Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Tak existují sluchátka, když si chce sobeček vyčumovat do půlnoci na tv. Se světlem z tv to bude horší, taky mi vadí při usínání. Buď pořídit dveře s výplní nebo větší byt.
Btw na co tam tak dlouho čumí? ![]()
@PanenkovaMakova Uplne ne vzdy kouka na tv, obcas hraje nejakou videohru a to zas slysim tukani do ovladace, nebo je na telefonu, ale nechce proste byt tak brzo v posteli, kdyz uz jde tak je teda na telefonu ale to zas vidim to svetlo z telefonu a to ma jas na min. takze usinam na druhe strane i kdyz bych rada usinala treba na te druhe ![]()
Tak já manžela svým způsobem chápu, někomu prostě nevyhovuje jít spát brzy, jen se mi nechce věřit, že nenajdete nějaký kompromis. Výměna dveří by vás určitě nevyšla na zas takovou částku, nebo by se možná daly odstínit i jednodušeji? Nějakou dekou nebo něčím? Co zkusit manžela požádat, ať se zamyslí nad něčím takovým? Nebo nějak přesunout tu TV nebo naopak postel tak, ať to přes ty dveře tak moc neprosvítá. A nebo by se třeba mohl místo na tv koukat na noťasu nebo v mobilu? Tam už jde dneska pustit cokoli, a bývá to o dost méně rušivé. Případně kdyby Ti dal třeba 15, 20 minut okolo té 10., abys usnula, pak si telku zapnul (se zvukem úplně potichu), to by taky rušilo?
Vyřešila bych ty prosklené dveře. Výměnou za plné, polepením tapetou nebo montáží garnýže se zatemňovacím závěsem. To by odstínilo i hluk. Každý má jiný biorytmus. My to máme s manželem podobně časově jako vy. Ale s tím rozdílem, za manžel vysedává na PC, který je přímo v ložnici. Mě to ale nevadí a klidně u toho spím. Zvuk má samozřejmě do sluchátek. A když mi to jednou za uherský rok vadí, jdu si lehnout na gauč ![]()
Jako nejlevnější variantu bych viděla sluchátka a zastínění prosklené části dveří. Btw. chápu oba. Vstávat tak brzy a usínat o půlnoci, jsem hotová. Zas na druhou stranu, já jsem noční sova a muset jít do postele v deset, ještě další tři hodiny se budu převalovat.
@Anonymní píše:
@PanenkovaMakova Uplne ne vzdy kouka na tv, obcas hraje nejakou videohru a to zas slysim tukani do ovladace, nebo je na telefonu, ale nechce proste byt tak brzo v posteli, kdyz uz jde tak je teda na telefonu ale to zas vidim to svetlo z telefonu a to ma jas na min. takze usinam na druhe strane i kdyz bych rada usinala treba na te druhe
Tak vždy se dá něco dělat, otázka je, jestli je ochoten to udělat. Přítel taky usíná později než já, ale vždy počká než usnu a pak nasadí sluchátka, stáhne jas a čučí do mobilu. Pak stejně za chvíli vytuhne. Jsme teda zvyklý chodit do postele ve stejnou dobu
Pokud by mi rušil spánek, tak by to velmi silně pocítil na mém chování k němu ![]()
Tak na ty dveře dej samolepící tapetu nebo závěs, to snad takový problém není a pořiď si špunty do uší. Já chlapa chápu, taky chodím spát později. Když jsme rekonstruovali dům a měli jen jednu místnost, chodila jsem kvůli němu spát v deset a pak dvě hodiny koukala do stropu. Hrozný dva měsíce…
Manželov sluchátka a nové dveře nebo alespoň na ně nějak přidělat nějaký závěs.
Ty případně špunty do uší, pokud Ti vadí i pohyb po bytě.
@Anonymní píše:
Zdravim, mame s manzelem problem v odchodu do postele, ja musim chodit spat max. v 10h, jelikoz vstavam v 6h a kdyz spim mene jsem druhy den unavena, on je ale zvykli chodit po 12h a v tom je cely nas problem, zijeme v 1+1 a jde tam opravdu vse slyset, mame prosklene dvere z obyvaku do loznice, takze zatimco on kouka na televizi atd. ja cekam az pujde do postele a vsude se zhasne at muzu taky spat, takze denne chodim spat kolem te 12h s uz jsem vyrizena, potrebuju spanku vic, odpoledne po praci spat taky nemuzu, protoze vecer bych neusla, masku na oci i spunty do usi nepomahaji, pres masku to svetlo z televize vidim, manzel se snazi chodit drive ale stejne je nastvany ze kvuli me musi do postele brzo, ze mu nikdo nebude rikat v kolik chodit spat, s tim souhlasim a chapu ho, ale ja se zase diky tomu nikdy poradne nevyspim, do vetsiho bytu nechce protoze by byl drazsi.
Jak nechce? Pokud není schopen zařídit větší byt, tak musí respektovat to, že chcete spát a nerušit. Jinak je to neschopný sobec. Proč je manželem?
@Janli píše:
Tak na ty dveře dej samolepící tapetu nebo závěs, to snad takový problém není a pořiď si špunty do uší. Já chlapa chápu, taky chodím spát později. Když jsme rekonstruovali dům a měli jen jednu místnost, chodila jsem kvůli němu spát v deset a pak dvě hodiny koukala do stropu. Hrozný dva měsíce…
Přesně. Taky jsem se jednu dobu snažila přizpůsobit, abych ho nerušila, ale i kdybych vstávala ten den ve 4 ráno, tak večer v deset prostě neusnu.
A pak člověk čumí do stropu a v duchu kleje.
No já si teda neumím představit, že bych musela jít do postele o dvě hodiny dřív, než se mi chce spát, bych se tam zbláznila z toho čučení do stropu
Dveře vyměnit nebo zastínit (ty zatemňovací závěsy, které částečně pohltí i hluk jsou dobrý nápad), on sluchátka, ty špunty do uší a neříkej mi, že se to nepodaří vyřešit ke spokojenosti obou.
A to ma tu televizi nahlas? Odstinila bych prosklene dvere, dala manzelovi sluchatka, sobe pripadne spunty a masku na oci. ![]()
@Michelle_M píše:
No já si teda neumím představit, že bych musela jít do postele o dvě hodiny dřív, než se mi chce spát, bych se tam zbláznila z toho čučení do stropuDveře vyměnit nebo zastínit (ty zatemňovací závěsy, které částečně pohltí i hluk jsou dobrý nápad), on sluchátka, ty špunty do uší a neříkej mi, že se to nepodaří vyřešit ke spokojenosti obou.
S tím se dá souhlasit, ale přání klidného spánku má přednost před koukáním na bednu a hraním her. Špunty do uší není dobré nosit neustále a ani to není příjemný.
Zdravim, mame s manzelem problem v odchodu do postele, ja musim chodit spat max. v 10h, jelikoz vstavam v 6h a kdyz spim mene jsem druhy den unavena, on je ale zvykli chodit po 12h a v tom je cely nas problem, zijeme v 1+1 a jde tam opravdu vse slyset, mame prosklene dvere z obyvaku do loznice, takze zatimco on kouka na televizi atd. ja cekam az pujde do postele a vsude se zhasne at muzu taky spat, takze denne chodim spat kolem te 12h s uz jsem vyrizena, potrebuju spanku vic, odpoledne po praci spat taky nemuzu, protoze vecer bych neusla, masku na oci i spunty do usi nepomahaji, pres masku to svetlo z televize vidim, manzel se snazi chodit drive ale stejne je nastvany ze kvuli me musi do postele brzo, ze mu nikdo nebude rikat v kolik chodit spat, s tim souhlasim a chapu ho, ale ja se zase diky tomu nikdy poradne nevyspim, do vetsiho bytu nechce protoze by byl drazsi.