Kolega v práci se mě snaží vyhnat z mojí pozice v práci

29.9.20 20:55

Kolega v práci se mě snaží vyhnat z mojí pozice v práci

Hezký večer. Už skoro 9 měsíců trvá následující stav, nechci nikoho pomlouvat, ubližovat ale už nevím co s tím. Každý to jen bagatelizuje, ale ono to tak banální vůbec není.
Jsem už téměř 9 roků zaměstnankyní rodinné firmy. Zpracovávám částečně účto a obsluhuji naši prodejnu na dálku (převodky, vychystávání prodeje, propagace, komunikace s vedoucím prodejny a jeho týmem), vychystávám objednávky drobných zákazníků z tuzemska i zahraničí. Na prodejně jsou moc fajn a ve všem si rozumíme. Tato práce mě baví a naplňuje a skýtá mi důležitý pohyb a protažení v práci, protože když celý den prosedím jen u PC mám z toho zablokovaná záda a migrény. Za to na centrále jsem za onuci, kterou by táta za jakýkoliv návrh nejradši zbil.
Do firmy přišel v na začátku roku nový kolega, původně měl spolupracovat s mým bratrem, ale záhy se ukázalo že nedisponuje dovednostmi které by bratrovi v práci pomohly. Kolega se začal vměšovat do mojí práce, aniž bysme se na tom předem domluvili. Přijde objednávka od zákazníka, on ji okamžitě začne vychystávat, ač jsem mu už několikrát říkala, že svoji práci zastanu a zvládnu. Ve skladu něco chystám třeba pro naši prodejnu a on mi stojí za zády a sleduje mě. Přijdu do skladu pro nějakou maličkost a hned se mě ptá co potřebuju. Někdy si připadám jako bych stam šla něco krást. Telefonuju se zákazníkem domlouváme se jaké kusy chce objednat, on mě odposlouchává za dveřmi skladu a rázem má kusy na štendru nachystané. Přijede návštěva z prodejny, neustále dolézá a je nám v patách. Tato situace mě už ubíjí a uvažuju, že do roka z firmy odejdu. Když na jeho chování upozorním tátu, ten je na jeho straně a i před ostatními mi nadává do de. ilů, idi. otů, bláznů, sv. ní a podobně. Kolega tatovi okatě poklonkuje, proto mu tata svěřuje důležité informace týkající se dalších kroků naší firmy do budoucna. My se o tom dozvídáme až od jiných kolegů, kteří jsou přesvědčení, že situaci s námi táta konzultoval. Jak byste řešili vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12213
29.9.20 20:59

Kolega by mi byl fuk, ale nezustala bych ve firmě, kde mi majitel nadava. Zejmena kdyby to byl muj otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
937
29.9.20 21:04

Proboha, co to máš za otce??Nepracovala bych pod takovým hov…dem ani minutu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19046
29.9.20 21:11

Šla bych ihned pracovat jinam. Rodinné firmy mohou být peklo. Představ si pohodu v práci bez nadávek a fajn kolegy. I to se někdy zadaří. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6460
29.9.20 21:12

V rodinne firme jsem nekolik let pracovala, dokonce jsme v te dobe i vsichni bydleli v jednom byte. Neni to jednoduche a chce to hodne tolerance, je tezke oddelit rodinne a pracovni vztahy, ale ma to samozrejme i sve vyhody.

Pokud by mne ale nekdo z rodiny takhle (a jeste navic v praci) ponizoval, tak bych tam nebyla ani omylem. Vic nez kolega by mi asi v tomto pripade vadil otec. To mate spatne vztahy i mimo praci? Nedokazu si predstavit v takovem prostredi byt. (jak pracovne, tak soukrome)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1155
29.9.20 21:17

U kolegy bych to šacoval na to, že asi cítí, že je tam platnej jak komunista na Velehradě, tak buď je mu to blbý a buď se snaží dělat aspoň něco a nebo jede stylem, co kdo první urve, za to má pochvalu. To bych ale neviděl jako největší problém. Spíš mě překvapuje ten klid, s jakým popisuješ oslovení tvého otce vůči tobě. Já bych mu to netoleroval ani doma v kuchyni, natož v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
29.9.20 21:17

To jako vážně? Resis tady kolegu, ale hlavní problém je jinde. U takového „milujícího“ tatínka bych už nepracovala ani minutu a nejen to, vidaval by mě tak maximálně 1× do roka na Vánoce, toť vše. No fuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3759
29.9.20 21:22

8o 8o 8o a tatínek to nevadí??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
29.9.20 21:24

Elso, je třeba se konečně osamostatnit a trhnout od rodiny, která se chová k Tobě děsně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2120
29.9.20 21:28

Tatínek má zajímavý slovník. A způsob jednání s vlastní dcerou. Takové dobračisko se jen tak nevidí… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
29.9.20 21:50
@ElziraBaghirova píše:
Hezký večer. Už skoro 9 měsíců trvá následující stav, nechci nikoho pomlouvat, ubližovat ale už nevím co s tím. Každý to jen bagatelizuje, ale ono to tak banální vůbec není.
Jsem už téměř 9 roků zaměstnankyní rodinné firmy. Zpracovávám částečně účto a obsluhuji naši prodejnu na dálku (převodky, vychystávání prodeje, propagace, komunikace s vedoucím prodejny a jeho týmem), vychystávám objednávky drobných zákazníků z tuzemska i zahraničí. Na prodejně jsou moc fajn a ve všem si rozumíme. Tato práce mě baví a naplňuje a skýtá mi důležitý pohyb a protažení v práci, protože když celý den prosedím jen u PC mám z toho zablokovaná záda a migrény. Za to na centrále jsem za onuci, kterou by táta za jakýkoliv návrh nejradši zbil.
Do firmy přišel v na začátku roku nový kolega, původně měl spolupracovat s mým bratrem, ale záhy se ukázalo že nedisponuje dovednostmi které by bratrovi v práci pomohly. Kolega se začal vměšovat do mojí práce, aniž bysme se na tom předem domluvili. Přijde objednávka od zákazníka, on ji okamžitě začne vychystávat, ač jsem mu už několikrát říkala, že svoji práci zastanu a zvládnu. Ve skladu něco chystám třeba pro naši prodejnu a on mi stojí za zády a sleduje mě. Přijdu do skladu pro nějakou maličkost a hned se mě ptá co potřebuju. Někdy si připadám jako bych stam šla něco krást. Telefonuju se zákazníkem domlouváme se jaké kusy chce objednat, on mě odposlouchává za dveřmi skladu a rázem má kusy na štendru nachystané. Přijede návštěva z prodejny, neustále dolézá a je nám v patách. Tato situace mě už ubíjí a uvažuju, že do roka z firmy odejdu. Když na jeho chování upozorním tátu, ten je na jeho straně a i před ostatními mi nadává do de. ilů, idi. otů, bláznů, sv. ní a podobně. Kolega tatovi okatě poklonkuje, proto mu tata svěřuje důležité informace týkající se dalších kroků naší firmy do budoucna. My se o tom dozvídáme až od jiných kolegů, kteří jsou přesvědčení, že situaci s námi táta konzultoval. Jak byste řešili vy?

Já bych odešla hned. Dělat pro otce, který si neváží mé práce, to bych fakt nechtěla.

Nepsala jsi tu už před pár roky pod jinou registrací? Přivedlo mě na to, jak Tvůj otec opovrhuje Tvou osobou, i když se snažíš se mu zavděčit. Ale ta podobnost může být taky čistě náhodná. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
6153
29.9.20 21:53

No už bych byla jinde a otci poslala tak max přání k Vánocům a narozeninám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7818
29.9.20 21:56
@ElziraBaghirova píše:
Do firmy přišel v na začátku roku nový kolega, původně měl spolupracovat s mým bratrem, ale záhy se ukázalo že nedisponuje dovednostmi které by bratrovi v práci pomohly. Kolega se začal vměšovat do mojí práce, aniž bysme se na tom předem domluvili. Přijde objednávka od zákazníka, on ji okamžitě začne vychystávat, ač jsem mu už několikrát říkala, že svoji práci zastanu a zvládnu. Ve skladu něco chystám třeba pro naši prodejnu a on mi stojí za zády a sleduje mě. Přijdu do skladu pro nějakou maličkost a hned se mě ptá co potřebuju. Někdy si připadám jako bych stam šla něco krást. Telefonuju se zákazníkem domlouváme se jaké kusy chce objednat, on mě odposlouchává za dveřmi skladu a rázem má kusy na štendru nachystané. Přijede návštěva z prodejny, neustále dolézá a je nám v patách. Tato situace mě už ubíjí a uvažuju, že do roka z firmy odejdu. Když na jeho chování upozorním tátu, ten je na jeho straně a i před ostatními mi nadává do de. ilů, idi. otů, bláznů, sv. ní a podobně. Kolega tatovi okatě poklonkuje, proto mu tata svěřuje důležité informace týkající se dalších kroků naší firmy do budoucna. My se o tom dozvídáme až od jiných kolegů, kteří jsou přesvědčení, že situaci s námi táta konzultoval. Jak byste řešili vy?

řešila bych to asi jak už ti bylo řečeno v jiných diskuzích mnohokrát - odejít z firmy a od otce, který se k tobě chová jako k onuci. Jiné to nebude, takového otce je lepší moc nevídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3902
29.9.20 22:04

No jo holka. Zvedni kotvy a jdi. Tvůj táta si tě bůh ví proč neváží a znevažuje tě i před ostatními. Pravděpodobně máš diky němu tak sražené sebevědomí, že si nedokážeš poradit ani s běžným rektálním alpinistou… Takže hledej něco jiného, kde z tebe nebudou dělat místní blbku a zapracuj na asertivitě pro potřebu rodinných sešlostí. Nepochybuju o tom, že se tak k tobě chová běžně a ne jen v práci. Nedostatečné vůdčí schopnosti, nedůvěra sám v sebe a potřeba dokázat ostatním, že ani vlastní dcera není v rodinné firmě v bezpečí, je vlastní hlavně nevyrovnaným poseroutkům co mají strach, že je lidé nebudou brát vážně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1489
29.9.20 22:30
@ElziraBaghirova píše:

8o Tvl, podle mne smysl rodinné firmy je v tom, že se zúčastnění mají líp než u cizích.

Pokud je to jinak, je to totálně špatně.

Se mi zdá, že v Tvém případě Tě táta ve firmě nechce, tak tam má nasazeného toho týpka, aby udělal špinavou práci za něj a vyštípal Tě pryč. :think:

Příspěvek upraven 30.09.20 v 09:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat