Kolik utratíte za dárky na Vánoce?

Anonymní
27.11.19 08:56

Kolik utratíte za dárky na Vánoce?

Ahojky,

jelikož se blíží čas Vánoční, zakládám diskuzi jen tak do pléna. :-)

U mě je to (bezdětný pár zatím) cca 25k za rodinu (není nás ale moc) - mojí i partnera a sobě dáváme dary většinou v hodnotě třeba 3-5k, řekneme si co chceme + nějaké menší překvapení. :-)

Jak jste na tom vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21967
27.11.19 08:59

Další zbytečná diskuse - jinak asi utratí matka samoživitelka s 13.000,–-, jinak dva manželé dělníci, a jinak doktorka s právníkem
k čemu ti toto bude a hlavně, co je na tom tak intimního, že jsi anonym? :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7988
27.11.19 09:00

Jak to neni aspon 50tis. tak mam ze sebe spatny pocit, ze jsem blizkym nedal opravdu to co chteli. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26201
27.11.19 09:01

Utratit tolik když nejsou ani děti mi přijde přehnané, u nás Vánoce nejsou o drahých věcech i když máme peněz dost. Prostě si každý koupíme nějakou maličkost, řešíme jen děti, v rodině si drahé dárky nedáváme vůbec. Chci mít klid, jídlo a ne se vytahovat před kamarády kdo dostal víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12372
27.11.19 09:09

Partner třeba utrácí zbytečně moc. Říkám mu, ať toho tolik nekupuje. Stejně koupí. Jako i mým dětem, strašně to přehání. Předsevzetí, že každé dítě tři dárky je opět v háji.
Já osobně utrarim méně, ale par tisic to taky je.
V rodině každému rodiči jeden dárek a sourozenec jeden dárek. Víc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Silvia.Minarik
27.11.19 09:12

Já Vám řeknu pravdu. Tento rok se mi moc nedařilo, proto utratím pouze 4 000 - 5 000 kč maximálně pro všechny.

• Citovat
  • Nahlásit
570
27.11.19 09:12

My jsme se s rodinou domluvili, že si nic dávat nebudeme a užijeme si Vánoce v klidu. Dává se jen dětem. Takže já tak do 3 tis. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 09:15
@Anonymní píše:
Ahojky,

U mě je to (bezdětný pár zatím) cca 25k za rodinu (není nás ale moc) - mojí i partnera a sobě dáváme dary většinou v hodnotě třeba 3-5k, řekneme si co chceme + nějaké menší překvapení. :-)

Jak jste na tom vy?

já teda 25 neutratím a to mám k tomu 3 děti, ano jedno 8 let,, ted dostane mobil, ale už ví že nemá rozhodně čekat nic jiného, s tím se vejdu do 4 tisíc, u ročního mám rozpočet cca 1000 korun a u 4 letého do 2000, přítel cca 2-3 tisíce, máma okolo 1-2 tisíce, prarodiče a zbytek příbuzných do 3000 korun za všechny a jsem tedy na 14-15 tisících ;)

a to tento rok dám víc než obvykle ;) beru to tak, že dárky jsou výrazem toho, že jsme si na dané lidi vzpomněli, ale nemusí to být drahé dary, např. dědu zaručeně potěší knížka a flaška :-)

• Citovat
  • Nahlásit
14463
27.11.19 09:15

@pikola a proč myslíš, že se někdo potřebuje chlubit s tím, co dostal? :roll: Já obvykle na otázku „jaký byl Ježíšek“ odpovídám, že milý a příjemný jako vždy. Tečka. Nikomu není nic do toho, co jsem dostala. Max v rámci rodiny.

@Anonymní píše:
Ahojky,

Jak jste na tom vy?

my se většinou vlezeme do 50k. Letos jsme zatím cca na 30k, ale není tam započítaný dárek pro mě a ještě jeden dražší pro děti. Kupujeme dárky našim třem dětem, sobě navzájem, rodičům, manželově sestře s manželem (zatím jsou bezdětní, když bude potomek, tak budeme kupovat navzájem jen dětem), moji neteři a symbolické dárky pro dva příbuzné (obvykle mají pro naše děti nějakou drobnost, tak to považuji za slušnost). A manželově dědovi. Pro nás jsou Vánoce především o pečení, protože děti to absolutně milují :palec: Pak o pohodě, rodině, dobrém jídle a taky dárcích. Klidně i drahých. Nevidím na tom nic špatného ;) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12372
27.11.19 09:22
@Silvia.Minarik píše:
Já Vám řeknu pravdu. Tento rok se mi moc nedařilo, proto utratím pouze 4 000 - 5 000 kč maximálně pro všechny.

Byly doby, kdy jsem ani tolik nemohla dát. A dětem to vůbec nepřišlo. Ono to fakt není jen o penězích. Já jsem akorát naštvaná, kolik krámu zase přibude. Nikdo si nenecha rict, ani naši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
27.11.19 09:29

Každý ať si utratí podle svého uvážení. Někdo to prožívá, jiný ne. Jako bezdetni jsme byli schopni vyhodit za vánoce dost, jednou 150tis za nás dva a velmi drahou dovolenou, jindy 3tis, protože jsme si co jsme chtěli koupili v průběhu roku a pod strom šli jen drobnosti. Teď už máme dítě a s rodinou si už nedáváme dárky, jen babičky a děda. Jinak bysme se nedoplatili a taky už máme náklady jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
27.11.19 09:29

Já tak do 5 tisíc komplet pro celou rodinu, včetně muže a dětí. Ale přesnou částku nevím, nakupuji postupně od září, vyhlížím akce, spoustu dárků si vyrábím doma. Pro děti mám dohromady tak za 1500kc, pro chlapa za 1000kc a zbytku rodiny udělám balíčky a ty mě vyšli tak na 2500kc. Dáváme drobnosti, symbolicky, nikdo neočekává dary za tisíce a kdybych nadělila drahé dary, dostanu maximálně tak vynadano že blaznim 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Silvia.Minarik
27.11.19 09:30

@g.sandova Souhlasím. Vánoce nejsou o dárcích, ale o něčem zcela jiném. Kdybych měla víc, dala bych víc, ale nemám a půjčku brát si rozhodně nebudu.

• Citovat
  • Nahlásit
12372
27.11.19 09:39

@Silvia.Minarik nó neber, proč taky. Tvoje částka není tak málo, Vánoce jsem musela pořídit i za méně. Jo, blbý období, člověk musí furt počítat, stres… ale bude lépe, neboj. Já trpěla ba rodicaku, kdy jsem fakt nemohla do práce. Potom už bylo krásné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49626
27.11.19 09:42

Nemám to spočítané, ale 25 tisíc mi přijde za dárky moc. Tipuju, že my se vejdeme za ceou rodinu do 10 tisíc, přičemž největší částku spolkne dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat