Mám resit alimenty soudně?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.10.21 07:41

Mám resit alimenty soudně?

Ahoj holky,

můj ex je movitý podnikatel, příjem (hrubý) cca 250-300 tisíc. Vlastní 1× luxusní byt 4kk v centru Brna, 1× byt 3kk v Praze, 2× malý byt 1kk v Brně, 2× garáž. Podniká i s bitcoiny (ne moc). Také vlastní 2 auta přes milion korun za jedno. Jednoho veterána, hodnotu netuším. Jezdí na luxusní drahy dovoleny. Nějaké z těch nemovitosti pronajímá, garáže taky, 2 byty - ty největší má na bydleni.

Je znovu zadaný a jeho partnerka má příjem asi 80k (to odhaduji dle pozice, třeba má dvojnásobek). Prý to do výpočtu výživného vstupuje také. Děti nemají.

Já jsem na mateřský a ted bez příjmu, protože je dítě náročný a neumím si představit jak bych měla pracovat. On se stará - 2-3× týdne se staví a bere si malou na procházky atd. Je na nej i docela spoleh.

Platí mi bydleni a auto (bydleni 3kk v Praze takže při dnešních cenách asi tušíte, že to je dost peněz) a auto za mě převzal operativní leasing. Abych šla bydlet jinam (odešla bych z Prahy za rodiči), to nechce. Já mám něco nasetreno a z toho platím všechno jídlo, zálohy, potřeby pro malou, oblečení, léky, benzin. Vše jde z mých uspor, který za rok až dva budou na nule.

Nejsem konfliktní a nechci se hádat kvůli penězům, ale okolí mi říká ze by mi měl platit daleko víc a to jak dítěti tak i na mne. Ze na to mám nárok. Prý máme mít stejnou životní úroveň jako on a to asi nemame, navíc já platím docela velkou částku sama a z uspor, kdybych úspory neměla tak nevím - mohla bych leda dělat z domova na sebe, ale už takhle padám na pusu a chuvu platit asi úplně nedává smysl.

Já si s nim nechci rozhazet vztahy, řešili byste to nejak nebo byste byly rady za to ze máme bydleni a čím jezdit a zbytek je holt na mne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39613
23.10.21 07:43
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

můj ex je movitý podnikatel, příjem (hrubý) cca 250-300 tisíc. Vlastní 1× luxusní byt 4kk v centru Brna, 1× byt 3kk v Praze, 2× malý byt 1kk v Brně, 2× garáž. Podniká i s bitcoiny (ne moc). Také vlastní 2 auta přes milion korun za jedno. Jednoho veterána, hodnotu netuším. Jezdí na luxusní drahy dovoleny. Nějaké z těch nemovitosti pronajímá, garáže taky, 2 byty - ty největší má na bydleni.

Je znovu zadaný a jeho partnerka má příjem asi 80k (to odhaduji dle pozice, třeba má dvojnásobek). Prý to do výpočtu výživného vstupuje také. Děti nemají.

Já jsem na mateřský a ted bez příjmu, protože je dítě náročný a neumím si představit jak bych měla pracovat. On se stará - 2-3× týdne se staví a bere si malou na procházky atd. Je na nej i docela spoleh.

Platí mi bydleni a auto (bydleni 3kk v Praze takže při dnešních cenách asi tušíte, že to je dost peněz) a auto za mě převzal operativní leasing. Abych šla bydlet jinam (odešla bych z Prahy za rodiči), to nechce. Já mám něco nasetreno a z toho platím všechno jídlo, zálohy, potřeby pro malou, oblečení, léky, benzin. Vše jde z mých uspor, který za rok až dva budou na nule.

Nejsem konfliktní a nechci se hádat kvůli penězům, ale okolí mi říká ze by mi měl platit daleko víc a to jak dítěti tak i na mne. Ze na to mám nárok. Prý máme mít stejnou životní úroveň jako on a to asi nemame, navíc já platím docela velkou částku sama a z uspor, kdybych úspory neměla tak nevím - mohla bych leda dělat z domova na sebe, ale už takhle padám na pusu a chuvu platit asi úplně nedává smysl.

Já si s nim nechci rozhazet vztahy, řešili byste to nejak nebo byste byly rady za to ze máme bydleni a čím jezdit a zbytek je holt na mne?

Bydlení a auto platit nemusí. Rodicak nemáš? Pořád se s právníkem. Ten byt ti věčně platit asi nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
23.10.21 07:50

Operak tipuju tak osm tisic a trzni najem bytu petadvacet. Nepocitam, ze bys na male dite dostala u soudu vic jak dvacet tisic.
Popros o prispevek na chuvu, najdi si praci z domu. Nemas rodicak?
Zbav se auta a at ti radej dava hotovost. Auto v Praze nepotrebujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 07:57
@jkra píše:
Bydlení a auto platit nemusí. Rodicak nemáš? Pořád se s právníkem. Ten byt ti věčně platit asi nebude…

Právník mi řekl, že se k movitým přistupuje jinak než dle tabulek a že naše životní úroveň musí být stejná jako jeho. A že není mou povinností pracovat, abych utáhla půlku nákladů.

Nepochopila jsem, že prý hypotéka se nebere jako výdaj? A že se počítá i příjem a možnosti osoby, která s ním žije v domácnosti, takže té partnerky. To se mi taky nezdá, vždyť s námi nemá nic společnýho.

Já se vůbec soudit nechci, my spolu vycházíme, pomáhá, vím, že kdyby se něco stalo, tak se postará. Ale je pravda, že kdybych neměla úspory, tak netuším, kde ty peníze vezmu a že on jich má fakt hodně.

• Citovat
  • Nahlásit
10377
23.10.21 07:59

Není pravda, že máš nárok na stejnou životní úroveň, určité právo má pouze to dítě.
můžeš to zkusit soudně, ale pokud s eto, cop platí, blíží 30 tisícům, můžeš dostat i méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39218
23.10.21 08:00

Víš co, beruško? Místo zjišťování, kolik bere jeho nová, si najdi práci, jo? On není vůbec povinnen platit ti být a auto. Zkus se obrátit na soud o alimenty a myslím splaces nad výdělkem. Protože on ti pak třeba ty alimenty bude platit dost slušné, ale žádný být, žádné auto. A budeš kde? Zdáš se mi hezký vypočítává mrcha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18348
23.10.21 08:00

Takze vam plati vetsinu vydaju. Protoze za jidlo a zbytek pro vas dve utratis podstatne mene. Ano, tvuj ex je velice velkorysy.

Proc jsi bez prijmu? Rod. prispevek nemas? Jak je dite velke? Pokud 2+, tak dite do skolky a ty do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39613
23.10.21 08:01
@Anonymní píše:
Právník mi řekl, že se k movitým přistupuje jinak než dle tabulek a že naše životní úroveň musí být stejná jako jeho. A že není mou povinností pracovat, abych utáhla půlku nákladů.

Nepochopila jsem, že prý hypotéka se nebere jako výdaj? A že se počítá i příjem a možnosti osoby, která s ním žije v domácnosti, takže té partnerky. To se mi taky nezdá, vždyť s námi nemá nic společnýho.

Já se vůbec soudit nechci, my spolu vycházíme, pomáhá, vím, že kdyby se něco stalo, tak se postará. Ale je pravda, že kdybych neměla úspory, tak netuším, kde ty peníze vezmu a že on jich má fakt hodně.

Tak s ním promluv.ze nevycházís, na jídle, plenách. Nicméně byt platit nemusí a ty nemáš nárok na stejnou životní úroveň. dite ano.

Příspěvek upraven 23.10.21 v 08:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 08:02
@VitaminC píše:
Operak tipuju tak osm tisic a trzni najem bytu petadvacet. Nepocitam, ze bys na male dite dostala u soudu vic jak dvacet tisic.
Popros o prispevek na chuvu, najdi si praci z domu. Nemas rodicak?
Zbav se auta a at ti radej dava hotovost. Auto v Praze nepotrebujes.

Jezdím každý týden za mou rodinou a každý druhy týden za jeho rodiči, obě rodiny bydlí 150-200km daleko. Auto tedy celkem potřebuji. To by sám nechtěl abych ho neměla, protože fakt docela pendlujeme a i já jemu malou vozim (je často v Brně).

20 tisíc vyměřil tedy soud mému kamarádovi, který má příjem 90 tisíc. Na 3 leté dítě. A ještě mu řekli, že jsou hodní, protože s jeho 2 tituly a kariérou má mít práci tak za 120-150 :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
39218
23.10.21 08:02

@Sany80s Když se sečte auto a být 3+kk v Praze, tak jí víc soud nedá. A navíc většinou mají ženské moc veliké oči, co se týče příjmů ex. Do papírů mu asi nevidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39218
23.10.21 08:03
@Anonymní píše:
Jezdím každý týden za mou rodinou a každý druhy týden za jeho rodiči, obě rodiny bydlí 150-200km daleko. Auto tedy celkem potřebuji. To by sám nechtěl abych ho neměla, protože fakt docela pendlujeme a i já jemu malou vozim (je často v Brně).20 tisíc vyměřil tedy soud mému kamarádovi, který má příjem 90 tisíc. Na 3 leté dítě. A ještě mu řekli, že jsou hodní, protože s jeho 2 tituly a kariérou má mít práci tak za 120-150 :lol:

Tak to zkus. A pak se pochlub výsledkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10377
23.10.21 08:04
@inkakřivák píše:
@Sany80s Když se sečte auto a být 3+kk v Praze, tak jí víc soud nedá. A navíc většinou mají ženské moc veliké oči, co se týče příjmů ex. Do papírů mu asi nevidí.

Já si to myslím taky, který právník jí řekl, že ona má mít jeho životní úroveň, to by mě opravdu zajímalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39613
23.10.21 08:04
@Anonymní píše:
Jezdím každý týden za mou rodinou a každý druhy týden za jeho rodiči, obě rodiny bydlí 150-200km daleko. Auto tedy celkem potřebuji. To by sám nechtěl abych ho neměla, protože fakt docela pendlujeme a i já jemu malou vozim (je často v Brně).20 tisíc vyměřil tedy soud mému kamarádovi, který má příjem 90 tisíc. Na 3 leté dítě. A ještě mu řekli, že jsou hodní, protože s jeho 2 tituly a kariérou má mít práci tak za 120-150 :lol:

Jo, to jo. Já mám alimenty velké. Ale placení bytu a auta je navíc, chápeš to? K tomu ho žádný soud nedonutí. Tak půjdeš do garsonky, s alikama 30 poplatis auto, garsonku a jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1128
23.10.21 08:05

A je to ex-přítel nebo ex-manžel? Dítěti je kolik? Osobně si myslím, že na alimentech nedostaneš tolik, aby to pokrylo ty náklady, co platí teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 08:07
@inkakřivák píše:
Víš co, beruško? Místo zjišťování, kolik bere jeho nová, si najdi práci, jo? On není vůbec povinnen platit ti být a auto. Zkus se obrátit na soud o alimenty a myslím splaces nad výdělkem. Protože on ti pak třeba ty alimenty bude platit dost slušné, ale žádný být, žádné auto. A budeš kde? Zdáš se mi hezký vypočítává mrcha.
?
Ale mně je přece úplně jedno, zda mi pošle částku na účet anebo zaplatí rovnou nájem. To byl jeho výmysl. Já dokonce rikala, že by pro mě bylo lepší a pohodlnější odejit teď z Prahy a bydlet u našich, kteří by mi navíc hlídali malou a já mohla pracovat z domova. Nechtěl to, protože by se zkomplikoval styk s malou - respektive by to bylo o další hodinu až dvě cesty, pokud by jel z Brna. Tak mi řekl, že by byl rád abych byla v Praze a normálně nám bude platit nájem.

Jaký je jako rozdíl, že by to poslal na účet a já pronajímateli?

Navíc já tedy bydleni měla a levnější, ale chtěl, ať se přestěhujeme (měla jsem 1kk ale prostorné), že to zaplatí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat