Kopie OP k žádosti o rodičák

139
30.10.16 09:23

Kopie OP k žádosti o rodičák

Ahoj, je opravdu nutné doložit k žádost o rodičák kopie občanek? Musím to poslat poštou (osobně to s dítětem nezvládnu), navíc manžel chodí do práce a jen tak mi občanku nedá. A posílat kopie poštou se mi moc nechce… Paní na ÚP mi nedokázala poradit… :-( Děkuji :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4624
30.10.16 09:25

Já nic takového nedokládala :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7527
30.10.16 09:48

@melinkam já byla osobně, moji si okopírovali a protože už jsem žádala podruhé, tak chlapovu tam už měli. Jinak si budou chtít okopírovat i rodný list dítěte. jediné co mě napadlo, zkuz se přímo spojit s paní co to bude dělat a popros jí o emailovou adresu a pošli jí to oskenované emailem, poštou bych to neposílala, není možnost tam zajet osobně??

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
30.10.16 10:02
@melinkam píše:
Ahoj, je opravdu nutné doložit k žádost o rodičák kopie občanek? Musím to poslat poštou (osobně to s dítětem nezvládnu), navíc manžel chodí do práce a jen tak mi občanku nedá. A posílat kopie poštou se mi moc nechce… Paní na ÚP mi nedokázala poradit… :-( Děkuji :-)

Napiš přes tu kopii, k jakému účelu povoluješ použití („Výhradně pro účely poskytnutí rodičovského příspěvku“) a datum.

Zkusím pohledat, jestli vůbec smějí podmiňovat poskytnutí RP poskytnutím kopie OP, pochybuju.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
313
30.10.16 10:04

U nas chteli kopii OP me a manzela, nebo prijit osobne. Je to tri roky zpet. Co to poslat doporucene v bublinkove obalce? Kdyz to das primo na jmeno pracovnice vyrizujici Tvou zadost, tak by to nemusel obhlizet kdekdo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
30.10.16 10:07
@medunka23 píše:
@melinkam já byla osobně, moji si okopírovali …

A požádali tě o souhlas s okopírováním? Mně si taky jeden státní úředník okopíroval občanku, předtím mne požádal o souhlas.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
30.10.16 10:08
@Jenisa píše:
U nas chteli kopii OP me a manzela, nebo prijit osobne. Je to tri roky zpet. Co to poslat doporucene v bublinkove obalce?

Proč v bublinkové obálce?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
30.10.16 10:12

@melinkam Já bych je požádal o rodičovský příspěvek s úředně ověřeným podpisem. Tím by bylo vyloučeno, že žádost poslal někdo jiný, než já.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
30.10.16 10:16
@medunka23 píše:
@melinkam já byla osobně, moji si okopírovali …
§ 15a odst. 2 zákona 328/1999 Sb. o občanských průkazech:

Je zakázáno pořizovat jakýmikoliv prostředky kopie občanského průkazu bez prokazatelného souhlasu občana, kterému byl občanský průkaz vydán, pokud zvlᚹtní zákon nebo mezinárodní smlouva, kterou je Česká republika vázána, nestanoví jinak.

Mrknu se ještě, jestli zvláštní zákon nestanoví jinak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
30.10.16 10:27

@melinkam V zákoně 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře jsem nenašel nic, co by úředníka k tomu opravňovalo. Zeptal bych se na to, co je opravňuje vyžadovat kopii OP, resp. co se jí má dokázat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7527
30.10.16 12:38
@eumedon píše:
A požádali tě o souhlas s okopírováním? Mně si taky jeden státní úředník okopíroval občanku, předtím mne požádal o souhlas.

já si to už nepamatuju, bylo to 3roky zpátky, a jak tak nad tím přemýšlím, kopírovali si jen poprvé, teď v červenci jsem jí ktomu jen předložila aúřednice si zkontrolovala údaje a bylo to, ale mužovu původně chtěla a pak zjistila že vlastně nemusí když je to druhé dítě a poprvé jsme tam byli oba

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
139
30.10.16 12:44

Holky, já jsem s paní mluvila a ona proste nevěděla… ověřit podpisy na poště není problém, ale nic takového prý nevyžadují. Osobně tam rozhodne nepůjdu, už tak mám problém doštrachat se na poštu (musím bez dítěte, u nás se tam s kočárem nedostanu). Ach jo :-(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16281
30.10.16 12:53

Taky jsem sebou poprvé neměla OP manžela. Úřednice se hrozně divila, že tam jdu bez jeho dokladu, tak jsem se zeptala, jestli tam bude zítra cca 5minut před koncem úředních hodin, že dřív se manžel stavit nemůže, nebo že jí to pošlu nascanované e-mailem, kupodivu si vybrala ten e-mail :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
139
30.10.16 13:04

Mně jde primárně o to, že nechci nikomu poskytovat kopii OP. Dříve v práci jsem se setkala s klienty, kteří si tím docela zavařili… A i na ÚP pracují jen lidé… a někteří kopie neposkytnou třetí osobě a někteří třeba mohou… ani emailem to prostě nechci posílat… ale dá se tomu vyhnout?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
139
30.10.16 13:06
@eumedon píše: § 15a odst. 2 zákona 328/1999 Sb. o občanských průkazech:

Je zakázáno pořizovat jakýmikoliv prostředky kopie občanského průkazu bez prokazatelného souhlasu občana, kterému byl občanský průkaz vydán, pokud zvlᚹtní zákon nebo mezinárodní smlouva, kterou je Česká republika vázána, nestanoví jinak.

Mrknu se ještě, jestli zvláštní zákon nestanoví jinak.

Dekuji :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová