Mladší dcera si příliš dovoluje

Napsat příspěvek
Velikost písma:
24995
1.4.19 06:48
@dedrichov píše:
Vidíš a mě mamka nahřála žehličkou plenu a přiložila na břicho.
Vařit jsem nemusela, to jsem se musela naučit až když jsem bydlela sama ve svém bytě. Ty brďo.

já taky doma nevařila ;) začala jsem až když jsem se odstehovala :D v sobotu dopoledne jsem se segrou uklidily cely barak a pres tyden jsem si stridlay vynaseni kose a vyklizeni mycky. dokonce ani na zahradu jsem nebyla hnána, jen párkrát do roka :D vsichni to prezili a i vlastni zahradu ted mam a varit umim :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11923
1.4.19 07:47
@tartaletka píše:
Kolik je tvé dceři teď? Myslím, že nemůžeš srovnávat svět malého dítěte s pubošem. Pro ty malé jsou povinnosti zábava a nemají na práci nic jiného. Velké už mají dost povinností ve škole, pak přijdou domů, mají učení, úkoly… Jako naložit na ně ještě denně domácí práce mi přijde dost brutus. Mně osobně je mé dcery teda až líto, protože večer po škole padá „na hubu“. Takže mi nepřijde žádný extrém chtít „jen“ 3× týdně vyklidit myčku.

prosím tě a co dělá takový puboš za školu, že jako večer padá na hubu? Jako moje dítě studuje gymnázium, jedno z těch „prestižnějších“, kde na ně nakládají, dělá závodně 2 sport, takže denně tréninky. Máme málo času, je krátký den, ale že by jako padala na hubu, aby nezvládla vyklidit myčku? :nevim: a o víkendu ( pokud nemá zápas a je doma) mi klidně zvládne naloupat brambory, bere to automaticky, a pomůže uklidit takový ten běžný úklid, jako je luxování nebo prach a tak. A dle mého mínění je to tak naprosto v pořádku. Aktivity mít může, taky ji v tom podporuju, ale není princezna, někde žije a jí, a ta údržba toho prostoru prostě vyžaduje péči. Nehodlám jí učit, že lidé okolo ní „na ni makají“ a ona si dělá jen to svoje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11923
1.4.19 07:48
@debra.morgan píše:
já taky doma nevařila ;) začala jsem až když jsem se odstehovala :D v sobotu dopoledne jsem se segrou uklidily cely barak a pres tyden jsem si stridlay vynaseni kose a vyklizeni mycky. dokonce ani na zahradu jsem nebyla hnána, jen párkrát do roka :D vsichni to prezili a i vlastni zahradu ted mam a varit umim :palec:

já naloupání brambor nepovažuju moc za vaření tedy :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1110
1.4.19 07:57
@Šáruší píše:
prosím tě a co dělá takový puboš za školu, že jako večer padá na hubu? Jako moje dítě studuje gymnázium, jedno z těch „prestižnějších“, kde na ně nakládají, dělá závodně 2 sport, takže denně tréninky. Máme málo času, je krátký den, ale že by jako padala na hubu, aby nezvládla vyklidit myčku? :nevim: a o víkendu ( pokud nemá zápas a je doma) mi klidně zvládne naloupat brambory, bere to automaticky, a pomůže uklidit takový ten běžný úklid, jako je luxování nebo prach a tak. A dle mého mínění je to tak naprosto v pořádku. Aktivity mít může, taky ji v tom podporuju, ale není princezna, někde žije a jí, a ta údržba toho prostoru prostě vyžaduje péči. Nehodlám jí učit, že lidé okolo ní „na ni makají“ a ona si dělá jen to svoje.

Souhlasím. Starší dcera chodí domů pozdě, studuje a pracuje, ale dokud nevyžehlí a nepomyje, nejde spát. Každý den alespoň dvě tři domácí práce. Jinak pracovat nemusí, to by možná i dostávala o kapesné, ale protože doma nic nedělá a ještě o víkendu zdrhá aby nemusela nic dělat, nedostane ani korunu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
a12
61149
1.4.19 08:01
@Šáruší píše:
prosím tě a co dělá takový puboš za školu, že jako večer padá na hubu? Jako moje dítě studuje gymnázium, jedno z těch „prestižnějších“, kde na ně nakládají, dělá závodně 2 sport, takže denně tréninky. Máme málo času, je krátký den, ale že by jako padala na hubu, aby nezvládla vyklidit myčku? :nevim: a o víkendu ( pokud nemá zápas a je doma) mi klidně zvládne naloupat brambory, bere to automaticky, a pomůže uklidit takový ten běžný úklid, jako je luxování nebo prach a tak. A dle mého mínění je to tak naprosto v pořádku. Aktivity mít může, taky ji v tom podporuju, ale není princezna, někde žije a jí, a ta údržba toho prostoru prostě vyžaduje péči. Nehodlám jí učit, že lidé okolo ní „na ni makají“ a ona si dělá jen to svoje.

Aaaa, zase jedno dokonaly dite s jeste dokonalejsi matkou :lol:
To vis, některým detem muze i ucnak dat vic zabrat :nevim:
Nektery deti maj proste známky vysprtany, jinym staci to, co pochyti ve skole.. Nemuzes vsechny házet do jednoho pytle.. Ale chápu, ze ses musela pochlubit genialitou svyho dítěte :pankac:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13955
1.4.19 08:08
@me57h píše:
Souhlasím. Starší dcera chodí domů pozdě, studuje a pracuje, ale dokud nevyžehlí a nepomyje, nejde spát. Každý den alespoň dvě tři domácí práce. Jinak pracovat nemusí, to by možná i dostávala o kapesné, ale protože doma nic nedělá a ještě o víkendu zdrhá aby nemusela nic dělat, nedostane ani korunu.

Ty musis byt troll, to neni mozny. Co delas doma ty?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1110
1.4.19 08:13
@Šarlota4 píše:
Ty musis byt troll, to neni mozny. Co delas doma ty?

Já mám především malé dítě, takže toho tolik nestíhám. Holky prostě pomáhat musí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13955
1.4.19 08:22
@me57h píše:
Já mám především malé dítě, takže toho tolik nestíhám. Holky prostě pomáhat musí.

Mas male dite a? Ptam se co doma delas ty?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1110
1.4.19 08:25
@Šarlota4 píše:
Mas male dite a? Ptam se co doma delas ty?

No starám se o to dítě a pak podle toho co je třeba, ale neco nechávám holkám.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13955
1.4.19 08:27
@me57h píše:
No starám se o to dítě a pak podle toho co je třeba, ale neco nechávám holkám.

Jo tak :lol: me prave zajimalo co se skryva pod pojmem “co je treba”. U vas to bude hnit az holky zdrhnou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13197
1.4.19 08:28
@me57h píše:
Souhlasím. Starší dcera chodí domů pozdě, studuje a pracuje, ale dokud nevyžehlí a nepomyje, nejde spát. Každý den alespoň dvě tři domácí práce. Jinak pracovat nemusí, to by možná i dostávala o kapesné, ale protože doma nic nedělá a ještě o víkendu zdrhá aby nemusela nic dělat, nedostane ani korunu.
… prectete si, co jste zas napsala za sra.ku, tak dela denne 3 domaci prace nebo nedela doma nic, jak pisete nasledne? ntb. copak vase dcery mohou za to, ze jste se na stara kolena nechala kdovikde zbouchnout a vzhledem k tomu, jak jste ocividne neschopna, nezvladate domacnost a vychovu maleho ditete?
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1110
1.4.19 08:31
@markytka3 píše: … prectete si, co jste zas napsala za sra.ku, tak dela denne 3 domaci prace nebo nedela doma nic, jak pisete nasledne? ntb. copak vase dcery mohou za to, ze jste se na stara kolena nechala kdovikde zbouchnout a vzhledem k tomu, jak jste neschopma, nezvladate domacnost a vychovu maleho ditete?

Dělá ty dvě tři domácí práce, ale v porovnání s tím, co dělám já, je to nic. Nemluvě o tom, že do domácnosti nepřispívá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13197
1.4.19 08:33

@me57h a co jako delate, ze vychovavate male decko? uklizi, zehli, myji nadobi, vynasi kose atd. vase dcery, tak co delate vy?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
a12
61149
1.4.19 08:34
@me57h píše:
Dělá ty dvě tři domácí práce, ale v porovnání s tím, co dělám já, je to nic. Nemluvě o tom, že do domácnosti nepřispívá.

A ty prispivas jak? Rodicakem? Ses doma na matersky, holky chodí do školy, cely dny si doma sama s jednim! Batoletem.. A co jako delas? Cekas az prijdou holky ze skoly abys jim mohla rozdat ukoly?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77516
1.4.19 08:39
@tartaletka píše:
Kolik je tvé dceři teď? Myslím, že nemůžeš srovnávat svět malého dítěte s pubošem. Pro ty malé jsou povinnosti zábava a nemají na práci nic jiného. Velké už mají dost povinností ve škole, pak přijdou domů, mají učení, úkoly… Jako naložit na ně ještě denně domácí práce mi přijde dost brutus. Mně osobně je mé dcery teda až líto, protože večer po škole padá „na hubu“. Takže mi nepřijde žádný extrém chtít „jen“ 3× týdně vyklidit myčku.

má dcera má teď 2,5 roku, už ji taky ta myčka tak nebaví, jako dřív, ale prostě musí, a kolik to trvá - 5 minut to vyklizení myčky, takže u 15tileté mi to připadá fakt málo vyklidit 3× za týden myčku, a že by nějaké dítě tak padalo na hubu, aby nemohlo tu myčku vyklidit aspoň každý den :nevim: já jsem v 15ti taky vyklízela myčku každý den, pak jsem si v sobotu luxovala v pokoji a umývala schody - taky nic moc - takže denně 5 minut a v sobotu 15 minut, a taky jsem mamce tvrdila, jak se učím a na nic nemám čas, a hrála jsem hry na počítači nebo hleděla na seriály :mrgreen: pak jsem na mamku udělala smutné oči, jak jsem unavená a už musím jít spát, aby po mně už nic nechtěla :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin