Matka samoživitelka s 1 dítětem?

Anonymní
23.11.15 19:32

Matka samozivitelka s 1 ditetem?

Premyslim, ze se rozejdu s pritelem. Souziti s nim je uz nesnesitelne. Nadavame si do sprostych slov a duvere mezi nami neexistuje, alespon z me strany od doby co jsem v tehotenstvi prisla na jeho neveru. Uz mame rocni dite. On je OSVC a mesicne vydelava 35 ale vykazuje to nejnizsi co muze. Byt je muj, ale kdyz mu reknu at se odstehuje proste to nechce udelat.
Jsem na rodicaku. Myslim, ze zatim bych to s ditetem zvladla, ale po rodicaku nemam jiste zamestnani, tak mam strach z budoucnosti.
A jeste pro rejpalky, kdyz sme si to dite delali tak sme byly stastni a delali sme si ho po 2 letech spokojeneho souziti a zlom? Asi tehotenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8907
23.11.15 19:34

Nastěhuj si do bytu někoho jinýho - on si pak sbalit a odejít bude muset

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20682
23.11.15 19:34

A dotaz? Máš rodiče co pomůžou? Myslím aspoň s hlídáním?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.15 19:37

Pokud opravdu nejsi šťastná a váš vztah je trvale rozvrácený, nenapravitelně. Nečekala bych, víš, já sama přetrvávám delší dobu v nešťastném manželství, a to kvůli financím. I když manžel vydělává kolem 100tis měsíčně, měla bych slušné výživné, nechci na to spoléhat, a tak je mi prostě bohužel lépe, i když se hodně trápím :zed: jsem vyšťavená. Ano, hloupá, možná vypočítavá, ale dokud to sama nezvládnu, trpím. Manžel pracuje v zahraničí jsme spolu 1 max 2krát měsíčně, někdy i na celý měsíc, jindy zase jen na 2 dny, takže mám výhodu jinak by jsme se pozabíjeli :pocitac: :pocitac: :pocitac:. Prosím o ponechání anonymu, přeci jen bych nechtěla, aby si na mně lidé ukazovali prstem, stačí, že rodina se trápí se mnou. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
11977
23.11.15 19:39

Má u tebe trvalé bydliště? Jestli ne, tak ho vystěhuj a vyměň zámky. Máš možnost hlídání? Jestli jj, tak si najdi brigádu, občas se zadaří a vezmou tě potom na stálo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
23.11.15 19:45

Ani trvalé bydliště dnes není podmínkou, aby ho tam nechala bydlet. Napsala bych mu oficiálně mailem, že ho žádáš, aby se nejpozději do… vystěhoval s tím, že pokud tak neudělá, budeš to řešit přes právníka. A zkus si nejprve zajistit co nejvíce dokladů, resp. důkazů o jeho příjmech, budeš to pak potřebovat kvůli alimentům.

• Citovat
  • Upravit
23.11.15 19:46

Nevim jak nastaveny mas rodicak - varianta/penize ale kazdopadne jestli ti bude lip proc ne! Az ti ho ukonci, Muzes vytisknout letaky ze uklizis, hlidas deti, pro nejhorsim myt nadobi par dni v tydnu a sve mrne muzes dat do skolky. Pokud uz na to bude mit vek. Takze s praci bych to tak spatne nevidela, snad fesak taky prihodi nejakou tu korunu na dite. Tim ze je byt tvuj mas velke + s usetrenymi penezi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
23.11.15 20:05
@Ellusa píše:
Ani trvalé bydliště dnes není podmínkou, aby ho tam nechala bydlet. Napsala bych mu oficiálně mailem, že ho žádáš, aby se nejpozději do… vystěhoval s tím, že pokud tak neudělá, budeš to řešit přes právníka. A zkus si nejprve zajistit co nejvíce dokladů, resp. důkazů o jeho příjmech, budeš to pak potřebovat kvůli alimentům.

Ano, zjistit příjmy a majetek. Až to všechno odkloní, aby bylo možné ukázat, co měl.

• Nahlásit
  • Citovat
56925
23.11.15 20:24
@Anonymní píše:
Premyslim, ze se rozejdu s pritelem. Souziti s nim je uz nesnesitelne. Nadavame si do sprostych slov a duvere mezi nami neexistuje, alespon z me strany od doby co jsem v tehotenstvi prisla na jeho neveru. Uz mame rocni dite. On je OSVC a mesicne vydelava 35 ale vykazuje to nejnizsi co muze. Byt je muj, ale kdyz mu reknu at se odstehuje proste to nechce udelat.
Jsem na rodicaku. Myslim, ze zatim bych to s ditetem zvladla, ale po rodicaku nemam jiste zamestnani, tak mam strach z budoucnosti.
A jeste pro rejpalky, kdyz sme si to dite delali tak sme byly stastni a delali sme si ho po 2 letech spokojeneho souziti a zlom? Asi tehotenstvi.

pokud je byt Tvůj, vyměň zámek a nazdar.. jako co jiného. Osobně bych v takovém vztahu nebyla… co se týče života po RD? to prostě pořešíš. :think: když se musí, jde všechno.. taky jsem to prožila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 20:59

Na nic nečekej, měla jsem to sami.. Čekala jsem 3 roky a stejně to má rozchodu dospělo, akorát sem se zbytečně celý ty 3 roky trápila.. Teď když to vidím zpětné tak bych si nafackovala, měla jsem to udělat hned a netrápit se. Co se týče peněz, dostaneš alimenty, nějakej příspěvek třeba na bydlení a pokud mas rodiče kteří pomůžou tak se to vždycky dá nějak udělat. Budeš muset bojovat a to hodně a upřímně říkám, sranda to není.. Ale až se vyhrabes z toho nejhoršího, budeš na sebe pyšná, uvidíš :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 21:05

@a.n.o.n.y.m.n.í 2 no na alimenty se spoléhat fakt nedá…

Jinak jak pisi holky. Důkazy o jeho příjmu, majetku, pak jdi na OSPOD a pak na soud

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.15 21:16

To může manžela jen tak vystěhovat? I když je byt její tak přeci jsou manželé, nebo na to se už dneska nehraje?

• Nahlásit
  • Citovat
Ellusa
23.11.15 21:20
@Anonymní píše:
To může manžela jen tak vystěhovat? I když je byt její tak přeci jsou manželé, nebo na to se už dneska nehraje?

Psala, že to je přítel, takže právní vztah v podstatě nulový, a pokud není spolumajitel bytu, tak nárok na bydlení taky nemá. V zájmu aspoň pokusu o normální vztah bych mu to nejprve dala po dobrém, písemně, s termínem, a teprve když nepřistoupí, bych ho vystěhovala… Přece jen mají spolu dítě a nějak budou muset komunikovat i do budoucna.

• Citovat
  • Upravit
476
23.11.15 23:15

Ze zkušenosti mých kamarádek (a je jich celkem dost), bych vůbec nekalkulovala s tím, že on mi bude nějak finančně přispívat určitou částkou… Nevíš kolik ti nakonec bude dávat a jak se zachová. Můžete se dohodnout na čemkoli, ale až dojde na lámání chleba, skutek většinou pláchne. Takže pokud víš, že to sama nedáš, nešla bych do toho. Nejsi jediná, kdo uvázne ve vztahu kvůli přežití. Je to sice hnusný, ale taková je realita více holek než si sama myslíš! a na rejpalky se vyprdni! Dneska do tebe možná někdo šije, proč jste si dělali dítě, když je to teď takhle špatný a za rok za tebou poběží pro radu, protože bude ve stejný situaci. Drž se! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
476
23.11.15 23:19

Mimochodem - spíše tak pro zasmání! Jedna kamarádka si nechala soudem vyměřit alimenty. Výsledek? Musela dokonce svému „chudáčkovi“, který vydělává kolem 50/měs dávat část rodičáku! Moc hezky si to chlapec zařídil.. Jiné moje kamarádky pobírají zhruba takovéto „alimenty“ - 2 a 4 tisíce! Navíc BACHA - soudy jsou dnes nakloněné střídavé péči!!! Pokud ji on bude chtít, soud mu velmi pravděpodobně vyhoví- a v tom případě nemáš nárok ani na korunu! To jsou zkušenosti mého okolí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama