Jsem moc upovídaná..

Anonymní
28.4.21 15:31

Jsem moc upovídaná..

Hezký den, mám takový " problém "…
Jsem šíleně upovídaná. Když mi někdo řekne tajemství tak ho udržím a neřeknu. Spíš jde o to že když mluvím tak prostě mluvím a mluvím a mluvím a mluvím… Pak jsem sama na sebe naštvaná že jsem toho tolik řekla. Jsem docela přátelská a ráda se s lidmi bavím jenže prostě nemám nějak zábrany :roll: a prostě jedu… Jak tohle mám vyřešit? Já vím že bych se měla kontrolovat ale prostě si nemůžu pomoct..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20950
28.4.21 15:36

Když to víš, tak prostě sklapni. Jako tihle vypravěči, co neví kdy zavřít pusu a nepustí nikoho ke slovu, to je něco otřesnýho :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 15:38
@terien píše:
Když to víš, tak prostě sklapni. Jako tihle vypravěči, co neví kdy zavřít pusu a nepustí nikoho ke slovu, to je něco otřesnýho :roll:

To ne :D to já mlčím… Když někdo mluví tak neskáču do řeči. Spíš řeknu i to co o sobě říct nechci… A pak je mi to líto

• Citovat
  • Nahlásit
20950
28.4.21 15:41
@Anonymní píše:
To ne :D to já mlčím… Když někdo mluví tak neskáču do řeči. Spíš řeknu i to co o sobě říct nechci… A pak je mi to líto

To je přeci jen na tobě, tak zavři pusu a mlč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 15:54

Mám něco podobnýho a bojuji s tím celý život. S tím rozdílem, že mám ještě tendenci lidem skákat do řeči. U mě je to zřejmě způsobeno diagnózou ADHD. Snažím se na to dávat pozor, abych nemluvila dlouho a aby to posluchače nenudilo, ale bylo to jako příjemný pinkání v tenise, když to tak přirovnám. Snažím se držet v paměti, že řeknu jen jednu větu a zase zmlknu a čekám. Ale stojí to strašné úsilí. Musím se kousat do rtů a pořád si říkat, buď zticha, buď zticha, vydrž to… mám rty často rozhryzané do krve. A jsem z takového rozhovoru úplně vyčerpaná. Zní to blbě, ale fakt to stojí hrozné úsilí. A bohužel větší problém je, že když se opravdu snažím nechat druhého vypovídat a neskočit mu do řeči, tak nejsem schopna sledovat, co říká. Myšlenky mi často utečou pryč nebo si později nemapatuji, co mi říkal. Trénuji to posledních 10 let, co o svém ADHD vím.
Někdo nějaký nápad? :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
16521
28.4.21 15:55

Když to víš, tak zavři pusu ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
28.4.21 15:57
@Anonymní píše:
To ne :D to já mlčím… Když někdo mluví tak neskáču do řeči. Spíš řeknu i to co o sobě říct nechci… A pak je mi to líto

To jsou rady zase…
Tak já se klidně přiznám, že tohle mě také trápí. Jsem introvert, nejraději mám čas pro sebe, přítomnost lidí nevyhledávám. A jsem trochu „neohrabaná“ při sociálních interakcí - tedy někdy; někdy se mi daří a někdy ne. No a občas se mi stane, že se snažím být přátelská, působit na lidi dobře a rozmluvím se - a přesně jak říkáš - řeknu i to, co vlastně říct nechci. Zpětně mě to velmi mrzí. Zajímavé je, že to mám jen s nějakými lidmi, s jinými to nemám.
Co pomáhá - myslet na to vědomě a držet se při zemi. Trénovat - sociální interakce lze do jisté míry natrénovat. A také - smířit se s tím, nebýt na sebe přísná a zkusit se tomu poté zasmát, nikoli z toho dělat vědu a trápit se tím.
Tenhle problém mohou mít lidé s Aspergerem… tam je právě ta sociální neohrabanost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
28.4.21 15:58

Můžeš zkusit myslet na to, že důležitější než mluvit je umět naslouchat. A že každý má rád, když mu někdo naslouchá. Zkus při tom rozhovoru myslet víc na toho, s kým mluvíš, než na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
28.4.21 15:59
@terien píše:
Když to víš, tak prostě sklapni. Jako tihle vypravěči, co neví kdy zavřít pusu a nepustí nikoho ke slovu, to je něco otřesnýho :roll:

To určitě zakladatelka potřebovala slyšet „tak prostě sklapni“. Ach jo. Někdy si říkám, že je lepší do diskusí nepsat… než toto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
28.4.21 16:03

Tohle je těžké :( určitě to není tak lehké prostě být ticho jak tu už zaznělo.
Určitě by bylo důležité najít příčinu jako to udělala slečna nahoře s ADHD, pokud vím existují tabletky které toho člověka uklidní.
Ale jen tak že víc mluvíš, nemám radu ale držím ti palce ať brzo najdeš příčinu a nebo že se na to přestaneš soustředit a budeš dál šťastná :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
28.4.21 16:04

Začni se vědomě stoustředit na to, že nebudeš žvanit, ale že budeš poslouchat co říká ten druhý a případně se bdueš ptát tak, aby si toho druhého povzbudila k tomu aby vyprávěl.

To je dovednost co se dá snadno natrénovat. Prostě se soustřeď chvíli na to, aby v rozhovoru víc mluvili ostatní a až to bdueš opravdu umět, poslouchat a ptát se, tak bude snazší najít rovnováhu mezi tím, abyste do hovoru přispívali férově - jak ty tak ostatní.

V tuhle chvíli jsi prostě sobecká a opanuješ prostor, který zabíráš ostatním potřebuješ se naučit se dělit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7355
28.4.21 16:05
@Anonymní píše:
Hezký den, mám takový " problém "…
Jsem šíleně upovídaná. Když mi někdo řekne tajemství tak ho udržím a neřeknu. Spíš jde o to že když mluvím tak prostě mluvím a mluvím a mluvím a mluvím… Pak jsem sama na sebe naštvaná že jsem toho tolik řekla. Jsem docela přátelská a ráda se s lidmi bavím jenže prostě nemám nějak zábrany :roll: a prostě jedu… Jak tohle mám vyřešit? Já vím že bych se měla kontrolovat ale prostě si nemůžu pomoct..

Nauč se poslouchat. Někdy je to mnohem zajímavější, než mluvit.
Ale o své vlastnosti nemluv ošklivě. Kdyby nikdo nemluvil, bylo by na světě smutno. Když skládám pracovní týmy, snažím se tam mít vždy i prvek,,strýčka Pepina" :-). Pro celek je to zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4964
28.4.21 16:54
@Banane18 píše:
Tohle je těžké :( určitě to není tak lehké prostě být ticho jak tu už zaznělo.
Určitě by bylo důležité najít příčinu jako to udělala slečna nahoře s ADHD, pokud vím existují tabletky které toho člověka uklidní.
Ale jen tak že víc mluvíš, nemám radu ale držím ti palce ať brzo najdeš příčinu a nebo že se na to přestaneš soustředit a budeš dál šťastná :kytka:

To sice existují, ale mají vedlejší účinky. Ztráta chuti k jídlu, únava. Já jsemje nakonec dceři vysadila. Sice teď už pusu nezavře, ale aspoň je ve škole trochu duchem přítomná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
28.4.21 17:56

@brisco jéj :( no tak ti jsi udělala dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
28.4.21 18:04

Adhs?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu