Jsem špatná matka, chci s tím něco udělat

Anonymní
15.9.11 19:25

jsem špatná matka, chci s tím něco udělat

Mám téměř dvouletého syna, je mi 27let, jsem šťastně vdaná…a nezvládám výchovu :(
Je mi to moc líto, syn je moc šikovný, zvládne spoustu věcí, které zvládají starší děti, ve společnosti se jeví hrozně hodný, problém je asi období vzdoru. Něco si umíní a křičí, vzteká se, řeším to tak, že když se zlobí neoprávněně, nereaguje na odvedení pozornosti a chlácholení, tak ho prostě nechám zuřit. Ale mě začne vařit krev v žilách, jsem hrozně impulzivní a nejraději bych ho přerazila, chce se mi brečet, prostě to nezvládám. Navíc má období, kdy všechno musí dělat jen maminka, všude s ním musím jít atd.-což je vše normální a vím, že je to jen období.
Chci jen podpořit, vypsat se… Objednala jsem se k psychologovi, vím, že chyba je ve mě, ne v mém dítěti. Máte někdo stejné pocity? Máte nějakou radu, jak toto období zvládnout, jak ukočírovat svůj vztek. připadám si hrozně bezradně, neschopně :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13605
15.9.11 19:30

Ahojky, mě to přijde všechno normální. Víš, přijde mě, že se moc honíš za tím, mít všechno, všecičko dokonalé. Bohužel, to nejde. Tvoje pocity jsou v pořádku, a nemusíš se myslím, za ně stydět :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
15.9.11 19:32

Máš pravdu, chyba není v synovi, to období maj snad všichni, ale ani v tobě. Ty se snaž jen to ve zdraví přežít, neboj, přejde to. No abych se přiznala, občas mám taky chuť toho malýho hada roztrhnout vejpůl, ale lepší se to. A jindy zas bývá úplně zlatý :srdce: jak se stará o sestřičku, když vidí, že jí jdu umýt prdelku, tak mi připraví novou plenu na přebalovák atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.11 19:37

Takhle večer je mi všechno tak líto, je mi líto, že zas byla za den několikátá scéna, nechci, aby měl nějaké trauma z toho, že má nervní mámu, ale já se snažím mu vše vysvětlit, vím, že nemůže vše pochopit a být nejzlatěší a pořád hodný, ale připadám si tak sama na tohle. Manžel by chtěl s malým vyjít, ale on ho teď nějak neakceptuje. Dokonce mi přijde, že jakmile je manžel doma, tak víc zlobí.
Vždy trvám na tom, co od něj chci, např. dnes.:
Malej si rád čistí zuby, snad 5× denně, chutná mu totiž pasta na zuby :D, dám mu pastu na kartáček a sundám ho ze stoličky v koupelně, on chodí po bytě a čistí si zuby :) Pak ho to přestane bavit, tak mu řeknu, ať odnese kartáček do koupelny a on na to: Nechci, tak mu to zopakuju 2× a pak ho prostě vemu za ruku a odnesem ho spolu, scéna jak prase, ječí, křičí…vždyť o nic nejde, utiším, nenechá se, tak hold ho vykážu do pokoje, že křik nebudu poslouchat, většinou se uklidní a dojde s úsměvem, že už se uklidnil, ale někdy tam ječí tak šíleně, že si v baráku musej myslet, že mu řežu končetiny!

• Nahlásit
  • Citovat
1175
15.9.11 19:44

No klasika. Tohle mám doma taky a rozhodně vykázání z místnosti beru ještě tak, že to mi zrovna ty nervy neruply, když mi rupnou, tak to vypadá úplně jinak. Naštěstí se četnost scén postupně snižuje a s tím i stoupá práh mé trpělivosti, takže teď už bych řekla, že to celkem jde. Tak vydrž a neboj, podle toho co píšeš jsi v mých očích ta trpělivejší a lepší matka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
15.9.11 19:45

Prosím tě, to co máš doma s malým je normální asi všude,u nás to taky tak bylo, to neznamená, že jsi špatná máma.A proč se vše snažíš řešit v klidu,když už je toho moc, a máš chuť ho zmidlit,tak to udělej.Né nadarmo se říká,škoda rány…Já to tak taky praktikuju a musím říct,že se tím jednak uklidním - teď bude asi hodně maminek nesouhlasit - ale pomůže to i jí,pak zase funguje.Samo se to časem zase začne vrace, ale kdž je toho moc, tak jí prostě seřežu a je to.Nevysvětluju,nediskutuje,dostane na zadek a hotovo. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
15.9.11 19:50

Jsi úplně normální, schopná mamka!!! Tohle řeší každá mamka s dítětem, která ne, tak lže :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.9.11 19:52

Já nikdy bitá nebyla, tak nechápu, kde se to ve mě bere. Manžel je naprostý kliďas a říká mi, ať se nad to povznesu, že prostě řve, tak ať řve, že ho to přejde. Boží, ale já jsem s tím zlounem celej den! :)Připadám si, že moje dítě nejvíc ječí na ulici, na hřišti atd. všichni koukaj, já se potím, zuřím, zadržuju slzy, jsem nervově labilní :D
Ale musím říct, že mi pomáhají vaše reakce, jen tak dál :)

• Nahlásit
  • Citovat
60906
15.9.11 19:54

Myslím, že normální jsi ty i syn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5882
15.9.11 19:54
Anonymní píše:
Mám téměř dvouletého syna, je mi 27let, jsem šťastně vdaná…a nezvládám výchovu :(
Je mi to moc líto, syn je moc šikovný, zvládne spoustu věcí, které zvládají starší děti, ve společnosti se jeví hrozně hodný, problém je asi období vzdoru. Něco si umíní a křičí, vzteká se, řeším to tak, že když se zlobí neoprávněně, nereaguje na odvedení pozornosti a chlácholení, tak ho prostě nechám zuřit. Ale mě začne vařit krev v žilách, jsem hrozně impulzivní a nejraději bych ho přerazila, chce se mi brečet, prostě to nezvládám. Navíc má období, kdy všechno musí dělat jen maminka, všude s ním musím jít atd.-což je vše normální a vím, že je to jen období.
Chci jen podpořit, vypsat se… Objednala jsem se k psychologovi, vím, že chyba je ve mě, ne v mém dítěti. Máte někdo stejné pocity? Máte nějakou radu, jak toto období zvládnout, jak ukočírovat svůj vztek. připadám si hrozně bezradně, neschopně :cry:

Ale vubec nejses spatna mama :wink: toto se deje ve vetsine rodinach, co maji stejne stare deti :kytka: , tedy i u nas, proste je to dalsi obdobi nasich deti…
Ja jsem sem tam nervak, takze mam taky nekdy co delat, abych byla v klidu, nekdy to nejde, kdyz to nejde, tak hold proste dostanou kdyz uz to reknu vicekrat, a pokud neposlechnou, tak je proste vykazu z mistnosti do pokojiku :mrgreen: Vetsinou prijdou zachvilku a ja mam aspon tu chvilku na to, se zase uklidnit a byt v klidu..

Vim, ze nekdy to nejde byt v klidu, ale zase si rikej, mas zdrave dite, mas pohodove manzelstvi, co vic si prat, a ze ti malej lumpaci, to je proste udel deti :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
15.9.11 20:08

Dejchej ;) Nejlip v jiny mistnosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8286
15.9.11 20:11

Bud v klidu, chyba není ani v tobě ani v synovi, víš kolik by tu bylo špatných matek? My to máme to samé ted ale s tím že jsme nastoupili do školky a je to horší protože tam ho nemám pod kontrolou. a to, že chce všude být s maminkou jsme taky měli, nemohla jsem se bez něj ani vyčurat a byla jsem z toho na nervy. Myslela jsem že to neskončí , a po měsíci je klid. Jediné co ti mohu poradit je vydržet, je to těžký ale musíš, jednou to přejde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
15.9.11 20:16

Ahojky!
Přijde mi, že se až moc snažíš být dokonalá. Tolik to nepřeháněj a buď ráda, že máš zdravě zlobivé dítko. My sice tohle období zatím neznáme - malému je 12,5 měsíce, ale určitě to čeká každou mamču a jejího potomka. Špatná mamina rozhodně nejsi!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
15.9.11 20:16

Hm, já dnes dost vztekle lapla řvoucí dítě na hřišti a nesla ho pryč :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7267
15.9.11 20:20

Tez mi to prijde normalni. I kdyz jak ted mi tecou nervy, tak mi nikdy jeste netekli, premaham se kazdy den venku hodne hodne , ale stejne vetsinou schytaj nejakou na prdel. A starsi se tlemi a rika „nebolelo, nebolelo“ , tak to uz mam chut ho fakt zmydlit :lol: … ale si myslim , ze to je normalni, i kdyz pak mam taky vycitky (i za manzela, kterej prijde v 7 domu a hodinu na ne jen rve mi prijde :zed: ). Holt se snazim udrzet si chladnou hlavu a tesim se az jim bude 30 let :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama