Jednodenní viróza - odjeli byste na prodloužený víkend?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rezii
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 04.07.19 08:23
Jednodenní viróza - odjeli byste na prodloužený víkend?

Ahoj, mám dilema. Dnes jsme měli odjet na prodloužený víkend k rodičům muže na roubenku do podhůří, moc jsme se těšili protože letos máme kromě toho už jen jednu společnou dovolenou. Hlavně dcera se těší protože vždycky se s dědou v lesích hodně vyblbne. No, a dcera dostala minulou neděli z ničeho nic horečky - bylo jí při nich tak relativně dobře, že v 38,8 řádila na koupališti ve vodě a nechtěla z vody, že je něco špatně jsem poznala podle toho že moje otužilá dcera se začala v těch vedrech co byly ve vodě klepat. V pondělí celý den horečky až ke 40 stupňům, ale jakmile byla sražená, měla tendenci normálně řádit, jedla, pila, nic jinýho jí nebylo. Teda kromě toho že jí trochu bolela hlava. CRP bylo pod 5. Druhý den dobrý, od rána bez teploty. No a včera večer syn (vysmátej) 38.5 :pocitac: a že hlava bolí:( Je to kardiak a tak jsem ho pečlivě v noci budila každé 4 hodiny na srážení, tak mu to ani nestihlo vyrůst. Naposledy dostal ve čtyři, teď je tedy 4 hodiny a dvacet minut po posledním a teplotu zatím vůbec nemá. A já vůbec nevím co dělat. Nejlepší by bylo asi čekat jestli to vůbec ještě začne růst, ale vzhledem k tomu že je ten kardiak máme doporučeno moc nečekat, ale zase když mu dám teď nurofen nebudu vůbec vědět na čem jsme…a jet jsme měli později odpoledne. Jeli byste, když tak jako tak je skoro jistota, že zítra už bude ok? Chata je dobře vybavená, žádné polní podmínky, a muž mě přemlouvá že je přece úplně jedno kde bude ležet, že tam je aspoň lepší vzduch, ale já nevím. Bojím se že ho to tam bude víc pudit běžet ven…ale zase nechci zkazit víkend dceři:(

Reakce:
lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 04.07.19 08:27

Pokud to není přes celou republiku, tak bych jela. Muž má pravdu, ležet může kdekoliv. Nebo poslat manžela s dcerou s tím, že pokud by synovi bylo dobře, tak byste dorazili zítra.

Titty
Echt Kelišová 8338 příspěvků 04.07.19 08:29

Jestli jsou tam rozumně dostupní doktoři a jestli syn zvládne cestu, tak bych jela.

7.straka
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 04.07.19 08:29

Tak ať jede jen muž s dcerou. Děláme to takhle často, když je jedno dítě „už po nemoci“ a druhé se v tom ještě plácá, tak se rozdělíme.

Rezii
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 04.07.19 08:58

Tak zatím pořád bez teploty:) Tak snad pojedeme…

Heivka
Závislačka 4244 příspěvků 04.07.19 09:01

Zůstala bych se synem doma a dcerku a tatínka odeslala na chatu, ono se to nezdá ale i relativně krátká cesta autem je dost vyčerpávající, tak proč synovi ztěžovat rekonvalescenci, zvlášť pokud není jinak 100% zdravý.

ugluk
Hvězda diskuse 47378 příspěvků 04.07.19 09:20

Já tohle znám od dcery, té ani nesrážím (není teda kardiak), párkrát odpoledne vysoká teplota, ráno už téměř bez ní, v poledne zcela zdravé dítě. Takže s ní bych za těchto okolností odpoledne jela a zítra jí ještě dopřála klidový režim (což by mi vytrvale bortila). Ale netroufám si totéž radit jiným…

Rezii
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 04.07.19 09:21

@Heivka Díky za názor. Určitě kdyby šlo o jakoukoliv klasickou nemoc tak se nerozhoduju, ale tyhlety letní virózy nevím, jestli nějakou rekonvalescenci v pravém slova smyslu vyžadují..zatím mu pořád teplota neroste takže měl horečku jen jeden večer zatím…kdyby neměla tu virózu předtím dcera tak bych si toho možná ani nevšimla, takhle jsem byla ostražitější… (mmch jeho srdeční vada není závažná. S těmi teplotami, že nechceme, aby šly vysoko, je čistě prevence…)

Rezii
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 04.07.19 09:23
@ugluk píše:
Já tohle znám od dcery, té ani nesrážím (není teda kardiak), párkrát odpoledne vysoká teplota, ráno už téměř bez ní, v poledne zcela zdravé dítě. Takže s ní bych za těchto okolností odpoledne jela a zítra jí ještě dopřála klidový režim (což by mi vytrvale bortila). Ale netroufám si totéž radit jiným…

Tak klidový režim bychom dali určitě…aspoň se snažili, ale on by to děda ohlídal, vnoučata velmi miluje a byl by schopen si celý den navzdory krásnému počasí klidně se synem uvnitř hrát:D Jsou to divné tyhle rychlovirózy, což…

Kacka2
Závislačka 4312 příspěvků 04.07.19 09:24

Souhlasím s manželem, jela bych. Dnes navíc není ani horko a předpokládám, že to nemáte přes celou republiku. Já osobně nevidím na cestě autem pro dítě nic extra vyčerpávajícího pokud normálně snáší cestování v pohodě. Může si v sedačce opřít hlavu, zdřímnout.

Rezii
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 04.07.19 09:28
@Kacka2 píše:
Souhlasím s manželem, jela bych. Dnes navíc není ani horko a předpokládám, že to nemáte přes celou republiku. Já osobně nevidím na cestě autem pro dítě nic extra vyčerpávajícího pokud normálně snáší cestování v pohodě. Může si v sedačce opřít hlavu, zdřímnout.

Máme to asi hodinu dvacet. Malej bude nejspíš celou cestu spát, jak jsem ho v noci budila. Zatím to vypadá moc dobře, teplota zatím vůbec už neroste, tak asi opravdu pojedeme a budeme se snažit být v klidu. Kdo ví co to vlastně je/bylo, dcera teda rozhodně ráno ještě horečky měla.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21464 příspěvků 04.07.19 09:43

Taky bych jela…
Na dvacetikilometrovej pochod bych ho nebrala, ale jinak jak říká tvůj manžel, klidovější režim může mít jak doma, tak na chatě u dědy. Nejde o žádné velké cestování, cizí zemi ani nic podobně dramatického, takže bych jela a s klidem.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1992 příspěvků 17 inzerátů 04.07.19 11:48

Jela bych, nemáte to nějak daleko, domácí prostředí, může být v klidu, odpočívat…

Váš příspěvek
Reklama