Masáž hráze před porodem

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 07.03.06 17:12
Masáž hráze před porodem

Ahoj holky, můžete mi poradit, jak se provádí masáž hráze před porodem, čím se maže a kdy bych s tím měla začít? Protože u nás už delší dobu neprobíhá tuleníčko :oops: , trpím bolestí při každé prohlídce v poradně a že tamtudy mám rodit si prostě nedovedu ani představit 8O .
Dík Magda

Nejnovější recenze z kategorie Péče o tělo

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 07.03.06 17:40

Magdal pěkně masíruj:

Masáž hráze Vám může napomoci vyhnout se nástřihu při porodu. A to zvláště u prvorodiček. Pokud je hráz dostatečně a dobře masírovaná stává se elastičtější a tím se rozšíří poševní vchod. Pak bude snazší vytlačení hlavičky novorozence. Použijte nejlépe rostlinný olej. V lékárně zakoupíte olivový nebo slunečnicový anebo speciální olej od firmy Weleda.

Nejprve si umyjte důkladně ruce, abyste si nezavlekly do pochvy nějakou infekci. Hygienu dodržujte také při sexu i s partnerem. Nejlepší poloha je v polosedu s pokrčenýma nohama. Zaveďte do pochvy ukazováček a prostředníček, které předtím potřete olejem až do poloviny. Pomalu je roztahujte dokud to půjde. Přejíždějte z jedné strany na druhou a tlačte stěnu pochvy směrem dolů a dopředu. Masáž zakončete mnutím mezi palcem (venku) a ukazováčkem (uvnitř). Tím pevnou hráz zjemníte. Ještě můžete tlačit roztaženými prsty směrem ke konečníku přes poševní stěnu. Tím napodobíte tlak hlavičky na konci porodu. Postupně by měla být hráz elastičtější. Pokud jste cítila bolest, je to znamení dobře prováděné masáže.

Masáž můžete provádět společně s partnerem a tím spojit příjemné s užitečným. Ze začátku můžete masáž provádět se zrcátkem, abyste se ujistila o správnosti masírování. Masáž provádějte cca 5 - 10 minut 1 - 2 x denně 6 - 8 týdnů před termínem porodu.

Pokud trpíte například výtokem, masáž neprovádějte. Mohlo by dojít ke zhoršení.

Pokud jste v kontaktu s porodní asistentkou, můžete s ní vše probrat a ona může zkontrolovat, zda je Vaše technika správná.

Ale pamatujte na to, že někdy ani sebelepší masáž Vás před nástřihem nezachrání. Záleží na mnoha okolnostech. Miminko může mít příliš velkou hlavičku nebo bude potřeba porod urychlit. Takže to berte tak, že masáží nic nezkazíte, možná Vám pomůže a možná ne. A když se z nějakého důvodu rozhodnete masáž neprovádět, také to není konec světa. Hodně rodiček nebylo nastřiženo i přes to, že nemasírovaly a naopak jich mnoho nastřiženo bylo i když masírovaly jako o život.

archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 07.03.06 18:00

Já jsem masáž hráze neprováděla a bohužel by mi byla houby platná, paní doktorka říkala, že ji mám steně moc vysokou.
Ná střihu jsem se děsně bála, ale opravdu to nebolelo, teda když je tam doktor, kterej to umí střihnout v pravou chvíli. Šití pak taky nebolí, sice je to pak nepříjemné, když se to hojí a chodíš jako kačena, ale mimi za to přece stojí ne?

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 07.03.06 18:41

Magdo, masíruj jak je výše popsáno, začíná se od 35.tt, měla jsem olej od Weledy. Taky mám prý vysokou hráz, ale jsem přesvědčena, že to smysl mělo, masíroval manžel a oba jsem po pár dnech cítili už výsledek. A i po nástřihu jsem seděla hned celkem v pohodě a krásně se to zhojilo:) taky jsem nechápala, a dodnes nechápu, jak tudy to mimčo může projít, když mnohdy i sex může zabolet…no prošlo a nebylo to tak strašné:)
 K.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.06 18:58

Ahoj Magdi,
já rodila jednou (zatím :D ) a masáž hráze jsem prováděla myslím od 30. týdne (??) nejsem si už jistá. Každopádně jsem na to používala olej od firmy Welleda - jmenuje se to přímo olej na masáž hráze, objednávala jsem si to v lékárně. Welleda má myslím i internetové stránky, nebo aspoň nějaké prodejny.
V lékárně sice chvíli koukali, asi moc nevěděli, o co jde, ale nakonec mi olejíček objednali.
Uvnitř bylo popsáno, jak se má masáž provádět.
Mně to u porodu pomohlo. Kamarádce zrovna třeba ne. Každopádně se přikláním k tomu, žeje lepší to zkusit. Měla jsem jen skutečně malý nástřih, který se skvěle hojil.
Ještě bych chtěla připsat - ono se to při porodu všechno snad nějak rotáhne nebo co, já taky řešila, jak tamtudy proboha to miminko může prolézt???? A prolezlo, a jak rychle.
Přeju krásný zbytek těhotenství a skvělý zážitek z porodu - a hlavně nádherné mimi

CorinD
Povídálka 41 příspěvků 16.03.06 17:27

Ahoj,

doufám, že mi bude masáž hráze k něčemu dobrá (strašně špatně se mi všechno hojí a nedokážu si představit jak by se mi hojilo šití tam dole …).

Masírujeme s taťkou od asi 30.tt, používáme k tomu olejíček od firmy Eone (asi to bude velmi podobné tomu, co vyrábí Welada, taky je to směs rostilinných olejů, které mají zajistit lepší rozmasírování, je o trošku levnější).

Jak často se má masáž provádět? Každý den?

Zdraví C.

http://bd.lilypie.com/BcO5p1.png

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.06 16:23

Určitě to chce zkusit. Masírovali jsme denně od asi 35. týdne a přesto, že jsem rodila už 38+3, věřím tomu, že jsem se tímto zachránila před nástřihem. Už v den porodu jsem seděla a po chodbě jsem se jako jedna z mála nebelhala. Takže i když „mimi za to stojí“, myslím, že bez nástřihu je to přece jen pohodlnější!!!! :roll:

MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 19.03.06 16:51

Ahoj,

tak já masírovala asi 3× a vždy ještě mizerně :) Prostě mi to nešlo a ani mě to nebavilo… Pak jsem se smířila, že mě kdyžtak nastřihnou :wink: No a jak to dopadlo? Malá měla 3800g a 53cm a zvládly jsme to bez nastřižení i jakéhokoliv natržení. Takže pokud ti to nepůjde, neměj z toho těžkou hlavu :)

Mnohem více mi pomohlo posilování pánevního dna. Můžeš cvičit kdykoliv, kdekoliv… Stáhnout vše do sebe - jako by se ti chtělo na malou a ty to zadržovala - a držet, co to půjde…

Navíc koukám, že jsi z HK, nevím jak je to teď, ale Pardubice a HK prý stejně nastřihávají rutinně… Alespoň prvorodičky… Doba i lékaři se mění. Před rokem tomu tak bylo - slova porodní asistentky, která pendlovala mezi HK a Pardubicemi, než se u:,–(ila u nás v HB…

Neměj z toho nervy, jakmile máš mimi, tak je ti to stejně všechno úplně jedno :))

Mirka

Child
Povídálka 43 příspěvků 24.03.06 20:23

Já masírovala Weledou (masáž musí bolet, aby byla účinná) a přesto mě nastřihli. Alespoň jsem měla pocit, že jsem pro to něco udělala. Sedět jsem nemohla asi měsíc :! Doporučuji koupit kruhy na plavání. Pozor :! musí být akorát. Pokud je velkej, nepomůže Vám. Jak ale bylo řečeno, za mimi to stojí.
Masírujte, masírujte :wink: Přeji větší úspěšnost než jsem měla já.

Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 24.03.06 20:57

Ahoj holky,
my masirovali Weledou, cca od 34 tt. Nebylo to prijemne vubec. Trapila jsem se s tim az do temer 42 tt :D :D Ackoliv, pak uz jsme to flakali…
Nastrizena jsem byla a musim rict, ze mi to ani neprislo, byla jsem rada, ze strihli, nez aby se to dal prodluzovalo… Strihnuti i siti bylo umrtveny, nebolelo to vubec. Kdybych to vedela, tak se vyprdniu na celou masaz hraze.
Ale asi zalezi na porodnici, ja rodila v HK, vazne spokojenost.
Ze siti jsem citila takovy tahani, bylo to spis neprijemne, nez bolestive. Nicmene, daleko neprijemnejsi byla ta masaz…
Sesiti je OK, ted uz o nem ani nevim…

Nicol a Stella

mamiiinka
Povídálka 33 příspěvků 08.04.15 12:13
oživuji :-)

:mavam: Ahoj maminky… prosím Vás. přečetla jsem si, že je dobrý ten olej weleda, ovšem mě zajímá, jak dlouho Vám ta lahvička vydržela, nebo zda-li Vám zůstalo. Popřípadě kolik, a jestli je ještě potom k něčemu jinému ten olej dobrý. Děkuji za rady :-)

kvitk1
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 08.04.15 12:15

Já měla jiný olejíček a skoro nic neubylo ;)

mamiiinka
Povídálka 33 příspěvků 08.04.15 12:26

@kvitk1 aha, tak v tom případě asi kouknu po levnější verzi někde :D

anonymka227
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 08.04.15 12:30

@mamiiinka byla jsem na pokoji s paní, která masírovala hráz několik měsíců před porodem, její klouček měl 2,1 kg a ona byla potrhaná tak, že ještě ani 4tý den si nemohla sednout. Záchod byl pro ní ještě horší. Já jsem cvičila s aniballem, malá 3,2 kg a pidi nástřih, ale úplně v pohodě. Hned po porodu jsem seděla, ona na mě koukala jak na blázna a ptala se mě jestli mě to nebolí :D ale mě to fakt vůbec nebolelo, všechno v pohodě, jak kdybych nerodila. Za mě je nejlepší ten aniball :palec:, podle mého ta masáž moc nepomáhá :nevim: Malá měla průměr hlavičky 32 cm, měla jsem nacvičeno na 26 cm, protože jsem rodila o 2 týdny dřív, víc jsem toho nestihla :lol: a ani sme nedodrželi šestinedělí, v pěti týdnech po porodu jsem měla na přítele už fakt šílenou chuť :oops: :lol: Jinak nic jiného jsem nedělala, jen ten aniball.

Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 08.04.15 13:05

@mamiiinka @anonymka227 Já měla balzám Intimiss od Hádka.
Masíroval manžel denně 6 týdnů před porodem. Bylo to moje první dítě, 3,7kg a bez nástřihu i bez poranění. Za chvíli jsem ani nevěděla, že jsem rodila. Sex 3 týdny po porodu úplně ok.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama