Reklama

Mateřská a rodičák v jednom roce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pavlinka1986
Povídálka 17 příspěvků 6 inzerátů 08.03.18 19:37
Mateřská + rodičák v jednom roce

Ahoj maminky, je tu milion témat a příspěvků na toto téma, ale ráda bych se ujistila.. za rok 2017 jsem od 1.1. do půlky února pobírala mateřskou - pak půl měsíce nic - a od 1.3. do konce roku 2018 rodičovský příspěvek… podaly byste si daňové přiznání nebo ne? Darovat krev jsem nebyla, ani žádné pojištění nebo další příjem jsem neměla, co by se dalo uplatnit. Neměla jsem ale vkusu celý rok jen rodičák, takto rozkouskované jak jsem popsala.. Za odpověď předem děkuji :kytka:

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Reklama

Reakce:

elan
Kecalka 197 příspěvků 08.03.18 19:55

On ho za tebe nepodává zaměstnavatel, a ten půl měsíc si měla dovolenou? Pokud ho za tebe nepodává zaměstnavatel, tak musíš sama.

Lekninka91
Extra třída :D 10212 příspěvků 08.03.18 20:14

Nemusíš podávat

nesssinka
Echt Kelišová 9956 příspěvků 3 inzeráty 08.03.18 20:16

@Pavlinka1986 pokud jsi neměla žádný zdanitelný příjem, tak daňové přiznání nepodáváš.

Káťa19
Kelišová 6758 příspěvků 37 inzerátů 08.03.18 20:20

A necerpala jsi treba dovolenou? Me takhle vratili dost.
Jsi zamestnana na neurcito?

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 08.03.18 20:49

@Pavlinka1986 měla jsi nějaký zdanitelný příjem? Mateřská ani rodičák zdan. příjmy nejsou.

Majdina82
Závislačka 2867 příspěvků 08.03.18 21:13

@Pavlinka1986 Já byla na mateřské do března a pak čerpala dovolenou. Přiznání jsem podávala prostřednictvím zaměstnavatele. Budou mi vracet daň za dobu dovolené.

nesssinka
Echt Kelišová 9956 příspěvků 3 inzeráty 08.03.18 21:35

Předpokládám, že to, že půl měsíce nic znamená, že mateřská i za tu půlku února byla větší než rodičovský příspěvek, proto ho měla až od 1. 3.

Pavlinka1986
Povídálka 17 příspěvků 6 inzerátů 09.03.18 13:17

Děkuji všem za odpovědi, pracovní poměr mi bohužel skončil v roce 2016,takže zaměstnavatel je ze hry, jinak bych se s ním poradila, dovolenou jsem tak žádnou nečerpala… jsem ujištěna nyní, že přiznání podávat nebudu :potlesk:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama