Kdy začít s vitamínem D?

9
27.8.21 12:48

kdy začít s vitamínem D?

Ahoj, jelikož jsem tento rok zrovna moc na sluníčku nebyla kvůli neustálým antibiotikám, chtěla bych začít brát vitamín D. Takže moje otázka je, jakej a kdy je nejlepší začít? Nebo ho mohu brát některé i celoročně? Je hrozně moc vitamínových komplexů atd.. chtěla bych akorát opravdu čistý vitamín D. Díky za rady :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24324
27.8.21 12:51

Klidně celoročně, to se nic nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2733
27.8.21 13:06

Začni klidně hned, stredo + severoevropani mají obecně vitamínu D málo. Já beru/dávám dětem od podzimu do jara (cca od podzimní do jarní rovnodennosti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
27.8.21 13:50

Můžeš celoročně. Já mám od doktorky předepsaný vigantol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
28.8.21 00:04

Děkuji Vám za rady. :palec: A poradíte mi ještě jaký by byl nejideálnější, který není na předpis od dr? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
28.8.21 00:22

Rybí olej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
28.8.21 02:27

Já beru vitamín D celoročně, tedy i v létě, už několik let. Střídám různé tabletky (většinou podle toho, které jsou zrovna v lékárně v akci), někdy využívám i kapky, které dávám dceři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
28.8.21 12:34

Mozna by stálo za to zjistit, co se děje v případě nadbytku tohoto vitamínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
28.8.21 18:04
@Takco píše:
Mozna by stálo za to zjistit, co se děje v případě nadbytku tohoto vitamínu.

Na to velký pozor!
Lepší je D3 než D1. Nejlépe jako kapky v tuku (protože jinak ho těla nevstřebá).
Jak někdo napsal, my ho máme málo, jelikož nám slunce nesvítí pod dobrým úhlem (Skandinávci ho mají oproti nám dost - také nechápu - slunce tam svítí pod příznivým úhlem). Náš organismus ho přestává přijímat ze slunce od poloviny září, což trvá do - nevím přesně - poloviny května.
Za pár málo stovek ho si lze na požádání dát stanovit z krve. (míň než 500 Kč)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
28.8.21 18:19

Já ho nedávám ani kojenci během léta. Chápu, že v zimě je asi důležitý, ale dítě mám pod oblouhou i nahé venku často, že na něj sem tam zasvítí neřeším. Jedeme k moři.

Nejsem úplně příznivce „umělé“ výživy. Ale teda znovu opakuju, jasně, v zimě to asi třeba je, kor u dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
30.8.21 08:21

Na rybí olej jsem teda dost vysazená brrr :D už jsem si objednala vitamín D3 v kapkách, měl by to být čistý vitamín D v olivovém oleji, tak jsem zvědavá :) každopádně děkuji všem za rady, dost mi to pomohlo při výběru. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat