Lesní školka a nemocnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
žabinka
Kecalka 487 příspěvků 22.10.14 08:09
Lesní školka a nemocnost

Ahoj,
chtela jsem se zeptat na zkušenosti s lesni skolkou, rada bych tam sem tam dala svoji holcicku max na dva dny, nez bude normalni skolka, ale nevim co v zime, jake je pak nemocnost? Nejsou deti vic nemocne, kdyz litaj celej den v zimě venku? Nebo je to naopak posilní a otuží?
V lete bych ji tam dala hned bez problemu, ale mam trosku dillema kdyz je zima…

Reakce:
Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 22.10.14 08:43

@žabinka já osobní zkušenost nemám, tady žádná není, ale z toho, co jsem si ze zájmu přečetla, je to spíš naopak.. děti jsou nemocné méně, neboť nejsou v uzavřeném prostředí, nepšíkají na sebe, a většinou, kdž je dítě fakt nemocné, rodiče ho tam nepošlou, protože by to celý den venku nedalo. což se o klasických školkách říct nedá. ;)
spíš než o to jestli lesní školka, bych si zjišťovala, jaká lesní školka.. jako u každé instituce..
mají i malé příbytky, kam se mohou schovat,..
taky záleží, jak je dcera zvyklá být venku..

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 08:44

@žabinka myslim si, ze takovahla skolka naopak dite otuzi a vede casem k mensi nemocnosti

Slečna Ferka
Extra třída :D 10269 příspěvků 22.10.14 08:50

@žabinka Pokud máš vybranou konrétní školku, tak se tam zeptej. Učitelé Ti určitě řeknou, jak to tam u nich vypadá…

tatranka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 08:54

Osobní zkušenost nemám, ale co chodí od nás dětičky, tak ty co docela marodili dřív, od doby co chodído lesní školky jsou fit.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 22.10.14 08:55

@žabinka známá má dítko v lesní školce, nemocnost naprosto minimální. Děcka jsou otužilá.

mooch
Extra třída :D 13847 příspěvků 22.10.14 09:08

Syn kamaradu chodi do lesni, nemocny je jak moje dite, co chodi do normalni. Proste obcas nejaky kasel chytne. Akorat obcas ma v zimě chytnuty močák (vozim ho na kresleni - cesta max 8 minut, pred odjezdem se jde vyčůrat a stejně kolikrat stavime na curani).

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 22.10.14 09:29
@žabinka píše:
Ahoj,
chtela jsem se zeptat na zkušenosti s lesni skolkou, rada bych tam sem tam dala svoji holcicku max na dva dny, nez bude normalni skolka, ale nevim co v zime, jake je pak nemocnost? Nejsou deti vic nemocne, kdyz litaj celej den v zimě venku? Nebo je to naopak posilní a otuží?
V lete bych ji tam dala hned bez problemu, ale mam trosku dillema kdyz je zima…

Právě, že naopak. A hlavně jsou děti klidnější - mají venkovní aktivity, nenudí se, jako když jsou zavřené doma. Mám tam kluka, za rok pridám ještě dceru.
Do normální školky děti už nedám, tady je to pro ně ideální.
Ale všimla jsem si, že z kolektivu zpočátku odpadly takové „konvenčnější“ děti, které tam i v teplém období podzimu chodily nabalené jako pumpy, aby je neofouklo.. Můj syn ještě minulý týden lítal po zahradě nahatý. Takže je to spíš o tom, na jsou děti zvyklé, než zda absolvují lesní či státní školku. :think:

robínek
Extra třída :D 14364 příspěvků 22.10.14 09:40

@žabinka
Osobní zkušenost nemám, ale nedávno jsem náhodou mluvila s prarodiči kluka, kterého rodiče dali do lesní školky. Prarodiče dost otevřeně říkali, že si nejdřív mysleli, co je to za blbost, že je kluk pořád venku za každého počasí, pořád špinavej - když ho vyzvedávali, museli ho nejdřív převlíknout, aby vůbec mohl do auta :mrgreen: Ale pak sami uznali, že je to super, že kluk vůbec nebyl nemocný a je vylítaný, ale je fakt, že loni byla mírná zima. Celý loňský rok chodil kluk do té lesní školky, ale letos to chtějí kombinovat s klasickou školkou na 1 den v týdnu, aby si taky vyzkoušel něco jiného.

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 22.10.14 10:42

Kamarádka má negativní zkušenost - dítě odtud vzala. V zimě tam opravdu byly v největších mrazech, potom chlapeček přišel domů do vytopeného (ne přetopeného, normálně vytopeného) paneláku, takže to odstonával, naopak se zdravotně hodně zhoršil. Obecně nebyla ani spokojena s pedagogy atd.,ale to je individuální. Dnes dítě dává do běžné školky a rozumně ho otužuje. To je ale vždy individuální zkušenost. Každé dítě má také jiné potřeby - někdo je přirozeně víc náchylný k tomu, že mu zima škodí. Přečti si o tom něco třeba v tradiční čínské medicíně. Např. mé ségře zima způsobuje doslova fyzickou bolest, otužování by ji zabilo :-).

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 22.10.14 11:01

@žabinka Já mám dítě v lesní školce, ale teprv první rok. Zatím byla jen rýma. U ostatních tříleťáků jsem si všimla, že někteří chybí dost, starší spíš ne, ale to je takové subjektivní pozorování. Navíc matky těch dětí jsou většinou doma, tak často nemusí dítě do školky z různých důvodů. Krom toho ho tam můžeš poslat jen naprosto zdravé, schopné to absolvovat, jak už někdo psal výše.
Synovec je druhým rokem v lesní školce a zvládá dobře. Ale bude to individuální.
Dle statistik jsou děti o něco zdravější. Myslím, že mi říkali naši pedagogové, že jsou nějaké statistiky z Německa, České nevím. Koukni sem: http://lesnims.cz/

žabinka
Kecalka 487 příspěvků 22.10.14 13:20

Dík. Rozmyslím si to, v lete je to jasny, to je krasne, tak proč nebejt venku, ta zima me trochu děsí. Mam uz konkretni školku. V zime ty smogy… to bych moc neriskovala.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Kuneš s Kloubkovou: Chtěli posunout vztah, namísto toho přišel rozchod

Ještě loni, když se choreograf Václav Kuneš stal novým porotcem taneční... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >