Kuřáci x nekuřáci

Anonymní
7.7.20 21:00

Kuřáci x nekuřáci

Krásný večer, děvčata,
omlouvám se za anonym, zúčastněné osoby sem chodí a nechci aby si to přečetly v souvislosti s nickem.
Předem říkám, že diskuse není brána útočně, chci znát pouze názory a možná, že si to až moc beru.
Máme v rodině rodinné členy, pár + 2 děti. Jako jediní z rodiny jsou silní kuřáci. Minulý týden jsme měli rodinné setkání. Seděli jsme venku a dotyční tam kouřili, normálně, naféra v kolektivu. Sami mají 2 malé děti a neřeší to. Holčina houpe kočárek a u toho kouří. Seděli jsem u rodičů, takže jsem nic neřešila. Přijeli jsme domů a já vzala dcerku do náručí a šíleně smrděla. S rodiči jsme se bavili a vadí jim to, nicméně mladým nic neřeknou, mají strach, že se urazí a nebudou k nim jezdit (chápu).
Nicméně za pár týdnů pořádáme my oslavu pro dcerku, též bude venku, poměrně dost hostů a ja řeším dilema, mám je upozornit, že mi vadí, že kouří v kolektivu, ať si jsou kouřit za rok a nebo ne? Rozumějte, nechci aby se rodinné vztahy pokazily, ale na druhou stranu vím, že ostatním hostům bude kouření vadit.
Dělám si tedy svůj mini průzkum:
a) KUŘÁCI: jste li v prostředí kde jsou miminka, normálně si zapálíte a nebo jdete opodál??
b) NEKUŘÁCI: vadilo by Vám to nebo ne?
Předem děkuji všem za názor. A upozornuji, že to nemyslím nějak útočně. Nevím totiž, zda to nevnímám až moc osobně. Vyrostla jsem v striktně nekuřáckém prostředí z kouře se mi motá hlava, ale mám trochu obavy, zda to není jen v mé hlavě a nejsem moc „přecitlivělá“
Príma večer všem :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7950
7.7.20 21:01

Mne jako nekurakovi by to hodne vadilo, kdyby v me blizkosti nekdo kouril.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3004
7.7.20 21:03

Myslím si, ze se deckam jednou za čas nic nestane, když jsou po rušné silnici tak toho taky dost nadychaji.

U nás mati huli jak komín, ale na oslavách většinou chodí bokem s tetkama a kvokaji tam.

Hlavně za mě je všechno o komunikaci, normálně jim to řekni, ze mas pro ne místo, ze ti to není prijemne, ze ti smrdí decka, ale ze chápeš i je a proto si jim nachystala popelnicek a nazdar… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15795
7.7.20 21:05

Kuřáky naférovku upozorňuju, kde se může kouřit a kde ne. Pokud se urazí, je to jejich problém. Kdyby jim někdo prděl pod nosem, tak budou držkovat taky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932

Normálně bych jim vyčlenila nějaký koutek opodál, dala jim tam popelník a poprosila je aby chodili tam. My to tak na oslavách děláme běžně. Jestli jsou normální tak se neurazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Můj přítel kouří, já ne. Před synem nikdy nekouří, třeba venku jo, ale ne tak aby to foukal na něj. Doma chodí kouřit ven. Mě to taky děsně vadí. Asi bych jim řekla, jestli nemůžou jít někam dál od dětí… Ale jako houpat kočárek au toho si hulit cígo, to mi přijde už moc. Nesnáším tyhle ženský co musí kouřit i u kočáru. Moji rodiče jsou silní kuřáci a moc tam nechodím, protože jim je jedno že je tam můj syn. Mě stačilo když jsme tam byli 5 minut, už jsme byli načichlí smradem

• Nahlásit
  • Citovat
8579
7.7.20 21:06

Jsem nekuřák a vadilo by mi to hodně. Já bych to řekla, myslím, že hlavně vedle dětí by se fakt kouřit nemělo. Ale já bych se ohradila ( už jsem to udělala mockrát) i kdyby jenom mě někdo kouřil pod nos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12991
7.7.20 21:07

Nekuřák a nevadilo, ani by mě nenapadlo, toto řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 21:07

Holky děkuji za názory, jsem ráda, že vnímáte situaci podobně. Vyčlením jim popelník a slušně požádám, aby chodili jinam. Děkuji moc. Zakl

• Nahlásit
  • Citovat
13394
7.7.20 21:09

Pokud je to u Tebe doma, platí Tvoje pravidla. Na dětské oslavě nemá kouření co dělat. Pokud to nevydrží udělala bych jim někde bokem kuřácký koutek a ať si odcházejí zakourit tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
7.7.20 21:10

Jsem nekuřák, ale vyrostla jsem v rodině silných kuřáků a jsem jediná kdo z rodiny nekouří. Kouři opravdu všichni bez vyjímky (mamka, taťka, babička, děda, strejdové, tety, sestřenice i bratranci). Takže jsem na kuřáky zvyklá a nevadí mi. Jsem teď v 9. měsící, někteří na mě berou ohled a jdou dál ode mě a některým to nedojde. Mě to nevadí, mám svou hlavu. Pokud mi kouř vadí, postavim se bokem sama od sebe, rozhodně nikomu neříkám ať si stoupne dál ode mě. Až se dítě narodí budu se chovat stejně. Někteří budou na dítě brat ohled a půjdou si zapálit za roh a některým to prostě nedojde. Dítě vezmu a stoupnou si bokem já. Nikomu nic nemám v plánu vyčítat ani ho žádat aby na mě a dítě bral ohled a odešel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6230
7.7.20 21:11

Jsem nekuřák a vadilo by mi to :poblion: Nenávidím kuřáky. Nevím, jestli jsou tak bezohlední, hloupí, nebo mají problém s čichem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1694
7.7.20 21:12

Kdyz sem kourila, tak me nikdy nenapadlo kourit u malych deti. Ted jsem nekolik let nekurak a urcite bych toto u sebe na zahrade netrpela. Nesnasim ten smrad :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
7.7.20 21:13

Ve sve socialni bubline mam jen kuraky, kteri kouri prevazne jen elektronicke cigarety/iqos a i jim uz bezny kour vadi. Sama jsem nekuracka a vylozene se mi z toho zveda zaludek. At si kazdy kouri, co chce, ale je slusnost kourem (jakozto jinymi zapachy) neobtezovat.

Jak uz nekdo zminil, pripravila bych stolek s popelnikem, aby meli kam pohodlne zaskocit. Verim, ze pripominat nebude nutne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
7.7.20 21:17

Vlastne svagrova je kuracka beznych cigaret, ale dost ohleduplna, k podobny situaci by v jejim pripade dojit nemohlo. I kdyz napr sedime na zahradce, sedne si tak, aby neobtezovala, pokud nelze, chodi opodal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama