Mikuláš, čert, anděl Jičín-objednání domů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xxLeninka
Závislačka 3221 příspěvků 06.11.14 12:09
Mikuláš, čert, anděl Jičín-objednání domů?

Dobrý den, chtěla jsem se zetpat, zda-li náhodou nekdo nevíte, kde by se dal sehnat Mikuláš s čertem a andělem kolem Jičína v českém ráji. Letos tam budeme poprvé na chalupě a tak vůbec netuším, jak se tohle dělá. Nechci děti o to vyloženě připravit. Na internetu se mi nepodařilo nic vypátrat…Nemáte někdo prosím tip? Děkuji…

Reakce:
Miriska
Extra třída :D 14502 příspěvků 06.11.14 13:02

No většinou to na vesnicích dělají místní a obchází jednotlivá stavení. Já si minulý rok psala s Mikulášem přes fb, že tento rok ještě ne, že až příští a my už letos bydlíme jinde. Ale to jsou kluci, se kterými jsem vyrůstala. Takže u nás to funguje tak, že se tak nějak ví, kdo čerta, anděla či mikuláše dělá a jednomu z nich se dá vědět, že k nám teda jo :)
Tak jestli někoho z té vesničky, kde máte chalupu znáte, tak se poptej - klidně sousedů, mohli by vědět, zda se to tam drží a dají tip.
Jinak letos vůbec nevím, ted bydlíme přímo v Jičíně a asi to bude na dobrovolnosti mého manžela a ještě dvou dalších lidí, co obejdou nás a sestru s jejíma dětma. :nevim:

xxLeninka
Závislačka 3221 příspěvků 06.11.14 13:10

Dekuji za odpoved.No my mame chalupu na male vesnicce, ktera na tak 50 obyvatel a vekovy prumer je tam tak 70let-)),takze tam nikdo nechodi urcite. Navic mam pocit, ze se tam mezi sebou vsichni nesnasi-alespon dle toho jak slychame ze kazdy nadava na kazdeho-(Uvidime, v nejhorsim pripade jim to mikulas necha v krbu-) je to ale takova hezka tradice a navic nas maly leos vic vnima co se deje, tak by to pro nej byl zazitek-)Koukala jsem, jestli se treba nekona nejaka Mikulasska v Jicine, ale nic jsem nenasla, coz je divne :think:

Miriska
Extra třída :D 14502 příspěvků 06.11.14 13:13

Co vím, tak do Jičína přijede Santa claus s coca-colou :roll: Já na tyhle americké tradice moc nejsme. Že by byla Mikulášská nadílka třeba v kulturáku to nevím, ale zkusím se pozeptat.

Miriska
Extra třída :D 14502 příspěvků 06.11.14 13:17

Našla jsem jen, že 28.11. bude rozsvícení vánočního stromku na náměstí. Jinak o Mikulášovi vůbec nic. Já myslím, že to město nedělá.

Bar20
Kelišová 5166 příspěvků 06.11.14 13:18

@xxLeninka vloni byl mikuláš v mateřském centru, letos si myslím, že tam bude také.

Ester13
Kelišová 5846 příspěvků 06.11.14 13:20

U nás chodí místní, ale na to bacha, my jsme na ssamotě, tak k nám už přijdou decentně opilí :). Jinak v sokolovně bude rej, takže půjdeme s malým tam. Zkus zjistit, jestli něco nemáte v blízké sokolovně, hasičárně, kulturáku.

Miriska
Extra třída :D 14502 příspěvků 06.11.14 13:22

Možná by nadílku mohli mít v mateřském centru Kapička http://mckapicka.cz/akce-mesice ale program na prosinec ještě není.

xxLeninka
Závislačka 3221 příspěvků 06.11.14 21:58

Ženy děkuji za Vaše odpovědi, jsem mile překvapena kolik se Vás tu sešlo! děkuju, to určitě nějak vymyslíme-) super!

Miriska
Extra třída :D 14502 příspěvků 06.11.14 22:06

@xxLeninka Odpoledne jsem psala na informační centrum. Jičín Mikuláše nepořádá, ale prý bude cosi v Lomnici nad Popelkou 29.11. http://www.kislomnice.cz/kis/view.php?… Ale nevím, jak daleko to pro Vás do Lomnice je. My teda určitě nebudeme turistikovat za čerty do Lomnice.

xxLeninka
Závislačka 3221 příspěvků 06.11.14 22:15

@Miriska To jsi moc hodna, dekuji za informaci! To my se taky nebudeme nikam strachat!-))

mimoza666
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 07.11.14 07:25

@xxLeninka
chodli jsme do Kapičky v Jičíně, když byly děti malé. Je to pěkné, tak se pak podívej na prosincový program, bývá tam Mikuláš každý rok.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >