Jsem líná a závislá na sladkém

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2423
6.8.22 22:33
@Moringa píše:
Moje rada: Sežrat na posezení celou bonboniéru (čím větší, tím lepší). Bude ti z toho tak špatně, že se na sladké nějakou dobu nebudeš moct ani podívat. Mluvím z vlastní zkušenosti :)
Jinak mně se střídají období, kdy mám na sladké chuť prakticky pořád, s obdobími, kdy na sladké zase moc chuť nemám… ještě že tak… no a pak mám výhodu v tom, že z toho nijak zvlášť nepřibírám… ale tuším, že s přibývajícím věkem to bude v tomhle směru asi poněkud horší…

To taky někdy dělám, naposledy jsem sezrala cele Tofifee, pak dva Kinder pinguiny a muffiny (během dne, ne úplně naraz), blbě mi bylo ten večer a druhy den a třetí jsem už vymyslela, jestli si koupim Pinguina nebo rumove pralinky :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4043
6.8.22 22:38
@Prosimklid píše:
To taky někdy dělám, naposledy jsem sezrala cele Tofifee, pak dva Kinder pinguiny a muffiny (během dne, ne úplně naraz), blbě mi bylo ten večer a druhy den a třetí jsem už vymyslela, jestli si koupim Pinguina nebo rumove pralinky :zed:

To mně to teda obvykle vydrží o něco dýl :) Tak týden :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14699
6.8.22 22:40
@Prosimklid píše:
Tohle je vcelku opak toho, jak to funguje, ideální je jist tak 3× denne, aby ti prave pořad neskakal krevní cukr. Nevýhodou častějšího jídla je přetěžování trávení a slinivky a hlavně evolučně je výhodnější jist 2-3 jidla a mezitím nechat telo trávit, ne aby bylo nonstop v provozu a řešilo 6 jídel denne. To vi už ajurveda a ta je stara tisice let, nove si o tom přečti v rámci cirkadiannich rytmu apod. Prave min jídel způsobuje chute, potřebu jist nebo pocit, ze bez svacinky neprezijes. Hlad s chutema až tam nesouvisi, souhalsim, ze bílkoviny jsou sytive, ale já mám chutě i když jsem najezena a bílkoviny mám splnene na 100 %.

Ale přece zrovna cukrovkarska dieta spočívá zejména v tom, ze musis jist pravidelne a určitě častěji, než 3× denně, někdy mas i druhou večeři, aby toho cukru byla stále stabilní “hladinka” a nelital :think:

Jinak není hlad jako hlad, člověk vůbec nemusí pociťovat hlad jako takovy, ale tělo přitom hladoví = chybí mu nějaké živiny a vytváří nutkání je co nejdřív doplnit. Často se to řešilo s lidmi i v tom pořadu jste to, co jíte, ze měli hrozne nutkání na konzumaci velkého množství sladkého, a přitom byli vlastně podvyziveni, ač vazili paradoxně třeba 180 kg.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14699
6.8.22 22:42

@Prosimklid tofife jsem nikdy neměla problém sežrat cele hned :mrgreen: Nebo třeba celou studentskou pečeť :oops:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2423
6.8.22 22:42
@Moringa píše:
To mně to teda obvykle vydrží o něco dýl :) Tak týden :)

Jj, je to věda, já si myslím, ze nejdyl jsem byla bez cukru asi 45 dni :mrgreen: Někdy si říkám, ze jedine, co by mě odradilo, je nějaká forma cukrovky typu - když snis sladké, do hodiny umřeš. Všechno ostatní je takové vágní - zuby se mi nijak nekazi, tlusta z toho nejsem, pleť mám skvělou, krevní výsledky nebo sono vnitřních orgánu taky, jakoby nenam tu maximální motivaci při hrozící sebedestrukci.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2423
6.8.22 22:47
@Semtex píše:
@Prosimklid tofife jsem nikdy neměla problém sežrat cele hned :mrgreen: Nebo třeba celou studentskou pečeť :oops:

Já se poslední dobou docela množstevne umravnila a od doby, kdy jsem si poprvé nahazela ty veci do kalorickych tabulek, nad tím víc premyslim, i tak mám ale pocit, ze denne musím byt tam 1000 kalorií v plusu :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1384
6.8.22 22:48

Měla jsem to úplně stejný. Po práci - kaficko a cukrárna. Unavená, nejradši jsem pořád ležela z telky. Večeře nejlepší s dovozem… Ale víš co, pak jsem se podívala do zrcadla a řekla si dost. mám dole 7kg. Cvičení mě nebavilo, ale po dvou týdnech se na něj i těším. Musíš se odhodlat, přetrpět první dva týdny a ono už to se stravou a cvičením prijde samo.

Ale pokud nevystoupis z kruhu - cukr spánek a lenost, nikdy se z toho nedostaneš. Držím palce :dance:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
bedrisek
6.8.22 22:50

Přijde mi, že jíst 5× denně není pro mě.

Za bezdětna jsem prakticky jela přerušovaný půst (aniž bych o tom věděla) - první jídlo až svačina ve škole/potom v práci, oběd ve 14 hodin, večer něco malého a konec.
Co se narodily děti, strašně mi záleželo na tom,.abychom jedli společně - takže jsem začala snídat, pak sváča, ve 12 oběd, sváča a večeře…
Jako když nejsou děti doma, sklouzávám k tomu, že si jídlo posouvám a sním toho míň, prostě mi to tak víc vyhovuje.
Takže teď babo, raď, protože nevím, jak s dětmi nesnídat, nejíst ve 12 společně a tak…

  • Citovat
  • Upravit
2423
6.8.22 22:54
@bedrisek píše:
Přijde mi, že jíst 5× denně není pro mě.Za bezdětna jsem prakticky jela přerušovaný půst (aniž bych o tom věděla) - první jídlo až svačina ve škole/potom v práci, oběd ve 14 hodin, večer něco malého a konec.
Co se narodily děti, strašně mi záleželo na tom,.abychom jedli společně - takže jsem začala snídat, pak sváča, ve 12 oběd, sváča a večeře…
Jako když nejsou děti doma, sklouzávám k tomu, že si jídlo posouvám a sním toho míň, prostě mi to tak víc vyhovuje.
Takže teď babo, raď, protože nevím, jak s dětmi nesnídat, nejíst ve 12 společně a tak…

Jist dvakrát/třikrát denne je obrovská svoboda, nemusis pořad myslet na jidlo, řešit jeho přípravu nebo čas. Já teda s ditetem jim společne jen snídani/oběd a veceri, svacinky ji dávam, ale sama je nejim. Někdy mam pozdní velkou snídani a pak posunuty pozdější oběd (třeba po čtvrté) a pak už nejim, takže taky IF.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Sonarka
6.8.22 22:55

Zavislost na sladkem sice moc nechapu :poblion: :D Ale jinak je to zkratka zavislost jako kazda jina…jako treba zavislost na alkoholu…to mam asi ja :mrgreen: :oops: Jak tu nekdo psal o tom Proseccu treba, to miluju…a mam to asi vecer misto te koblihy…nastesti po tom nepribiram, pac to mam misto vecere a normalne i s tim hubnu :) ale idealni to taky urcite neni, vim…jinak, co se toho sladkeho tyce, snazila bych se ho jist, kdyz uz tak v dopolednich hodinach…ted uz to sice nedrzim, ale kdysi mi hodne pomohlo stravovani low carb…pac kdyz se clovek napraska tuky, tak opravdu uz do sebe nic jineho nedostane :lol: A postupne jsem tak nejak prestavala mit celkove vlci hlad a chute…pravidlo jedna zni - cim vic sladkeho jime, tim vic na nej mame chut…

  • Citovat
  • Upravit
2603
6.8.22 23:01
@Shen píše:
Měla jsem to úplně stejný. Po práci - kaficko a cukrárna. Unavená, nejradši jsem pořád ležela z telky. Večeře nejlepší s dovozem… Ale víš co, pak jsem se podívala do zrcadla a řekla si dost. mám dole 7kg. Cvičení mě nebavilo, ale po dvou týdnech se na něj i těším. Musíš se odhodlat, přetrpět první dva týdny a ono už to se stravou a cvičením prijde samo.Ale pokud nevystoupis z kruhu - cukr spánek a lenost, nikdy se z toho nedostaneš. Držím palce :dance:

Ono se to liší, někdo jde co cukrárny na to kafe a dortík, jiný zas do hospody nebo do baru ap. O jednom doktorovi, co jsem párkrát byl (chirurg), tak lidi říkali, že docela pije. Netýká se to jen primitivů. Potíž je, když je člověk v nějakém stresu, pak si to kompenzuje. Nebo nakonec závislostí je i internet, i tady člověk uteče od shonu k takové lehké nezávazné konverzaci a pobavení se. Někdy ta vůle funguje, jindy ne. Sladké je takový lehký návyk, docela to pomine. Chce pak vystihnout, v čem to člověk nezvládá. Já moc neuměl, třeba načal čokoládu, tak jsem ji musel sníst celou. Řešení je buď ji vůbec nenačínat, nebo ani nekupovat a nemít doma. A v obchodě se tomu vyhýbat. Přitom já byl typ spíš na maso, slané, chipsy, oříšky ap. Ale to sladké jsem se taky uměl naučit, ale zas nebylo tak těžké s tím přestat. A podle sebe vím, že to může být jako kompenzace něčeho jiného.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2603
6.8.22 23:04
@Prosimklid píše:
Jist dvakrát/třikrát denne je obrovská svoboda, nemusis pořad myslet na jidlo, řešit jeho přípravu nebo čas. Já teda s ditetem jim společne jen snídani/oběd a veceri, svacinky ji dávam, ale sama je nejim. Někdy mam pozdní velkou snídani a pak posunuty pozdější oběd (třeba po čtvrté) a pak už nejim, takže taky IF.

Dřív se dával důraz, jíst méně a 5× nebo i vícekrát denně. Dnes to už neplatí, ví, že stačí v zásadě 2 jídla za den. Samozřejmě u sportu a výkonu to chce jinak, ale lidi, co chodí do práce, tak obvykle nedělají vytrvalostní sport denně, třeba každý den 2 h a více na kole. Dělali i nějakou studii v IKEMu. I když někteří nutriční specialisté stále budou radit jíst málo a často. U určitých nemocí to může platit, ale i u takové cukrovky to lze jinak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18152
6.8.22 23:05
@Anonymní píše:
Jsem líná a závislá na sladkém…no a logicky to už začíná být dost vidět. Nečekám nějakou zázračnou radu, spíš mě zajímá, jestli tu je někdo, kdo to měl podobně. Co vám pomohlo změnit životní styl?
Odmala mám odpor k jakémukoli sportu, asi i proto, že jsem vždycky byla hrozně neohrabaná. No a k tomu zbožňuju sladké. Kdybych mohla, tak snad nic jiného nejím. Už jsem kolikrát zkoušela jít po práci aspoň na rychlejší procházku a necpat se, ale vždycky jsem vydržela max týden. Celý den v práci se vlastně těším jen na to, jak přijdu domů, dám si koblihy/buchtu/atd. a lehnu si… :roll:

A mě by zajímalo, co od nás chceš slyšet. Rad, jak zhubnout, najdeš na netu milion. To, že žrát jen sladké, když jsi obézní, je špatně, to taky asi víš.
Pomůže ti možná, když si řekneš, že jsi tlustá a máš životosprávu jak pra.se. Tak buď ti to vadí a něco s tím dělej, neobo prostě seď na zadku a dál láduj čokolády a buchty.
Ty se neptáš, jak máš zhubnout, co máš jíst a jak sportovat. Ty nám prostě oznamuješ, že jsi líná a tlustá a nehodláš s tím nic dělat. Tak hodně štěstí. :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Pitaya1
6.8.22 23:11
@Moringa píše:
Moje rada: Sežrat na posezení celou bonboniéru (čím větší, tím lepší). Bude ti z toho tak špatně, že se na sladké nějakou dobu nebudeš moct ani podívat. Mluvím z vlastní zkušenosti :)
Jinak mně se střídají období, kdy mám na sladké chuť prakticky pořád, s obdobími, kdy na sladké zase moc chuť nemám… ještě že tak… no a pak mám výhodu v tom, že z toho nijak zvlášť nepřibírám… ale tuším, že s přibývajícím věkem to bude v tomhle směru asi poněkud horší…

Tohle na mně nefunguje. Jsem schopná sežrat třeba celou tu velkou plastovou krabičku s Ferero Rocher nebo třeba Tatianu

  • Citovat
  • Upravit
2423
6.8.22 23:16
@Náhodný host píše:
Dřív se dával důraz, jíst méně a 5× nebo i vícekrát denně. Dnes to už neplatí, ví, že stačí v zásadě 2 jídla za den. Samozřejmě u sportu a výkonu to chce jinak, ale lidi, co chodí do práce, tak obvykle nedělají vytrvalostní sport denně, třeba každý den 2 h a více na kole. Dělali i nějakou studii v IKEMu. I když někteří nutriční specialisté stále budou radit jíst málo a často. U určitých nemocí to může platit, ale i u takové cukrovky to lze jinak.

Vím, mě to dřív obtezovalo - tak sedm let zpátky se strašně propagovalo jist 5-6× denne, takže jsem na materske trávila doslova půl dne jídlem - vymyslet a připravit denne 6 variant jídel a k tomu dělat prikrmy, a pak to do sebe v pravidelných intervalech tlačit, to bylo utrpení. Dnes vstanu, odcvicim si, dam si vydatnou slanou snídani (někdy mezi 10. a 11.) a pak ve mezi ctvrtou a patou velkou obědoveceri. Hodně mi v tomto pomohlo pochopení cirkadiannich rytmů, biohacking a ajurveda. Je to proste v rozporu s tím, co se x roku pořad do lidi tlačilo nebo co se tak nějak považuje za správne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma jóga pro zdravé tělo

Ikona - Karolína Racková

Karolína Racková