K přečtení těm, co nadávají na doktory

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineBurj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30819 příspěvků 30.08.19 16:35
K přečtení těm, co nadávají na doktory
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
terien
Extra třída :D 12441 příspěvků 30.08.19 16:49

A bude hůř

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19180 příspěvků 30.08.19 17:00

Souhlasim s tim, co se v clanku pise, ohledne financni problematiky celeho lekarsvi, lekare celkove velmi obdivuji, mam je v rodine, mezi kamarady i znamymi.Ale co si budeme nalhavat, clanek je psany sympatickym lekarem, velmi ctive, aby to hralo na city. Nicmene jsou to lide, kteri si sve povolani vybrali, vedeli do ceho jdou minimalne aspon behem celeho studia, nemeli byt z ceho zaskoceni.Jsou to lide, jako vsichni jini, takze i mix povah.

Petája
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 30.08.19 17:02

Přelouskala jsem zatím jen ten článek, zajímavé a pravda pravdoucí…
S tou nemocnicí Motol - byli jsme taky párkrát na pohotovosti a fakt síla. Narvaná čekárna dětmi, jen dva doktoři…klobouk dolů a ještě byli příjemní. Já bych na to psychicky neměla…doktory a zdravotníky by měli fakt pořádně zaplatit.
Zažila jsem zákrok záchranky v Itálii, starší pán ital upadl u apartmánu, krvácel z hlavy a nemohl se zvednout. Volali mu záchranku. Dva,,borci" přijeli, lážo plážo vylezli ze záchranky - bez ničeho, stoupli si S RUKAMA V KAPSÁCH nad pána a něco se ho ptali. Pak ho po delší chvíli zvedli, pán stále krvácel v obličeji, podepřeli a odvlekli do sanitky (žádné nosítka, žádné pojízdné křeslo), pán fakt nemohl…V sanitce minimum vybavení. Musela jsem odejít a potichu se modlila, aby se nám na dovče nic nepřihodilo.
Se zdravotníky v ČR naprosto nesrovnatelné - vybavením i přístupem…

matkabagristy
Hvězda diskuse 35080 příspěvků 30.08.19 17:24

@Burj Chalifa vím, že to s platy lékařů není takové, jak to přestavuje ministerstvo a média. Ale tady p. doktor motá hrubý a čistý plat. Lékař ve státní nemocnici nemůže mít 27 hrubého ani bez astestace

https://www.vimvic.cz/…tabulky-2019

sagina
Echt Kelišová 8116 příspěvků 30.08.19 17:45
@matkabagristy píše:
@Burj Chalifa vím, že to s platy lékařů není takové, jak to přestavuje ministerstvo a média. Ale tady p. doktor motá hrubý a čistý plat. Lékař ve státní nemocnici nemůže mít 27 hrubého ani bez astestacehttps://www.vimvic.cz/…tabulky-2019

ale ten článek je někdy z léta 2017, platové tabulky se navyšovaly tuším na podzim 2017 a dále 2018 a 2019.

mmch už to SNAD není, ale ještě ne tak dávno jsem se ve fakultce setkávala s tím, že neatestovaní lékaři měli pracovní smlouvu na nula nula prd hodin měsíčně (s patřičně pokráceným platem), ovšem makali samozřejmě plnou pracovní dobu včetně přesčasů. k tomu mizernému platu tedy měli ještě celkem nic moc studijní stipendium.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35080 příspěvků 30.08.19 17:49

@sagina aha, děkuji za upřesnění. Tento p. doktor snad atestaci měl, když kontroloval chlapce, kterého operoval. Ale článek je starý, toho jsme si nevšimla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 17:49

@matkabagristy a proc by nemohl? Ja zacinala pred 5 lety s 22 hrubeho (bez sluzeb), kazdy rok pak nejakych 5 procent pridali, odesla jsem po 3 letech za lepsim, ani kmen jsem za tu dobu neudelala a jeste po mne chteli, at podepisu velmi nevyhodnou (pro me) kvalifikacni dohodu. Byla to tedy mimoprazska nemocnice. Dokonce v platovym vymeru jsem podepisovala 15k hrubyho, zbytek tvorily ruzne “priplatky”. Ale jo, se stovkou hodin mesicne navic jsem mela hezkej plat. Kdyz jsme se pak trumfovali se spoluzakama, kdo je na tom mizernejc, tak ja na tom byla dobre, plat +- tabulkovej a prace ve stovnani s Motolem mene narocna.

Anonym, tak nejak osobni, jinak smazat.

mroe
Neúnavná pisatelka 16258 příspěvků 30.08.19 17:54
@matkabagristy píše:
@Burj Chalifa vím, že to s platy lékařů není takové, jak to přestavuje ministerstvo a média. Ale tady p. doktor motá hrubý a čistý plat. Lékař ve státní nemocnici nemůže mít 27 hrubého ani bez astestacehttps://www.vimvic.cz/…tabulky-2019

A proc by nemohl? Clanek je z roku 2017.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35080 příspěvků 30.08.19 17:57
@mroe píše:
A proc by nemohl? Clanek je z roku 2017.

už jsem to vysvětlila výše, přehlédla jsem, že je to starý článek.

mroe
Neúnavná pisatelka 16258 příspěvků 30.08.19 17:57
@matkabagristy píše:
@sagina aha, děkuji za upřesnění. Tento p. doktor snad atestaci měl, když kontroloval chlapce, kterého operoval. Ale článek je starý, toho jsme si nevšimla

To nejspis nemel. Chirurg rozhodne nezacina se vcelku banalnimi operacemi az po peti letech praxe, to by ho nejspis k atestaci ani nepustili.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54969 příspěvků 30.08.19 17:57
@matkabagristy píše:

Nějak nechápu dedukci, že když kon kontroloval chlapce, kterého operoval, tak z toho plyne, že má atestaci… :think:

matkabagristy
Hvězda diskuse 35080 příspěvků 30.08.19 17:58

@Lama Lama @mroe dobře, nechci se hádat, pan doktor píše o 20 letech vzdělávání, možná myslel i základku a já to špatně pochopila.

DoktorkaZorkaHorká
Povídálka 34 příspěvků 30.08.19 18:02

Tak s penězi je to těžké. Všichni by chtěli víc a myslí si, že si je zaslouží ;). Na doktorandském studiu je stipendium, u nás se začíná na 10.000,– měsíčně. To není ani minimální mzda. Holt nejspíš cena za to, že se člověk chce dál vzdělávat ;).
Ano, dá se to postupně zvednout hotovými studijními povinnostmi a účastí na různých projektech, ale i tak mi to přijde prostě málo :nevim:.

bobulka88
Kecalka 428 příspěvků 30.08.19 18:10

@matkabagristy rok promoce lze najit na člk v seznamu lekaru, neni to Jan Novak, tak se hleda dobre. 20 let praxe nema. Jinak neatestovani lekari operuji uplne bezne, musi se to do ty atestace naucit, jinak ji mit nebudou, co musi umet je vzdelavacich programech, ktere lze zase najit na IPVZ.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama