Rekonvalesce po plastice prsou

1034
9.2.16 16:51

rekonvalesce po plastice prsou

Zdravím, mohla by jste mi některá, co máte po plastice napsat jak jste na tom byly po operaci? Myslím hlavně za jak dlouho jste se rozhýbaly, zvládaly bolest a jak dlouho jste potřebovaly pomoc s dětmi? Mladší dcera má 16měsíců, takže je to pořád o zvedání a nošení. Přítel by mi mohl pomoct max.tak týden, myslíte že bych to mohla po týdnu zvládat sama.Na netu sem samo vyčetla co se dalo, ale osobní zkušennost je samozřejmě lepší. Jinak jsem po dvou císařích, po kterých jsem se rozhýbala už druhý den a hned jsem se starala o děti, vím že je to samozřejmě něco úplně jiného, to píšu protože jsem četla, že taky záleží na tom jakou má člověk kondici.Za případné reakce předem moc děkuji a přeji hezký den :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
9.2.16 17:11

Ahoj, v mém případě šlo všechno hladce. Dělala jsem doma v podstatě všechno jako jindy, jen pomalu a opatrně. Luxovala jsem až po týdnu od operace, ale třeba prádlo, myčka, vaření…to všechno šlo hned. Jen jsem měla pocit, že nemám moc sílu v rukou. Žádná extra bolest se nekonala, spíš občas nějaké píchnutí nebo zatažení v okolí jizev. Ale rozhodně jsem si netroufla nic těžkého zvedat. Dceru jsem nosila tak po třech týdnech, my už ale máme holčičku starší a lehoučkou, má cca 14kg… Po dvou týdnech mě doktorka uschopnila a mohla jsem do práce. Po dvou měsících jsem naprosto v pořádku. Kdy se na operaci chystáš?

• Nahlásit
  • Citovat
1034
9.2.16 17:23

Ahojky tak to jsi mě strašně potěšila, chtěla bych jít co nejdříve, dokud ještě není teplo. Chtěla bych jít do Medicomu v Brně, ale strašně dlouho jsem se rozmýšlela takže budu zjištovat volné termíny až ted. Naše malá má něco málo přes 11kg takže to taky ještě není tak hrozné, akorát je ještě malá tak o to častější, ale tak ted věřím, že ten týden mi bude stačit :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.16 18:16

Ahoj. Vim, ze to nechces slyset, ale ja bych rozhodne pockala az mala bude vetsi, samostatnejsi…az bude chodit.
Ja jsem byla na prsou kdyz dceri byl asi rok a litovala jsem. Myslela jsem si, ze naopak je to lepsi driv-dokud byla lehoucka, spinkala pres den, neutikala :). Mela jsem pomoc mamky/bydlela u nas/ asi pres 6tydnu a bez ni bych to absolutne nezvladla.
Pokud vse pujde dobre, za 2tydny bys mohla zvladat zakladni cinnosti. Samozrejme s bolesti a hrooooozne opatrne. Nezvedat ruce atd. JENZE to je ocistec a nedejboze pokud budes mit horsi prubeh. Ja prvni tyden jen lezela (400ml pod svalem),nemohla jsem spat, sedet, lezet…z bolesti zad jsem mela migreny - musis lezet jen na zadech. Pokazde co jsem se zvedla jsem mela pocit jak kdyby na me lezelo 100kg zavazi. Po tydnu uz jsem fungovala tak, ze jsem mohla normalne chodit…sedet…po 2tydnech jsem ridila.. Ale malou jsem zvedla az 6tydnu po operaci a stejne jsem mela nejake problemy.

Ono se to da zvladnou fyzicky,…predpokladejme ovsem ten nejidealnejsi prubeh. jenze musim priznat, ze mi bylo doslova MiZERNE!!!-a zo hlavne proto, ze jsem nebyla k dispozici male:(. Nemohla jsem se o ni sama starat, chovat, koupat, krmit, vozit..zrovna mela neksloi rymu a ja misto toho, abych ji byla k dispozici jsem lezela jak matoha a…sileny.

Takze bolesti, strach z komplikaci–co by se stalo, kdybych mela zanet, tekutinu, krvaceni…a nemela bych hlidani??!! 8o 3lete dite uz dat k babicce, jenze takhle male miminko..

Kdyz uz bych nad tim premyslela znovu, chtela bych na rekonvalescenci mit proste KLID..nic nezanedbat. A to s takhle malym ditetem proste nejde:((

Za me–pockej a pak si to uzij. Budes mit krasna prsa, budes spokojena, sebevedomejsi…ale ted bych to vazne nedelala:(

• Nahlásit
  • Citovat
1034
9.2.16 18:52
@Anonymní píše:
Ahoj. Vim, ze to nechces slyset, ale ja bych rozhodne pockala az mala bude vetsi, samostatnejsi…az bude chodit.
Ja jsem byla na prsou kdyz dceri byl asi rok a litovala jsem. Myslela jsem si, ze naopak je to lepsi driv-dokud byla lehoucka, spinkala pres den, neutikala :). Mela jsem pomoc mamky/bydlela u nas/ asi pres 6tydnu a bez ni bych to absolutne nezvladla.
Pokud vse pujde dobre, za 2tydny bys mohla zvladat zakladni cinnosti. Samozrejme s bolesti a hrooooozne opatrne. Nezvedat ruce atd. JENZE to je ocistec a nedejboze pokud budes mit horsi prubeh. Ja prvni tyden jen lezela (400ml pod svalem),nemohla jsem spat, sedet, lezet…z bolesti zad jsem mela migreny - musis lezet jen na zadech. Pokazde co jsem se zvedla jsem mela pocit jak kdyby na me lezelo 100kg zavazi. Po tydnu uz jsem fungovala tak, ze jsem mohla normalne chodit…sedet…po 2tydnech jsem ridila.. Ale malou jsem zvedla az 6tydnu po operaci a stejne jsem mela nejake problemy.

Ono se to da zvladnou fyzicky,…predpokladejme ovsem ten nejidealnejsi prubeh. jenze musim priznat, ze mi bylo doslova MiZERNE!!!-a zo hlavne proto, ze jsem nebyla k dispozici male:(. Nemohla jsem se o ni sama starat, chovat, koupat, krmit, vozit..zrovna mela neksloi rymu a ja misto toho, abych ji byla k dispozici jsem lezela jak matoha a…sileny.

Takze bolesti, strach z komplikaci–co by se stalo, kdybych mela zanet, tekutinu, krvaceni…a nemela bych hlidani??!! 8o 3lete dite uz dat k babicce, jenze takhle male miminko..

Kdyz uz bych nad tim premyslela znovu, chtela bych na rekonvalescenci mit proste KLID..nic nezanedbat. A to s takhle malym ditetem proste nejde:((

Za me–pockej a pak si to uzij. Budes mit krasna prsa, budes spokojena, sebevedomejsi…ale ted bych to vazne nedelala:(

Jé tak to mě fakt nepotěšilo a nemohlo to být tím umístěním pod sval, o tom jsem slyšela, že je právě nejhorší a nejbolestivější, tak jsem to hned zavrhla. Já bych teda měla velkou smůlu, mamku ani tchýni nemám, takže dlouhodobá pomoc nepřichází v úvahu. No asi ještě uvidím po konzultaci s doktorem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.16 19:01

@belik pod sval je to samozrejme bolestivejsi a hojeni trva dele. Ale zase podle me prsa vydrzi dyl. Implantat nedrzi jen „kuze“.
Ale to nebylo jen tim :mrgreen: celkove. Jsi proste po operaci. Mas jizvy.

Operace je ok, ale rekonvalescence je zaklad a nejdulezitejsi.

Cisar mozna strejne „bolel“,ale po nem jsi mihla fungovat. U prsou pokud chces mit hezky vysledek a hlavne byt bez problemu je zadouci dodrzet ten klid.

Ale samozrejme pokud to moc chces, tak…ja nevim :mrgreen: drzim paaalce:) snad ti nekdo napise neco prijemnejsiho:)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama