Manželství bez intimity

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.5.22 23:26

Manželství bez intimity

Zdravím všechny.
Měla bych dotaz, prosím o vhled zvenčí…

Již 10 let žiji s manželem, máme dvě děti. Můj manžel je můj nejlepší kamarád, je vtipný, starostlivý, skvěle se stará o děti, nakupuje, vaří. Je mi s ním dobře, ALE… On se mnou vůbec nespí, nedotýká se mě, neobjímá mě, nehladí, nelíbá. Nemá žádnou potřebu sexu. Ano, na začátku vztahu se mnou spal, ale to postupně chladlo, frekvence se snižovala a momentálně jsme na tom tak, že máme sex přibližně jednou za rok, nebo spíš méně často, a to ještě jen z mé iniciativy.

Je to pro mě těžká situace především z toho hlediska, že on je báječný chlap, má mě moc rád, nežárlí na mě, plně mi důvěřuje.
Už mi opravdu strašně moc chybí sex, ale neuvěřitelně moc. Chtěla bych si najít milence jenom na sex, ale strašně se to ve mně pere. Jak je snadné podvádět někoho, kdo je na ženu hnusný, agresivní, chorobně žárlivý, ale podvádět fajn chlapa?
O manželovi už vím, že od něj sex nedostanu. Už se nechci dál ponižovat škemráním o objetí, o trochu něhy, o trochu vášně… Nic z toho nedostávám. Jen jistoty ve formě bydlení, přátelství, rodiny.
Co dělat? Najít si někoho jen na sex? :nevim:
Je to nemorální a neslušné, ale to se opravdu chci probudit v padesáti s tím, že jsem strávila 15, 20, 30 let v manželství bez sexu jen proto, abych v očích společnosti byla slušná ženská? Stojí to za to?
Anonymní Z.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1373
19.5.22 23:48

To bych nedala no. Ještě tak dlouho. Zkusila jste se pobavit o tom, co by na milence říkal manžel? Já si jako dovedu představit, kdybych se k sexu neměla a zvlášť po 10 letech vztahu, to brát racionálně, že by si ten druhý odskočil jinam. I s rizikem, že se někde časem zamiluje. To je prostě život. Spíš bych nebyla schopná pochopit, že někdo, kdo nesexuje, nedotýká se, by očekával, že druhý se toho úplně vzdá taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 23:58
@Tofifea píše:
To bych nedala no. Ještě tak dlouho. Zkusila jste se pobavit o tom, co by na milence říkal manžel? Já si jako dovedu představit, kdybych se k sexu neměla a zvlášť po 10 letech vztahu, to brát racionálně, že by si ten druhý odskočil jinam. I s rizikem, že se někde časem zamiluje. To je prostě život. Spíš bych nebyla schopná pochopit, že někdo, kdo nesexuje, nedotýká se, by očekával, že druhý se toho úplně vzdá taky.

Manžel se právě k milenci staví s odporem, vůbec takovou možnost nepřipouští, pro něj je to něco nepřekonatelného. Upřímně nevím proč, protože těžko mu může vadit myšlenka, že by se o mě musel dělit - vždyť se mnou nic nedělá. Ale vím, že by s tím nemohl žít. Ale také vím, že když bych si někoho našla, tak on si nejen nevšimne, ale ještě bude rád, že na něj už konečně nic nezkouším.

Ano, čeká, že já se přizpůsobím, protože když jeden nechce, nelze ho k sexu nutit.

Osobně vidím už delší dobu řešení jen v tom, že budu mít milence, o kterém manžel nebude vědět. Ale mám nějaký blok v hlavě a nedokážu to doopravdy udělat.
Když jsem ve dvaceti podvedla bývalého, bylo to něco jiného, neměla jsem prakticky co ztratit, nebyly tam žádné závazky, děti, rodina. Teď už jsem o deset let starší a už na to nějak nemám, protože mám zažrané pod kůží, že se nevěra prostě nedělá, že je to zvrhlé a že žena, která podvádí manžela, je ta špatná.
Anonymní Z.

• Citovat
  • Nahlásit
1373
20.5.22 00:12
@Anonymní píše:
Manžel se právě k milenci staví s odporem, vůbec takovou možnost nepřipouští, pro něj je to něco nepřekonatelného. Upřímně nevím proč, protože těžko mu může vadit myšlenka, že by se o mě musel dělit - vždyť se mnou nic nedělá. Ale vím, že by s tím nemohl žít. Ale také vím, že když bych si někoho našla, tak on si nejen nevšimne, ale ještě bude rád, že na něj už konečně nic nezkouším.

Ano, čeká, že já se přizpůsobím, protože když jeden nechce, nelze ho k sexu nutit.

Osobně vidím už delší dobu řešení jen v tom, že budu mít milence, o kterém manžel nebude vědět. Ale mám nějaký blok v hlavě a nedokážu to doopravdy udělat.
Když jsem ve dvaceti podvedla bývalého, bylo to něco jiného, neměla jsem prakticky co ztratit, nebyly tam žádné závazky, děti, rodina. Teď už jsem o deset let starší a už na to nějak nemám, protože mám zažrané pod kůží, že se nevěra prostě nedělá, že je to zvrhlé a že žena, která podvádí manžela, je ta špatná.
Anonymní Z.

Ten blok chápu. Asi vám asi nepomůže, ale mě ta sobeckost jeho právě v tomhle přijde morálně víc ekl než nevěra. Ani kdyby mi v sexu zabránila nemoc, nedovedu si představit, když už bych chtěla zachovat vztah, že bych partnerovu sexualitu hodila do takovýho vězení. To mi přijde z morálního a lidského hlediska horší prostě.
No tuhle křižovatku vám opravdu nezávidím. Už proto, že třeba u mě nedostatek sexu a intimity vedl ke zdravotním problémům, na mě to mělo fakt až tak negativní vliv. A to to nebylo tolik let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
20.5.22 00:16

Není gay?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 00:22

Neporadím, jen to máme stejně. Jsme spolu 17let, takto posledních 6.5. Jak z toho nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 00:23
@AnoNe píše:
Není gay?

Není, je unavený, pohodlný, možná už ho nepřitahuji, ale to mi neřekne.
Navíc mám pocit, že ani nemasturbuje. Měl bouřlivé mladí, ale teď v padesáti dědkovatí a chce mít klid, hrát si s dětmi, nemusí si dokazovat, bůhví jaký není chlap. Asi mu vyhovuje, že jsem se přizpůsobila. On je spokojený bez intimity, jeho projevy lásky jsou o péči, o drobných dárcích, o povídání.
Spíš mi přijde jako asexuál. Ale já nejsem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 00:27
@Tofifea píše:
Ten blok chápu. Asi vám asi nepomůže, ale mě ta sobeckost jeho právě v tomhle přijde morálně víc ekl než nevěra. Ani kdyby mi v sexu zabránila nemoc, nedovedu si představit, když už bych chtěla zachovat vztah, že bych partnerovu sexualitu hodila do takovýho vězení. To mi přijde z morálního a lidského hlediska horší prostě.
No tuhle křižovatku vám opravdu nezávidím. Už proto, že třeba u mě nedostatek sexu a intimity vedl ke zdravotním problémům, na mě to mělo fakt až tak negativní vliv. A to to nebylo tolik let.

Já mám z toho už psychické potíže. Nedělá mi to dobře.
A ano, pomáhá mi tento názor, protože mě nenapadlo se na to dívat takhle.
Přijde mi zase hloupé se kvůli tomu rozvádět a ničit rodinu.
Vidím tedy jen dvě cesty, buď budu uschlá, ale morální ženská, nebo půjdu proti společenským konvencím, ale budu šťastná. A manžel možná fakt spokojenější, když to nebudu chtít po něm.
Jen se o tom nesmí dozvědět :nevim:
Anonymní Z.

• Citovat
  • Nahlásit
1373
20.5.22 00:38
@Anonymní píše:
Já mám z toho už psychické potíže. Nedělá mi to dobře.
A ano, pomáhá mi tento názor, protože mě nenapadlo se na to dívat takhle.
Přijde mi zase hloupé se kvůli tomu rozvádět a ničit rodinu.
Vidím tedy jen dvě cesty, buď budu uschlá, ale morální ženská, nebo půjdu proti společenským konvencím, ale budu šťastná. A manžel možná fakt spokojenější, když to nebudu chtít po něm.
Jen se o tom nesmí dozvědět :nevim:
Anonymní Z.

Já lítala po doktorech, protože vyšší tlak, bolesti hlavy, na který jsem nikdy dřív netrpěla, větší únava, zažívací potíže, nevysvětlitelné vyrážky - prý ze stresu atd. Psychika samozřejmě taky, žádná radost ze života. Já myslela bůhví, co mi není. Prd mi bylo. Nejspíš psychosomatický, když pak rozchod a dostatek sexu, erotiky, intimity - jako mávnutím proutku se to všechno srovnalo, přestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
20.5.22 00:42

Ja te chapu. Nezavidim ti. Ja by jsem si spis rikala, co vsechno muzu ztratit, kdyby na to manzel prisel. Stoji tech par minut za to, ze muzes prijit o rodinu? Chlap tezko prekousava takovou zradu, i kdyz pro to nic nedela, aby se to nestalo.
Muj soused mel stejny problem. Vyresil to svym zpusobem, proste rekl, ze kdyz ji ma jen na chcani, tak co on ma delat. Kazdou stredu chodil cistit trubky v masinach po dlouhe leta. A jeho manzelka jeste vzdy rekla, dnes prijde pozdeji, cisti trubky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 01:01
@miasek píše:
Ja te chapu. Nezavidim ti. Ja by jsem si spis rikala, co vsechno muzu ztratit, kdyby na to manzel prisel. Stoji tech par minut za to, ze muzes prijit o rodinu? Chlap tezko prekousava takovou zradu, i kdyz pro to nic nedela, aby se to nestalo.
Muj soused mel stejny problem. Vyresil to svym zpusobem, proste rekl, ze kdyz ji ma jen na chcani, tak co on ma delat. Kazdou stredu chodil cistit trubky v masinach po dlouhe leta. A jeho manzelka jeste vzdy rekla, dnes prijde pozdeji, cisti trubky :mrgreen:

Ano, nad tím přemýšlím neustále. Jestli to za to stojí.
Takže by nesměl na to přijít. Já mu fakt nechci ublížit. Ale také nechci jeho spokojenosti podřídit celý svůj život.

On má ve mně opravdu velkou důvěru, také jsem mu nikdy nedala žádnou záminku, aby důvěru neměl. Vůbec není žárlivý, nikdy se nevyptává, nezjišťuje, nikdy mě nepodezříval. Možná i o to horší je pro mě představa toho, že bych jeho důvěry zneužila.
Anonymní Z.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 01:03
@Tofifea píše:
Já lítala po doktorech, protože vyšší tlak, bolesti hlavy, na který jsem nikdy dřív netrpěla, větší únava, zažívací potíže, nevysvětlitelné vyrážky - prý ze stresu atd. Psychika samozřejmě taky, žádná radost ze života. Já myslela bůhví, co mi není. Prd mi bylo. Nejspíš psychosomatický, když pak rozchod a dostatek sexu, erotiky, intimity - jako mávnutím proutku se to všechno srovnalo, přestalo.

To mě mrzí. Ale je fajn, že se přišlo na vlastně snadno napravitelnou příčinu… :palec: Zakladatelka Z.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 01:14

Manžel je zřejmě asexuál, to je typ lidí, kteří sex opravdu nepotřebují a nevyhledávají to.
Paradoxně ho chápu, u nás jsem ta chladná s nezájmem o sex já. Ale fakt nezájem, nechybí mi TO. Taky už 8 let. A vůbec to není o tom, že bych svého manžela neměla ráda, ale prostě intimní hrátky k životu nepotřebuji, jdou mimo mě, vadí mi, obtěžují mě. K manželovi cítím úctu, lásku, ale sex je to poslední, co bych s ním chtěla provádět.
Naštěstí má už věk a po sexuálních hrátkách netouží, taky pár zdravotních problémů, které mu tyto hrátky odepírají. Za mě úleva, upřímně, kdyby on chtěl a já cítila, že nechci, vnitřně prostě nemůžu, nevím, jak by to fungovalo dlouhodobě. :nevim: Musela bych se občas přemoct a vnímala bych to skoro jako znásilnění. :/ Neudržitelný vztah, nedopadlo by to dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
1373
20.5.22 01:29
@Anonymní píše:
Manžel je zřejmě asexuál, to je typ lidí, kteří sex opravdu nepotřebují a nevyhledávají to.
Paradoxně ho chápu, u nás jsem ta chladná s nezájmem o sex já. Ale fakt nezájem, nechybí mi TO. Taky už 8 let. A vůbec to není o tom, že bych svého manžela neměla ráda, ale prostě intimní hrátky k životu nepotřebuji, jdou mimo mě, vadí mi, obtěžují mě. K manželovi cítím úctu, lásku, ale sex je to poslední, co bych s ním chtěla provádět.
Naštěstí má už věk a po sexuálních hrátkách netouží, taky pár zdravotních problémů, které mu tyto hrátky odepírají. Za mě úleva, upřímně, kdyby on chtěl a já cítila, že nechci, vnitřně prostě nemůžu, nevím, jak by to fungovalo dlouhodobě. :nevim: Musela bych se občas přemoct a vnímala bych to skoro jako znásilnění. :/ Neudržitelný vztah, nedopadlo by to dobře.

A kdyby řekl: Hele zlato, miluji tě, chci ve vztahu pokračovat, ale sex potřebuju, chtěl bych to vyřešit milenkou pouze na sex - jak byste to brala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
20.5.22 01:46
@Anonymní píše:
Zdravím všechny.
Měla bych dotaz, prosím o vhled zvenčí…

Již 10 let žiji s manželem, máme dvě děti. Můj manžel je můj nejlepší kamarád, je vtipný, starostlivý, skvěle se stará o děti, nakupuje, vaří. Je mi s ním dobře, ALE… On se mnou vůbec nespí, nedotýká se mě, neobjímá mě, nehladí, nelíbá. Nemá žádnou potřebu sexu. Ano, na začátku vztahu se mnou spal, ale to postupně chladlo, frekvence se snižovala a momentálně jsme na tom tak, že máme sex přibližně jednou za rok, nebo spíš méně často, a to ještě jen z mé iniciativy.

Je to pro mě těžká situace především z toho hlediska, že on je báječný chlap, má mě moc rád, nežárlí na mě, plně mi důvěřuje.
Už mi opravdu strašně moc chybí sex, ale neuvěřitelně moc. Chtěla bych si najít milence jenom na sex, ale strašně se to ve mně pere. Jak je snadné podvádět někoho, kdo je na ženu hnusný, agresivní, chorobně žárlivý, ale podvádět fajn chlapa?
O manželovi už vím, že od něj sex nedostanu. Už se nechci dál ponižovat škemráním o objetí, o trochu něhy, o trochu vášně… Nic z toho nedostávám. Jen jistoty ve formě bydlení, přátelství, rodiny.
Co dělat? Najít si někoho jen na sex? :nevim:
Je to nemorální a neslušné, ale to se opravdu chci probudit v padesáti s tím, že jsem strávila 15, 20, 30 let v manželství bez sexu jen proto, abych v očích společnosti byla slušná ženská? Stojí to za to?
Anonymní Z.

Docela ti rozumím.
U nás je vrcholem intimity taková ta rychlá pusa. A tím to končí.
Chybí mi to obejmutí, doteky, vyjádření citů i sex… a to velmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat