Další dítě a moje psych. nemoc

Anonymní
27.4.21 05:39

Dalsi dite a moje psych.nemoc

Mam 8 letou dceru. Po porodu se u me rozjela OCD. Jsem od detstvi vice citliva, horai rodinne zazemi, ale to nechci resit. Bohuzel se mi pridala i deprese protoze jsem mela posledni rok trochu tezsi. Muj novy pritel by chtel dite, on sam svoje jeste nema. Jenze ja se hrozne bojim. Bojim se meho stavu. Zive si pamatuji jak zle mi dlouho bylo. Mam za sebou terapie a vycvik v KBT ale jakmile mam delsi stres tak jsem zase v pytli. Je tu nekdo kdo i pres svoji horsi psychiku sel do dalsiho ditete?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2483
27.4.21 05:57

A ty to další dítě chceš, nebo si chceš jen udržet přítele? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63660
27.4.21 06:03

Rozhodně bych do dalšího dítěte nešla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 06:03

@ropucha 02 nikoho si udrzet nechci. A nedokazu rict jestli ho chci,.protoze mam strach ze sveho stavu.

• Citovat
  • Nahlásit
54911
27.4.21 06:06
@Anonymní píše:
@ropucha 02 nikoho si udrzet nechci. A nedokazu rict jestli ho chci,.protoze mam strach ze sveho stavu.

No a co na to tvůj psychiatr? Prvotně bych se poradila s ním, jestli by se to dalo zvládnout bez léků/s léky.
Chodíš na terapii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31256
27.4.21 06:10
@Anonymní píše:
@ropucha 02 nikoho si udrzet nechci. A nedokazu rict jestli ho chci,.protoze mam strach ze sveho stavu.

Přítel zná tvůj zdravotní stav a chce mimíska? Tvůj lékař říká co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9735
27.4.21 06:13

Co to je nový přítel? To jste spolu chvíli? Proč tě ještě nepozadal o ruku? A ve tvém stavu ne, žádné dítě bych nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6034
27.4.21 06:28

No to snad ne. Sesypes se jako domeček z karet. I zdravé těhotenství je občas stres. Co potom mega hormonální houpačka po porodu? 8o Stres z novorozence?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8571
27.4.21 06:41
@Anonymní píše:
Mam 8 letou dceru. Po porodu se u me rozjela OCD. Jsem od detstvi vice citliva, horai rodinne zazemi, ale to nechci resit. Bohuzel se mi pridala i deprese protoze jsem mela posledni rok trochu tezsi. Muj novy pritel by chtel dite, on sam svoje jeste nema. Jenze ja se hrozne bojim. Bojim se meho stavu. Zive si pamatuji jak zle mi dlouho bylo. Mam za sebou terapie a vycvik v KBT ale jakmile mam delsi stres tak jsem zase v pytli. Je tu nekdo kdo i pres svoji horsi psychiku sel do dalsiho ditete?

Chtělo by to trochu soudnosti… Ani omylem bych v tvém případě do dalšího dítěte nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9124
27.4.21 06:51

Podívej, to je jak kdyby jsi měla zlomenou nohu a přemýšlela, jestli ten maraton uběhneš..Rozhodně ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 07:06

Nebojis se ze privedes na svet dalsiho pacienta psychiatrie? Sklony se dedi at chces nebo ne. Bohuzel vlastni zkusenost. Jedno dite mas, uz se nemnoz. Mam jedno dite a dcera je dost psychicky krehka. Ja trpela jen uzkostmi. 2 roky lehka antidepresiva. Ted uz asi 10 let je to dobre. I moje mama ma lehci psychicke problemy, nic tak vazneho jako ty. A ja se za ni desitky let stydela. Taky jsem chtela mit fajn, vyrovnanou silnou, pozitivni mamu. Bohuzel.

• Citovat
  • Nahlásit
23894
27.4.21 07:13
@Anonymní píše:

Nepořizuj si dítě s přítelem. Až tě požádá o ruku a ty si ho vezmeš, uvažujte o dítěti. Obvykle k tomu nikdy nedojde, tvůj problém bude vyřešen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 07:40

Zažila jsem (teda něco asi ještě horšího než OCD) a do dalšího dítěte bych šla pouze v případě hodného manžela schopného bez výčitek pečovat i o mé dítě plus mimino 24/7 a mít ještě dost peněz na chůvu. Abych se mohla po porodu bez starostí věnovat sama sobě (případně se nechat i hospitalizovat). To je sci-fi, takže ne, rozhodně bych se podruhé nezhuntovala, jen abych si udržela chlapa. A jinak, nerada bych to zakřikla, ale mé dítě se zatím jeví psychicky velmi odolné. Z dědičnosti takový strach nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
5778
27.4.21 07:44
@Anonymní píše:

Jestli ho udržet nechceš, tak se rozejděte a nebudeš to muset řešit. Ohledně tvého stavu ti nejlépe pořadí tvůj lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10841
27.4.21 08:24
@Anonymní píše:

Jak jste spolu dlouho? Píšeš nový přítel, a už chce dítě? Ne, do toho bych nešla ani omylem. I kdyby to byl manžel a byl s tebou 10 let. Asi to nechceš celé zažít znovu a to by se s největší pravděpodobností stalo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat