Kopřivka u dospělého

22315
20.3.10 09:11

Kopřivka u dospělého

Ahojte

Trva to uz cca 4 dny, co se mi ruzne na tele objevila koprivka. Vetsinou to byl flekanec cca 3-4 cm v prumeru- vzdy na jinem miste, ale za pul hodky to zmizelo.

Dnes jsem se malem udrbala...... rozlilo se to po celem brichu, svedi to, je to i trosku teplejsi…

Nenapaa mne souvislost s nicim…
Jedine ze by bylo spatne vymachane pradlo???? Zdalo se mi ze je to z nocni kosile.. je to jen tam kde je kosile…nohy nic, ruce- byli vcera, dnes ne.

od ctvrtku mam zavedenou mirenu, ale bylo to uz i predtim- to jsem brala cerazette.

Jeste to mohlo byt po meridii???? Tu jsem vcera vysadila. ale dnes je to teda hoooodne. nic noveho jsem nejedla.

Ted jsem to namazala fenistilem a nesvedi to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22315
20.3.10 09:12

Jeste foto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20662
20.3.10 09:25

Ahojky Káťo,tý jo,tak to máš opravdu pořádnou tu kopřivku.Já mělo něco podobného z nového povlečení,asi špatně vyprané :roll: .Ležela jsem na levém boku,tak jsem to měla jen na levé straně,hlavně obličej-ten byl odkrytý,zbytek jen kde bylo vyhrnuté pižamo,musela jsem na kožní,vypadala jsem jako by mě někdo poliv vařící vodou-hlavně ten obličej :zed: .Dala mi nějakou mast a tabletky na alergii(Zyrtec).Povlečení jsem vyměnila,do týdne mi to zmizelo.Zyrtec jsem nezačala ani brát.Ale být tebou,tak bych se poradila s kožní,jestli ti to nezmizi do pondělka.Přeju at je kopřivka brzo pryč :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20662
20.3.10 09:32

Kati pokud vím,tak meridii mají ztahovat z trhu,prý je nebezpečná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
20.3.10 09:38

Jo o meridii vim, ale nebezpecna je z hklediska mozne mrtvice.. ne tohle.

Jako zdravotnika mne napadlo- selhavani jater :roll:

Ted to mizi…postupne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
20.3.10 12:46

Ahoj já jsem měly podobný problém vloni. Kopřivka jsem mě udělala na nohách. Zašla jsem si na kožní, doktorka mě předepsala mastičku a prášky AEIRUS. Za týden jsem měla jít na kontrolu. Protože mě ta kopřivka nezmizela, tak mě doktorka poslala na krev a na další vyšetření, jestli nemám v těle zánět.Žádný zánět nezjistili, kopřivka mě ani po těch prášcích nezmizela, ještě se mě začala objevovat na břiše, zádech no prostě všude..Byla jsem z toho moc zoufalá, až se mě chtělo brečet, protože to hrozně pálilo a svědilo a nemizelo. Snažila jsem se vynechávat jídla po kterých by to mohlo být, oblečení jsem si začala prát v dětských prášcích, no zkoušela jsem všecho možné a žádný výsledek. Tak jsem se objednala na alergologii, tam mě udělali vyšetření a taky nic nezjistili, jenom jsem dostal jiné prášky, které mě zabraly. Nakonec jsem přišla na to, že mě ta kopřivka náskákala od nervů. Začala mě, když dceři byl rok a nechodila a doktor nás posílal na vyšetření. Na 18 měsících začala chodit a kopřivka úplně zmizela. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
20.3.10 13:30

Tak mi to zmizelo- zustali jen flicky, co jsem se drbala......

Nervy? treba jo, ale netusim, fakt mne nic nenapada…

Zanet v tele by to byt mohol, rozjelo se mi desne na rukou ekzem- kozni rikala ze to bude streptokok, treba neni vyleceny…
Uvidim do pondeli, se kdyztak hned domluvim s kozni, co a jak.........

Taky mne napadlo, jde obdobi alergii, ale u nas je jeste snih, a zatim nic nekvete..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
20.3.10 17:06

No jak jsem byla na těch vyšetřeních, tak na ORL mě zjistily ZLATÉHO STAFILOKOKA, doktor povídal, že i od něho může být kopřivka a nasadil mě antibiotika. Ale to stejně nepomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jarek
14.6.10 23:35

Kopřivka

Káťo chtěl jsem se Tě zeptat jestli jsi se problémů zbavila ,nebo jestli je ještě máš.
Mě se kopřivka objevila letos před velikonocema a přád se mě objevuje a nikdo si s tím neví rady.Moje tělo občas vypadá, jako to tvoje na fotkách a pokud neužívám kortikoidy, které tlumí reakci, tak nic jiného mi nezabírá.Odmítám je už brát neboť během 2 měsíců jejich užívání jsem přibral 8Kg, navíc to nejsou léky,ale dokážou zničit či nabourat všechno to co je v těle v pořádku.(tlak,cukr v krvi,žaludek atd.)Jsem z toho zoufalej a nevím jak dál…myslím si ,že to mám z psichiky v březnu jsem se rozváděl,řešil majetkové vypořádání,bral jsem si velkou hypotéku, abych to vše zvládl a do toho ještě tohle nikdy jsem nebyl na nic alergickej a mám rád zdravý životní styl, tohle mě, ale fakt dost zlomilo.Trvá to dlouho a žádná změna k lepšímu navíc na to neexistuje žádný lék…
Teď se snažím kortikoidy minimalizovat ,ale tím se moje problémy zvětšují.Výsevy jsou silné a trpím čím dál víc…Teď když začíná léto se ani nemůžu svléknout do plavek všechny by ode mě utekli.
Je to hrůza…
Těším se na tvoji odpověď
Jarek

• Citovat
  • Nahlásit
Ivca232
31.3.12 20:33

kopřivka

Ahoj lidičky
Mám diagnozu chronická kopřivka /cca od listopadu 2011/
chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte při kopřivce i jiné problémy než svědění.Já tedy ano /a někdy pochybuju, jestli to co mám opravdu kopřivka je/. Když se mi kopřivka (vyseje) např. u uší-mám problémy s ušima /měla jsem i zánět obou uší/,když v oblasti očí - popraskají mi žilky v očích, mám v očích tlak, někdy mám bolesti kloubů. Tedy já osobně žádné pocity svědění nemám…spíš jakoby bolesti/jako bych v místech výskytu kopřivky měla půchýře, otlaky/.Máte prosím také podobné problémy jako já?…díky za odpověď…Iva

• Citovat
  • Nahlásit
Velky Jarek
1.4.12 13:41

Kopřivka

Ahoj Ivo
Je mi moc líto co prožíváš, mám to vše v živé paměti.Možná jedna pozitivní zpráva pro Tebe, moje kopřivka zmizela tak, jak přišla.Dnes věřím tomu, že to byla obranná reakce organismu na to vše, co jsem měl za sebou a zpětně na to tělo reagovalo tímto způsobem.
Ohledně potíží co píšeš …ano dělali se mi otlaky,třeba když jsem nešl tašku přes rameno místo mi celé opuchlo a měl jsem tam bouli a bylo to celé zarudlé a rameno mě bolelo jak blázen.Podoblé olaky se mi dělali třeba když jsem nesl malého kluka na na ramenou…celé místo mi opuchlo zrudlo a bolelo to.Bylo to šílený období.Nevím jestli užíváš nějaké léky nebo jakým způsobem se léčíš…mě ve finále pomohl odjezd k moři do Chorvatska ke kterému jsem se odhodlal jako k poslední možnosti.Bylo to začátkem září 2010.Když jsme tam přijeli,tak jsem se hned osypal a první tři dny jsem měl fleky všude.Postupem času během koupání v moři a pobytu na sluníčku a relaxace mi za týden vše zmizelo.Léky jsem ve finále vysadil už před odjezdem a měl je s sebou pouze pro případ nouze. Od té doby nemám žádný problémy. Lékaři už označovali moje problémy za chronické a já se smiřival, že to tak už je.Naštěstí neměli pravdu a po sedmi měsících trápení bylo vše pryč. :) Takže i v tvém případě bych ještě nelámal nad sebou hůl.Spíš zkus popřemýšlet co se v tvém životě změnilo nebo co jsi dělala ,že tělo začalo reagovat tímto způsobem.Můžou to být i potíže v práci nebo naopak ,že nemáš práci…nevím nic o sobě si nenapsala a tak jen spekuluju.
Přeji hodně štěstí a brzké uzdravení.
Pa
Jarek

• Citovat
  • Nahlásit
22315
1.4.12 14:01

Jsem zjistila, že tady to ještě žije.

Takže já se kopřivky taky zbavila- nakonec to byla plíšeň v ovzduší po zimě.

Brala jsem na to 2× denne Zodac, srovnala si psychiku a ťuk ťuk dobrý- léky neberu žádné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
1.4.12 17:25

Ahoj Jarku
Děkuju za odpověď a povzbuzení :) Ano, ani jsem se moc nerozepisovala do podrobností. Takže na kopřivku beru Aeirus, Ranisan, a při akutních stavech /v noci jsem se několikrát dusila-jak jsem měla oteklý krk/ Prednisonem.Už jsem nad tím hodně přemýšlela-z čeho, proč, kde se ta nemoc ve mně vyrojila. Jsem na mateřské dovolené, ale spíš mě napadlo, že ta moje nemoc bude souviset s tím, že můj partner ztratil zaměstnání. Bylo to na podzim a v té době to moje onemocnění začalo.Nervy, stres počítání peněz-nájem, elektrika, uživit děti. Nevím, může to být jen moje domněnka. Ale myslím, že psychika úzce souvisí s nemocemi. Doufám, že bude líp ve všech směrech v našem životě, ale to zdraví, to opravdu není jen fráze..pokud to nefunguje, tak potom nic.Ještě jednou moc děkuju a přeju, aby Tvůj stav byl takový, jaký je právě teď :) Ahoj Ivča

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Velky.Jarek
1.4.12 19:03

Kopřivka

Ještě jednou Ahoj :)
To si piš, že to s tím souvisí na 100% přečti si můj článek co to spustilo ze 14.6.2010.Kde to popisuju takže si buď jistá ,že to je těma nervama a strachem co bude.Pokud se vnitřně nezklidníš tak bohužel budou výsevy.Každopádně ty léky co píšeš …mě nic mi nezabíralo připadlo mi, že to je o ničem, pouze Prednison mě pomáhal.Několikrát jsem ho dostával i v injekcích na pohotovosti.Ale s tímhle lékem opatrně já ho bral pravidělně a docela ve velkých dávkách několikrát denně a pak je to problém, protože to jsou kortikoidy a nabíráš po nich na váze a to dost rychle.Pokud ho bereš nárazově, tak to není tak hrozné, ale jak ho začneš užívat po delší dobu nemůžeš ho jen tak vysadit.Musíš postupně snižovat dávky.Ovlivňuje totiž funkci nadledvinek a přirozenou tvorbu hormonů v těle. Mě celkové vysazení prednisonu trvalo cca měsíc a půl.A bylo to krušné.Protože ty výsevy se mi vracely,ale já už ho nechtěl brát…měl jsem 8kg navíc během dvou měsíců a vadilo mě to..celkově jsem byl opuchlej drží i vodu v těle a atd.Ale v nejhorším stadiu mi pomáhal,vždy se mi to ztratilo na chvíli.
Rána byla nejhorší to výsevy kopřivky byly nejrazantnější.
Takže závěrem Ti přeju jen to dobré a věř, že pokud se zklidníš, tak to samo odejde, to jsem si jistej.Bohužel to není hned.Chce to trpělivost.
Měj hezký zbytek neděle a držím pěsti :mavam:
Jarek

• Citovat
  • Nahlásit
2
27.4.12 14:43

kopřivka

Ahojky
Můj příběh je takový 25.2.2012 se mi na rukou objevili pupínky které se po nekolika dnech objevovali i na nohou a břiše. Zašla jsem na kožní a tam mi řekli že to vypadá na kopřivku. Udělali mi testy z krve a řekli že mám v těle nějakého bacila že jsem mohla prodělat nějakou chřipku. Dali mi Aerius prášky a poslali mě domů. Po několika dnech se to zhoršovalo a prášky nezabírali tak jsem znova zašla na kožní a dali mi jiné prášky Zenaro a Fenistil a zase jsem šla domů. Kopřivka neustupovala naopak jsem to měla už všude po těle i na obličeji. Otékali mi rty oči nohy a je to i bolestivé a hrozně to svědí.Znova jsem navštívila paní doktorku a ta mi řekla že nemůžou přijít na příčinu a udělali mi další testy z krve z uší nosu i u zubaře a na gynekologii a nezjistili nic. Jsem jako pokusný králík. Dostala jsem další prášky Ewoflex a ten beru dosud ale nijak mi to také nepomáhá. Jsem z toho hodně nervozní a už nevím co mám dělat. Byla jsem v nemocnici a tam mi dali nějakou mentolovou mastičku která mi trošku pomáhá při svědění ale žádný zázrak to není. Už se stím nějak smiřuji ale nejvíc mi vadí to jak na mě lidi koukají jako na zrůdu je to hrozný a zvlášt ted když je tak hezky a já se bojím vyjít ven aby na mě lidi tak nekoukali je to hrozný.Mám 10ti měsíčního chlapečka tak se snažím na to nějak nemyslet ale moc to nejde. Prosím poradte mi jak se stím mám vyrovnat ani nevím jak dlouho to ještě budu mít. předem děkuji za odpovědi.
Maruš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat