k večeři mozarellu? :dance: já jsem si říkala, jestli to není moc tučný, když mi to tááák chutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9486
11.2.16 12:59

A zdravé v jakém směru, na hubnutí? To je lepší cottage s rajčaty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
11.2.16 13:01

@baculkaji mňam.. mozarella.. jo, tohle je dietní, dej si jí celou - ona neváží ani 100g.
Sadrinky - jím celou plechovku a nebo z nich udělám spolu s rajčaty salát :think: ideál je ale vylít ten tuk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
11.2.16 13:03
@mlsalkaM píše:
Fakt mužů k večeři mozarellu? :dance: já jsem si říkala, jestli to není moc tučný, když mi to tááák chutná.

Tučné to je, to si stačí přečíst na obalu. Já bych si to k večeři nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
11.2.16 13:03

V hubnoucím jídelníčku od poradkyně jí mám k večeři taky, ale jen půlku a k tomu 30-40gr celozrnného chleba.
Já si tedy kupuji mozzarellu light v Lidlu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
11.2.16 13:04
@martina.se píše:
@baculkaji mňam.. mozarella.. jo, tohle je dietní, dej si jí celou - ona neváží ani 100g.
Sadrinky - jím celou plechovku a nebo z nich udělám spolu s rajčaty salát :think: ideál je ale vylít ten tuk.

Mozzarela je dietní? 8o Já teda už pár let nic živočišného nejím, tak mám možná už zkreslené představy, ale mozzarela mi fakt dietní nepřijde :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15613
11.2.16 13:07
@mlsalkaM píše:

Od výživové poradkyně jsme měla psané 100 g rajčat, 125 g mozzarely a 20 g pečiva. Ale ono asi záleží na jaké hmotnosti jsi a jaký máš metabolismus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9486
11.2.16 13:09

Klasická mozzarella má cca 1000-1100kj/100g, light verze má okolo 700kj/100g, v balení je nejčastěji 125g. Oproti tomu má třeba Cottage sýr jen okolo 400kj/100g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1581
11.2.16 13:11

Podle mě je důležité to, kolik toho za den sníš a ne co. Já jsem loni na jaře jedla max. 1400kalorií denně - jedla jsem fakt cokoliv (kromě sladkého), ale aby se to vešlo do tohohle limitu - a zhubla jsem osm kilo během pár měsíců. A nevrátilo se mi to dotěď zpět, i když jím už normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5382
11.2.16 13:12

Mozarella s rajčaty, čerstvou bazalkou, solí, pepřem a ňamózním oliváčem miluji. Často večeřím jen toto, někdy dám pečivo, někdy navrch pečiva šunku, někdy samotné..Jestli je to dietní nevím, ale za mě pořád lepší než nějak velké, hlavní jídlo, hlavně vím, co v tom je, žádné sr. čky a plno antioxidantů..Nově mi teď zachutnala verze salátu s balkánem. Rajče, okurka, listový salát a balkánský sýr, to mi taky šmakuje.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama