Jsem chorobný lhář, co už neví, jak dál

Anonymní
12.10.20 12:27

Jsem chorobný lhář, co už neví jak dál

Ahoj, omluvte prosím anonym, ale je to pro mě velmi citlivé téma. Jsem chorobný lhář. Už od dětství jsem všem lhala, většinou ve snaze zaujmout nebo působit líp než děti co semnou do školky chodili. Táhne se to semnou už dlouho. Ničí mi to život. Sama jsem si toho plně vědomá a i když se s tím snažím přestat zase se po chvilce mé lhaní ve mě probudí. Zničilo mi to můj aktuální vztah s tím, že mi přítel vůbec nevěří, ale snažíme se to dát do kupy a já se snažím změnit. Vím, že je to celé špatně a že mě asi budete mít za blázna, ale já už nevím jak dál. Chci a potřebuju se změnit už jen proto, abych obnovila v našem vztahu důvěru. Proto vás moc prosím nemáte někdo s tímto zkušenost, kam se třeba obrátit, zda můžu jít normálně k psychologovi s takovým problémem. Prosím už jsem vážně zoufalá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.10.20 12:32

.

.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14386
12.10.20 12:36

Ano, je to věc, která se v psychoteraii dá řešit a právě v psychoteraeutické, vtzahu je dobré začít si testovat, že mluvit pravdu je v dlouhodobém hledisku mnohem jednodušší a lepší, než to zkusit zahrát přes „nevinou“ lež.

Ideální je po nějaké době v individuálu přidat i skupinovou práci, protože zejména pro tebe bude hodně silné, když zjistíš že tě takovou, jaká jsi přijme nejen terapeut, ale i skupina lidí.

Takže bych na tvém místě hledala nějakou kliniku, kde je více psychologů a mají i nějaký skupinový program.

Hledala bych nějaký směr zaměřený spíš na hlubší struktur, než jenom změny chování - něco jako gestalt, narativní psychoterapie a nebo možná i psychoterapie zaměřená na tělo.

Když napíšeš region, tak se ti po něčem můžu mrknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 12:37

@Ou Moc ti děkuju. Vážně už potřebuju pomoct. Jsem z Olomouckého kraje.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14386
12.10.20 12:38

Jinak jestli neznáš tuhle knížku, tak se na ní určitě podívej.

Je to výborný příběh, ne svépomocná příručka.

https://www.kosmas.cz/…ou-nechteli/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
12.10.20 12:48

Na psychologa to je, je pojmenovaný problém:

https://cs.wikipedia.org/…_phantastica

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14386
12.10.20 12:52

Tihle čtyři gestaltisté jsou všichni fakt výborní - s tím že jestli se nepletu, tak mají všichni smlouvy s pojišťovnou

http://www.psychoterapeuti.cz/…omoucky-kraj

Fajn je třeba doktor Auderlický, s tím že na živo je v Jeseníku, nebo v prazce

https://www.podkridly.com/…udrlicky.php

jan. audrlicky@gmail.com

případně Barbora Sedláková, která fyzciky je v kroměříži
sedlakova. ba@gmail.com

oba nabízí práci i přes skype, byť si teda myslím, že alepsoń občas se s terpeutem/kou zrovna ty potřebuješ potkat a fungovat přímo v kontaktu, kde se za slova hůře schováš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
12.10.20 12:55

Chorobne lhaní se řadí mezi poruchy osobnosti a bez odborné pomoci z řad psychoterapeutu a psychologů s tím nejspíš nic moc neuděláte. Někteří psychologové pracují nejen při soukromé praxi, ale jejich péče je hrazena ze zdravotního pojištění. Zkuste pohledat na internet. Také pocházím z Olomouckého kraje, otázkou je odkud vy přesně.. z okolí Jeseniku znám dobrou psycholozku ;) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14386
12.10.20 13:02

A ještě mrkni na tenhle koncept - ale individuáln ti to nenahradí, může to fungovat jako velmi dobrá skupinová práce někdy časem, až se na to budeš cítit.

https://radikalniuprimnost.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 13:16

@Romanavas Dobrý den, moc vám děkuju za rady. Pocházím o z Přerova, ale dojet někam pro mě není problém.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 13:17

@Ou Moc moc Vám děkuji. Pořádně to projdu a napíšu. Ještě jednou moc děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
9569
12.10.20 13:27

Ano, obrať se na psychologa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 13:51

Ahoj, je skvělé, že si to uvědomuješ a chceš to řešit.
K psychologovi můžeš zajít s jakýkoliv problémem, co tě trápí, nechodí tam jen duševně nemocní lidi. Myslím, že je to dobrá věc, která pomůže každému, minimálně v nějakém seberozvoji, atd.
Vyber si psychologa, který se ti líbí a zavolej mu a objednej se na konzultaci. On s tebou probere, co tě trápí a co od něj očekáváš, řekne ti svůj názor a domluvíte se, jestli jsou potřeba další sezení. Taky by jste se měli nějak domluvit na placení, atd.
Je dobré si o něm předtím něco zjistit, např. jaký druh psychoterapie dělá, atd. popř. si přečíst nějaké recenze, jestli je to pro tebe důležité.
A hlavně se neboj, že by tě nějak odsuzoval, kritizoval, atp. Z vlastní zkušenosti vím, že u psychoterapeuta to je místo, kde můžeš říct, co chceš, bez toho, aby tě někdo odsuzoval, atd. Je to jen o tobě. Je samozřejmě důležité najít si psychoterapeuta, který tobě bude vyhovovat, protože psychoterapeutický vztah je jedna z hlavních věcí.
Pokud by sis chtěla přečíst něco o tom, jak funguje psychoterapie, atd. doporučuju kniha od Yaloma - např. chvála psychoterapie nebo lži na pohovce.
Kdyby ses chtěla na něco ohledně toho zeptat, klidně napiš:)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 14:30

děkuji

Děkuji moc všem

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 17:05

Určitě k psyhologovi

• Citovat