Manžel nerespektuje kdy chodím spát

Anonymní
20.5.20 09:32

Manzel nerespektuje kdy chodim spat

Zdravim, mame s manzelem problem v odchodu do postele, ja musim chodit spat max. v 10h, jelikoz vstavam v 6h a kdyz spim mene jsem druhy den unavena, on je ale zvykli chodit po 12h a v tom je cely nas problem, zijeme v 1+1 a jde tam opravdu vse slyset, mame prosklene dvere z obyvaku do loznice, takze zatimco on kouka na televizi atd. ja cekam az pujde do postele a vsude se zhasne at muzu taky spat, takze denne chodim spat kolem te 12h s uz jsem vyrizena, potrebuju spanku vic, odpoledne po praci spat taky nemuzu, protoze vecer bych neusla, masku na oci i spunty do usi nepomahaji, pres masku to svetlo z televize vidim, manzel se snazi chodit drive ale stejne je nastvany ze kvuli me musi do postele brzo, ze mu nikdo nebude rikat v kolik chodit spat, s tim souhlasim a chapu ho, ale ja se zase diky tomu nikdy poradne nevyspim, do vetsiho bytu nechce protoze by byl drazsi.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
861
20.5.20 09:36

Tak existují sluchátka, když si chce sobeček vyčumovat do půlnoci na tv. Se světlem z tv to bude horší, taky mi vadí při usínání. Buď pořídit dveře s výplní nebo větší byt.
Btw na co tam tak dlouho čumí? :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 09:38

@PanenkovaMakova Uplne ne vzdy kouka na tv, obcas hraje nejakou videohru a to zas slysim tukani do ovladace, nebo je na telefonu, ale nechce proste byt tak brzo v posteli, kdyz uz jde tak je teda na telefonu ale to zas vidim to svetlo z telefonu a to ma jas na min. takze usinam na druhe strane i kdyz bych rada usinala treba na te druhe :lol:

  • Citovat
  • Upravit
67
20.5.20 09:41

Tak já manžela svým způsobem chápu, někomu prostě nevyhovuje jít spát brzy, jen se mi nechce věřit, že nenajdete nějaký kompromis. Výměna dveří by vás určitě nevyšla na zas takovou částku, nebo by se možná daly odstínit i jednodušeji? Nějakou dekou nebo něčím? Co zkusit manžela požádat, ať se zamyslí nad něčím takovým? Nebo nějak přesunout tu TV nebo naopak postel tak, ať to přes ty dveře tak moc neprosvítá. A nebo by se třeba mohl místo na tv koukat na noťasu nebo v mobilu? Tam už jde dneska pustit cokoli, a bývá to o dost méně rušivé. Případně kdyby Ti dal třeba 15, 20 minut okolo té 10., abys usnula, pak si telku zapnul (se zvukem úplně potichu), to by taky rušilo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21728
20.5.20 09:42

Vyřešila bych ty prosklené dveře. Výměnou za plné, polepením tapetou nebo montáží garnýže se zatemňovacím závěsem. To by odstínilo i hluk. Každý má jiný biorytmus. My to máme s manželem podobně časově jako vy. Ale s tím rozdílem, za manžel vysedává na PC, který je přímo v ložnici. Mě to ale nevadí a klidně u toho spím. Zvuk má samozřejmě do sluchátek. A když mi to jednou za uherský rok vadí, jdu si lehnout na gauč :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4346
20.5.20 09:42

Jako nejlevnější variantu bych viděla sluchátka a zastínění prosklené části dveří. Btw. chápu oba. Vstávat tak brzy a usínat o půlnoci, jsem hotová. Zas na druhou stranu, já jsem noční sova a muset jít do postele v deset, ještě další tři hodiny se budu převalovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
861
20.5.20 09:45
@Anonymní píše:
@PanenkovaMakova Uplne ne vzdy kouka na tv, obcas hraje nejakou videohru a to zas slysim tukani do ovladace, nebo je na telefonu, ale nechce proste byt tak brzo v posteli, kdyz uz jde tak je teda na telefonu ale to zas vidim to svetlo z telefonu a to ma jas na min. takze usinam na druhe strane i kdyz bych rada usinala treba na te druhe :lol:

Tak vždy se dá něco dělat, otázka je, jestli je ochoten to udělat. Přítel taky usíná později než já, ale vždy počká než usnu a pak nasadí sluchátka, stáhne jas a čučí do mobilu. Pak stejně za chvíli vytuhne. Jsme teda zvyklý chodit do postele ve stejnou dobu :) Pokud by mi rušil spánek, tak by to velmi silně pocítil na mém chování k němu ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
20.5.20 09:45

Tak na ty dveře dej samolepící tapetu nebo závěs, to snad takový problém není a pořiď si špunty do uší. Já chlapa chápu, taky chodím spát později. Když jsme rekonstruovali dům a měli jen jednu místnost, chodila jsem kvůli němu spát v deset a pak dvě hodiny koukala do stropu. Hrozný dva měsíce…

  • Citovat
  • Upravit
33005
20.5.20 09:46

Manželov sluchátka a nové dveře nebo alespoň na ně nějak přidělat nějaký závěs.
Ty případně špunty do uší, pokud Ti vadí i pohyb po bytě.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.20 09:52
@Anonymní píše:
Zdravim, mame s manzelem problem v odchodu do postele, ja musim chodit spat max. v 10h, jelikoz vstavam v 6h a kdyz spim mene jsem druhy den unavena, on je ale zvykli chodit po 12h a v tom je cely nas problem, zijeme v 1+1 a jde tam opravdu vse slyset, mame prosklene dvere z obyvaku do loznice, takze zatimco on kouka na televizi atd. ja cekam az pujde do postele a vsude se zhasne at muzu taky spat, takze denne chodim spat kolem te 12h s uz jsem vyrizena, potrebuju spanku vic, odpoledne po praci spat taky nemuzu, protoze vecer bych neusla, masku na oci i spunty do usi nepomahaji, pres masku to svetlo z televize vidim, manzel se snazi chodit drive ale stejne je nastvany ze kvuli me musi do postele brzo, ze mu nikdo nebude rikat v kolik chodit spat, s tim souhlasim a chapu ho, ale ja se zase diky tomu nikdy poradne nevyspim, do vetsiho bytu nechce protoze by byl drazsi.

Jak nechce? Pokud není schopen zařídit větší byt, tak musí respektovat to, že chcete spát a nerušit. Jinak je to neschopný sobec. Proč je manželem?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6956
20.5.20 10:02
@Janli píše:
Tak na ty dveře dej samolepící tapetu nebo závěs, to snad takový problém není a pořiď si špunty do uší. Já chlapa chápu, taky chodím spát později. Když jsme rekonstruovali dům a měli jen jednu místnost, chodila jsem kvůli němu spát v deset a pak dvě hodiny koukala do stropu. Hrozný dva měsíce…

Přesně. Taky jsem se jednu dobu snažila přizpůsobit, abych ho nerušila, ale i kdybych vstávala ten den ve 4 ráno, tak večer v deset prostě neusnu.
A pak člověk čumí do stropu a v duchu kleje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14670
20.5.20 10:04

No já si teda neumím představit, že bych musela jít do postele o dvě hodiny dřív, než se mi chce spát, bych se tam zbláznila z toho čučení do stropu :nevim: Dveře vyměnit nebo zastínit (ty zatemňovací závěsy, které částečně pohltí i hluk jsou dobrý nápad), on sluchátka, ty špunty do uší a neříkej mi, že se to nepodaří vyřešit ke spokojenosti obou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10030
20.5.20 10:14

A to ma tu televizi nahlas? Odstinila bych prosklene dvere, dala manzelovi sluchatka, sobe pripadne spunty a masku na oci. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.20 10:15
@Michelle_M píše:
No já si teda neumím představit, že bych musela jít do postele o dvě hodiny dřív, než se mi chce spát, bych se tam zbláznila z toho čučení do stropu :nevim: Dveře vyměnit nebo zastínit (ty zatemňovací závěsy, které částečně pohltí i hluk jsou dobrý nápad), on sluchátka, ty špunty do uší a neříkej mi, že se to nepodaří vyřešit ke spokojenosti obou.

S tím se dá souhlasit, ale přání klidného spánku má přednost před koukáním na bednu a hraním her. Špunty do uší není dobré nosit neustále a ani to není příjemný.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Uslava
20.5.20 10:18

K tomu na pár dnů neurol, aby se spaní srovnalo a bude. :mavam:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová