Jsem asi zklamání?

Anonymní
12.3.20 23:08

jsem asi zklamání?

Ahoj, je mi 17 a možná vám přijde, že tu nemám co pohledávat.. ale viděla jsem tu i pár rad, které se netýkaly pouze miminek..

Tohle bude asi dlouhé, ale byla bych ráda za nějakou pomoc, páč nemám na koho se obrátit ????

Jak jsem říkala, je mi 17. Jsem středoškolačka, moji rodiče se rozvedli, když mi byl ani ne 1 rok.. máma je alkoholička a táta je zabraný jen do svého snu…velký barák s velkými psy, motorkama a funkční rodina… pracuji a starám se o nevlastní sestru, dá se říct její druhá mamča… Ale mám pocit, že pro rodiče jsem jen a jen zklamání.
Nikdy jsem nic nevyváděla a šlapala jako hodinky, ale nedávno se věci začaly sypat.
Tento Silvestr jsem trávila se svými spolužáky ze základky a měla jsem přijít domů kolem druhé ráno nejpozději.. ale já byla unavená, protože jsem den před tím nespala a usnula jsem. Nikdo mě neprobudil a já přišla domů až v 7 ráno… bylo mi líto, že jsem to takhle pokazila a omlouvala jsem se, protože tohle se mi ještě nestalo…
Další věc, kterou jsem pokazila, byla, že jsem šla kolem 8 večer s kamarády na kafe, neviděla jsem je snad roky????.. ale máma začala být pěkně nerudná a já ji po telefonu začala vyčítat, že mě nebaví jenom sedět doma a koukat se na ní, jak se uchlastavá a jenom se lituje, a i když ví, že má problém, tak s tím nic nedělá… přespala jsem u kamarádky a šla domů až druhý den(věděla kde jsem, měla i potvrzené, že jsem v pořádku od dospělého)..
A ta třetí věc. Miluju piercingy, tetování a tyhle věci.. navrhuji tetování a i piercingy se nebojím dělat, moje hobby. Rodičům se to však nelíbí, nejsou úplně nadšení. Jenomže nedávno jsem měla narozeniny a chtěla si udělat radost. Bylo to impulsivní rozhodnutí a nechala jsem si udělat septum (v nosní přepážce), roky jsem po něm toužila, ale schovávala jsem ho před rodiči než si ho máma všimla a udělal děsný poprask. Táta zuří, asi nejsem ta ‚dokonalá dcerka‘. A máma mě pro jednou nemohla kontrolovat, tak zuří o to víc.

Vím, že mě neznáte a tenhle dotaz je zvláštní, ale příjde vám jako adekvátní věc nazývat mě odpadem rodiny či jejich obrovské zklamání? ???? nepiju, nefetuju, známky nosím skvělé..
Mají pravdu?
Nevím moc co dělat:/ vždy když jsem se snažila se nějak předvést nebo udělat něco hezkého, odpovědí mi bylo, „no, ale mohlo to být lepší“.. či tak nějak.. ani mě nechtějí poslouchat, když se jim to snažím vysvětlit.
Příjde mi, že se musím chovat jako dospělá, ale oni mě furt sráží dolů jako malé děcko. Nevím si rady a nevím jak jim vysvětlit tyto věci..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7172
12.3.20 23:50

Určitě nejsi odpad, zklamání apod. Taková věc by se snad ani dítěti říkat neměla, pokud fakt není důvod nad ním zlomit hůl (třeba kdybys kradla, fetovala, vybuřovala). Já chápu, že se cítíš dospělá a svéprávná, tím spíš, že rodiče si nezaslouží tvůj obdiv. Jenže kdyby moje dcera nosila takovýhle piercing, popravdě, asi se zblázním. :lol: Co udělat kompromis a nechat si pár diskrétních náušnic navíc na uchu, nebo nějaké v obočí? Silvestr, kamarádky, to jsou třeba příklady, kdy dáváš rodičům záminku, aby ti nevěřili a že na tebe není spoleh. Stalo se, že jsi zaspala… Ok, stalo se. Pro příště bys spíš měla sekat latinu a snažit se, aby ti věřili. Tedy chodit domů ve smluvený čas, nenadávat rodičům. Mamka je alkoholička, no to je hodně blbé. Jenže svým rebelstvím ji nepomůžeš a tím spíš tě nebude brát vážně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
13.3.20 00:07

To ti přímo řekli že si zklamání? Za chvíli ti bude 18 a už si budeš o spoustě věcí moct rozhodovat sama. ;). bydlíš s oběma rodičema? Tátovi je jedno že máma pije? Jinak udělat si piercing bez dovolení rodičů mi přijde taky trochu moc :D kor když to máš na obličeji.. :roll: Nedej jim příležitost k tomu aby ti takové věci říkali. Plň co máš a budeš mít alespoň klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.3.20 02:14

Rozhodně nejsi odpad! A už vůbec ne zklamání! Jsi to ty a jsi určitě báječná, skvělá, úžasná holčina co něco dokáže! Nenech si od nikoho něco takového namluvit.. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28300
13.3.20 04:55

Nejsi odpad ani zklamání. Je normální se v sedmnácti vymezovat proti rodičům, nemít stejné názory. Mně se tetování nelíbí, piercing taky ne, ale kdyby to udělala sedmnáctiletá holka, řekla bych jí, že je to její rozhodnutí. Ona s tím tetováním bude chodit. Snaž se dodržet slib, neflákej školu (neučíš se pro rodiče, učíš se pro sebe), ale není na závadu se vídat s vrstevníky a být jen „hodná mámina holčička“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18299
13.3.20 07:03

Nejsi odpad ani zklamání. Jen si musíš uvědomit, že se rodičům tetování ani piercingy nemusí líbit. V naší generaci to je spojené s vězením. Nikdo „normální“ potetovanej ani opiercingovanej nebyl. A taky by mě zajímalo, kdo ti propíchnul ten nos. Do 18 let bys měla mít souhlas rodičů. A další věc je, že je to prostě napořád a díry po piercingu možná zarostou, ale nezmizí. Nemyslím si, že je vhodné měnit si tělo nadosmrti v 17 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama