Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Izzz no s chlapama je to fakt boj
u nás mám všechny peníze na účtu já i to co vydělá přítel a jsme všichni spokojený, já teda nejvíc ![]()
Radko no jasně že ne. Já jen že ta lhůta 20 dní běžet musí, takže ten zápis trvá dlouho. Ale pokud to máte tak, tak se třeba můžete stěhovat dřív, než zápis proběhne.
martinape, o vodorovné izolaci jsem nikdy neslyšela. Ale přemýšlela jsem, jak se to řeší. No zní to dost složitě :-ú
@RadkaCh na ten štít jsem dneska zespoda mžourala…neni to prasklina ale nějakej kabel
@noemmi To já vím, že musí. Už mám za sebou tolik převodů na katastru, že už to ani nespočítám ![]()
O vodorovné izolaci neslyšela?
Tak doufej, že ten barák jo. ![]()
@noemmi Vodorovná izolace odděluje betonové základy - ke kterým se běžně dostane voda ze země od horní konstrukce. Takový ty černý asfaltový lepenky(teď už jsou jiný materiály). Je základová deska, na tu se to navaří. A tím se vlhost nedostane od země do horní stavby. Nic složitýho to není (teda nic složitýho, když stavíš novostavbu). U starých baráků se to kolikrát buď vůbec nedalo, nebo už se ten materiál věkem jakoby rozpadl. A pak prostě ze země vzlíná vlhkost.
@martinape seš drsná
to jsem číst nechtěla, ale asi potřebovala
Tomi neřikejte, že všichni ti páprdové a mlaďoši rozuměj tomu všemu, o čemu tu píšete…vodorovná izolace, izolace podlahy a další blbiny…jakto dělaj, že maj hezký domy a nejsou třeba bohatí?
![]()
@Izzz Promiň! Já nechci bejt drsná. Já jen že jsem si tím prošla. Tím prozřením, že tohle fakt nedáme a vlastně jsme vyhodili hromadu peněz.
No narovinu. Vlhko jsem já neviděla, ale manžel o tom mluvil že v místech, kde je přístavba, kterou bych nejraději ubourala
Ale o tom nechce chlap slyšet.
@martinape já ti za to děkuju, ale jen mi pověz: to všichni ti lidi, co kupujou domy jsou odborníci? nebo jsou to telata jako my a pak to maj blbě udělaný? já to furt nechápu, kdo ty baráky rekonstruuje ![]()
Mymáme průměrný příjmy a prostě se bavíme o baráku za mega a rekonstrukci za 600
víc bysme nedali
@Izzz Ono to není složitý. Ale je to strašně důležitý. Tyhle hydroizolace musí být udělaný dokonale, jinak prostě budeš mít v budoucnu problém s vlhem a plísní atd.
A většinou tomu zedníci rozuměj, jen prostě při rekonstrukci se to hůř provádí a je to dražší, než u novostavby, no.
@martinape nojako sami to rozhodně neuděláme…
A jak jste nakonec dopadli s domem? Bydlíte tam?
@Izzz píše:
@martinape seš drsnáto jsem číst nechtěla, ale asi potřebovalaTomi neřikejte, že všichni ti páprdové a mlaďoši rozuměj tomu všemu, o čemu tu píšete…vodorovná izolace, izolace podlahy a další blbiny…jakto dělaj, že maj hezký domy a nejsou třeba bohatí?
![]()
![]()
![]()
Stačí si tím peklem jednou projít a hned máš zkušeností na rozdávání. My v jednom takovým teď bydlíme. ![]()
@Izzz píše:
@martinape já ti za to děkuju, ale jen mi pověz: to všichni ti lidi, co kupujou domy jsou odborníci? nebo jsou to telata jako my a pak to maj blbě udělaný? já to furt nechápu, kdo ty baráky rekonstruuje
Mymáme průměrný příjmy a prostě se bavíme o baráku za mega a rekonstrukci za 600víc bysme nedali
Ne všichni si taky takový věci dopředu promyslí a spočítají a pak domy obratem prodávají, protože nejsou penízky ![]()
@Izzz Tak i tak. Jsou ti, co to maj blbě udělaný a určitě jich není málo. A ti pak furt jen řešej problémy. A pak jsou ti, co si to nastudujou, postupy všeho a pustěj se do toho a vymazlej si to. Ušetřej za práci a mají to dobře.
Ale za mě - myslím, že je levnější si postavit nový, než rekonstruovat starou nějakou huču. Jenže zase prostě to vidím z pohledu, že já na tyhle starý baráky prostě nejsem. Já v tom nevidím tu duši, no.
@Izzz Vlhký? Tý jo, já nechci působit jako nepřejícná rypna, ale..
Odkud vlhký? Od země, nebo zatéká ze střechy? Pokud od země tak musíte odkopat až po základy, zjistit jestli je vodorovná izolace, případně podříznout a dát izolace, stím by souviselo vykopad komplet vnizřní podlahy, dát izolace, nové betony, pravděpodobně tepelné izolace, plus izolace proti vodě zvenku, což je kolem baráku do hloubky základů nopovou folii, drenážní trubku, zasypat štěrkem, svést povrchovou vodu… Tohle jsme řešili my, jenže jsme to podcenili. Hlavně tu vodorovnou. Na chvíli to vypadalo, že OK a apk vlhké zdi, plesnivé, plesnivá nová na míru udělaná kuchyňská linka…
Vyřešit kvalitu střechy a krovu a vlhkost zdiva. To je základ. Pak hned okna. Ale - nezačne dům plesnivět když ho uzavřete novými okny? Budete schopni dostatečně větrat? Jaká je skladba zdiva? Bude se muset zateplovat, abyste neprotopili majlant?
Pokud do toho budete chtít jít, opravdu to projděte s někým, kdo tomu rozumí, aby odhadnul, co bude vše třeba. možná si i nechat zpracovat rozpočet rekonstrukce. Já vím, je to náklad minimálně 5tisíc, ale ve výsledku by vás to mohlo zachránit.
Ještě - máte známosti? Zedníky, vodaře, elektikáře, topenáře, tesaře, pokrývače, klempíře… kamarády na výpomoc? Někdo tu pal, že rekonstruoval za 600tis, ale bez DPH, práce za minimum. Bez tadytěch známostí by to nebylo 600tis, ale hned minimálně 750tis.
Když si tam budeš někoho platit na práci, nevím, kolik si tam u vás berou za práci, ale když to budete mít na hypo, pravděpodobně budete potřbovat práci s papírem. Kdyby si ten dělník bral 150 na hodinu. Za den 8 hodin je 1200,– za den. Pracuje třeba 20 dní v měsíci a jen za jednoho člověka za práci za jeden měsíc je to hned 24000,–
Ale jak se říká - kdo chce, hledá způsoby. Počítejte a jestli se do toho pustíte, tak vám přeji, ať to dokážete!