Je v dnešní době ZŠ náročnější než v 80. a 90. letech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Almatka
Kelišová 6875 příspěvků 28.09.14 15:30
Je v dnešní době ZŠ náročnější než v 80. a 90. letech?

Neustále tu čtu, jak se maminky s dětmi učí už v 1. třídě na ZŠ a tak si jen říkám, o kolik větší nároky jsou teď kladeny na prvňáčky? A celkově o kolik je třeba I. stupeň ZŠ náročnější? Za mě si nepamatuju, že by se někdo z mých spolužáků či já s rodiči učil, od 1. třídy jsem prostě dala podepsat napřed pracovní sešit a později domácí úkol. Kdo máte srovnání, napište svůj názor. Zajímá mě to:)
Děkuju!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34171 příspěvků 1 inzerát 28.09.14 15:33

Přijde mi to skoro stejné, jen teď mají učebnice s více obrázky. úkoly mají něco vymalovat, doplnit, spočítat, vystříhat písmenka, asi tak podobně, jako jsme měli my.
co si vzpomínám, se mnou se rodiče neučili nikdy, ale vím, že třeba maminky spolužáků s dětmi už v nějaké= druhé třídě denně psaly diktát, takže to je asi o přístupu v rodině. :nevim:

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 28.09.14 15:34

Neshledávám v tom až tak podstatný rozdíl - moji rodiče se se mnou učili stejně, jako se dneska učím já s dcerou. Četli slabikář, pomáhali rovnat písmenka do desek, dávali příklady… Rozhodně to u nás v první třídě nebylo o nějakém „dám podepsat slabikář“ :think: :nevim:

Narovnako
Kelišová 5288 příspěvků 28.09.14 15:36

@Almatka Já teda nemám srovnání, ale je to 21let, co jsem byla v první třídě a pamatuji si, že se mnou mamka dělala domácí úkoly, ona vařila a já jí říkala, nebo nakoukla a poradila. Řekla bych že právě ze začátku by měli rodiče dětem takto věnovat, alespoň ta první třída. My jsme měli třeba i povinné čtení a rodiče měli na papír vždy napsat kolik jsme četli a vždycky jsem četla mamce nahlas.. :nevim: Samostatnost bych já pěstovala až tak od druhého pololetí, nebo ve druhé třídě…

slabikář
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.14 15:36

Myslím, že teď děti mají ve škole veget podle nás, já jsem ročník 79, musela jsem se pěkně šrotit, nebyla jsem extra studijní typ, abych měla na vysvědčení dvojky, dnešní děcka to mají tak trochu zadarmo.
NA STŘEDNÍ ŠKOlU SE DOSTANE KAŽDÝ, I ČTVERKAŘ A TO JÁ, KDYŽ JSEM VYCHÁZELA Z OSMIČKY A MĚLA Z důležitých předmětů dvojky, tak jsem na ekonomku musela dělat příjímačky.
Od sestřenky se tam teď dcerka dostala se čtverkami, v naší době by si na střední školu s tímto prospěchem ani neškrtla.

Billi
Nadpozemská drbna 26020 příspěvků 28.09.14 15:40

@Almatka máme v rodině učitelku se 40letou praxí a nároky jsou prý mnohem nižší než dřív. :nevim:

Narovnako
Kelišová 5288 příspěvků 28.09.14 15:41

Mě šlo učení samo, ale pamatuji si, že jsem musela povinně po příchodu domů udeělat úkol, mamka mě kontrolovala, pak podepsala, pak jsem mohla jít ven, lae po večeři připravit tašku na další den a buď číst, nebo si projít látku, z toho dne. A to jsem se nemusela moc učit, šlo mi to samo, volnost jsem od mamky dostala až někdy ve čtvrté třídě, jak píše @slabikář dneska bych řekla, že to mají jednodušší, děti nemám, ale vidím a viděla jsem to u sestry…

Almatka
Kelišová 6875 příspěvků 28.09.14 15:43

@BohunkaP slabikář si nějak nepamatuju :think: Co se dělalo se slabikářem? Jako pamatuju si, že se z toho skládala slova, ale že bych s tím něco dělala doma? Já si pamatuju, že jsme měli na všechno pracovní sešity, které jsme doplňovali - teda na začátku to bylo třeba psaní - takže jen čárky nebo jen lístečky atd. atd. pak nějaké spojování obrázků, matematika - to bylo počítání věcí na obrázku napřed a nebo pak počítání do deseti…

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 28.09.14 15:44

Mam jenom srovnání gymplu a ten je rozhodně mnohem ted snazší nebo spíš už na to všichni kašlou a většinu předmětu projdou díky tahákum. A většina lidí chápe, že gympl je jenom o přežití něco pořádného se naučí na vysoké

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 28.09.14 15:46

@Almatka Ze slabikáře se četlo, dodnes si pamatuju mámy lakonické zápisy „přeříkal 10ד co psala bráchovi :mrgreen:

Almatka
Kelišová 6875 příspěvků 28.09.14 15:50

@annaei já teda na VŠ dost těžila třeba ze středoškolské matematiky (logicky navazovala :mrgreen: ), tam jsem z gymplu měla dobré základy a bylo to proti spolužákům znát. Ale to je teda „jen“ 12 let zpátky, kdy jsem vyšla…

@roksy25 taky tak nějak, musela se nachystat taška na další den a udělat úkol…

@Billi zajímavé, já jsem podle zdejších diskuzí nabyla dojmu, že právě naopak…v nějaké diskuzi jsem třeba četla, jak radili mamince, aby si zkrátila úvazek, aby se s dítětem zvládla připravovat. Proto jsem tak zmatená:)

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 28.09.14 15:50

Prehled o dnešní skole zatim nemam, deti jsou male, ale se mnou se rodice ucili od prvni třídy, naopak cim vic jsem byla starsi, tim min u me seděli, jen zkontrolovali. Ale tak do treti tridy se mnou urcite delali vetsinu ukolu. Jsem z 90.let ;)

Almatka
Kelišová 6875 příspěvků 28.09.14 15:51

@annaei hele, asi zase lepší pro mě nedouka, třeba už si konečně dodělám toho magistra, když budu mezi takovými hvězdami z gymplu :mrgreen:

Narovnako
Kelišová 5288 příspěvků 28.09.14 15:51

@j.a.n.i1 Já jsem musela přinést na papírku, četla deset minut nahlas :mrgreen: :mrgreen: Ve třídě jsme měli papír a za každých 10 minut, byla čárka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 28.09.14 15:52

@Almatka To právě přítel je z té generace a ten když mluví o škole tak to vypadá jako kdyby jsme žili v jiném století. Přitom jsme od sebe 10 let. Já český gympl nedostudovala naštestí. Fakt za ty 2 roky jsem se naučila slovy nic.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >