Mladší dcera si příliš dovoluje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 09:50
Mladší dcera si příliš dovoluje

Prosím o anonyma s ohledem na citlivé téma. Dcera (16) je velmi protivná a mluví se mnou jako póvlem. Dnes ráno jsem jí řekla, ať naškrábe brambory, obalí řízky a vynese koš, odpověděla, že má menstruaci a ať ji nechám na pokoji, dokud jí nezabere prášek. Já tohle říct své matce, dostanu druhou o zeď. Nebo řeknu, že odpoledne jdeme spolu na brusle, ona na to, že ne, protože jde za kámoškou. Takže za kámoškou jo, ale pomoc v domácnosti ne a ještě blbé kecy k tomu :roll:
Bohužel si myslím, že to chytá od starší, která by nejraději měla jen práva a žádné povinnosti.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Reakce:
Meily
Kecalka 490 příspěvků 31.03.19 09:53

No jooo puberta :lol: :mrgreen: Hormony 8) Může být hůř prosimtě…

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 31.03.19 09:55

Tak to mi nepřijde drzé - prostě počkáš, až jí zabere prášek. Já bych s tím neměla u dcery problém. Přece nebude dělat oběd v bolestech… Drzé by mi přišlo, kdyby řekla, že to neudělá ;)

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 31.03.19 09:56

Jinak spousta ženských je protivných, když má své dny… A to ani nemusí být v pubertě :)

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 31.03.19 09:56

Normální stav. Nebyla sem lepší. To, že bude s tebou chtít trávit min a míň času, s tím se smiř, to už taky nebude lepší. Ale mohla by jįt, až by si splnila svd povinnosti jinak by ven prostě nešla. Na druhou stranu, při menstruaci ji může být fakt zle, tak nemůžeš počkat hodinu, než ji bude lip? :roll:

Tichošlápek
Extra třída :D 13565 příspěvků 31.03.19 09:58

Tak to bych ještě nazvala velmi klidnou pubertou :mrgreen:

Šarlota4
Extra třída :D 10785 příspěvků 31.03.19 09:58

Si to obal sama ne? :lol:

free333
Generální žvanilka 23379 příspěvků 31.03.19 10:00
@Anonymní píše:
Prosím o anonyma s ohledem na citlivé téma. Dcera (16) je velmi protivná a mluví se mnou jako póvlem. Dnes ráno jsem jí řekla, ať naškrábe brambory, obalí řízky a vynese koš, odpověděla, že má menstruaci a ať ji nechám na pokoji, dokud jí nezabere prášek. Já tohle říct své matce, dostanu druhou o zeď. Nebo řeknu, že odpoledne jdeme spolu na brusle, ona na to, že ne, protože jde za kámoškou. Takže za kámoškou jo, ale pomoc v domácnosti ne a ještě blbé kecy k tomu :roll:
Bohužel si myslím, že to chytá od starší, která by nejraději měla jen práva a žádné povinnosti.

V 16 - 17 jsem kolikrát v neděli vstávala až na oběd, podle toho, v kolik jsem se v noci vrátila z diskotéky… :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 10:03
@Tichošlápek píše:
Tak to bych ještě nazvala velmi klidnou pubertou :mrgreen:

Ono je toho mnohem víc a hlavně furt argumentuje o tři roky starší ségrou. Ona může tohle a tamto, proč já ne. Neuvědomuje si ani, že starší sestra je notorický flákač, a pravděpodobně inklinuje k drogám. Proto jsem nervózní, že neznám její kamarádku, jež chce dnes navštívit.

me57h
Kecalka 174 příspěvků 31.03.19 10:04
@Šarlota4 píše:
Si to obal sama ne? :lol:

Já na rozdíl od ní nemám čas.

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 31.03.19 10:06

Tak myslím, že řízky jsou u vás ten nejmenší problém. Se svými dětmi neumíš komunikovat, už jen tvůj dodatek, já si tohle dovolit, tak chytnu druhou o zeď. No, tím bys fakt něco vyřešila. V šestnácti jsme první den MS taky umírala a bylo mi zle, navíc do toho s ní mlátí hormony. Zamysli se spíš nad tím, proč její kamarádku neznáš. Asi v tebe moc důvěru nemají, jak jedna tak druhá

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 31.03.19 10:08

Mně někdo přikázat ať dělám nedělní oběd, když je mi blbě, tak by to schytal hůř než ty. Jo kdybys ji požádala a domluvily byste se na tom, že to je třeba podmínka pro odpoledne s kámoškou, nebo by dohoda zněla že její část péče o domácnost jsou nedělní obědy, to by byla jiná. Píšeš ale o tom, žes k ní prostě došla a oznámila jí plán, a to teda sorry, to by u mě neprošlo ani ve třiceti, natož v šestnácti. Taktéž jsem v tom věku mnoooohem raději trávila čas s kamarády, představa krásnýho odpoledne který povinně musim strávit s matkou by mě asi taky dost zprudila. Jasně, je to puberťák a potřebuje hranice a výchovu, nějaký respekt je ale namístě nejen směrem od ní, ale i od tebe.

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 31.03.19 10:08

Inu dospívání.

Už ti vážně nebude fungovat komunikace pomocí příkazů a zadání. A fakt nemá smysl trvat silou na tom, že ona se musí změnit podle tvých představ. Potřebuješ najít takový způsob komunikace, aby si neselhávala opakovaně s prosazením autority silou, ale našla autoritu přirozenou. Přítom ovšem potřebuješ akceptovat fakt, že to není malá holka. A že se s ní musíš domluvit a to ideálně předem a brát ohled i na její potřeby.

https://www.kosmas.cz/…poslouchali/
https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf

Příspěvek upraven 31.03.19 v 10:10

neila
Extra třída :D 12032 příspěvků 31.03.19 10:09

přijde mi, že ti docela držkuje, mám stejně starou dceru a tohle by si nedovolila… Ale na druhou stranu, já ji málokdy dávám něco befelem :nevim: možná bys taky mohla přehodnotit svůj způsob komunikace s ní… Mně se ten „kamarádštější“ osvědčil mnohem víc než direktivní :palec: Kdyby to bylo u nás, tak řeknu „jdu dělat oběd a potřebovala bych trochu píchnout až u toho nezabiju celé dopoledne, můžeš oloupat brambory a obalit řízky?“
Stejně tak s bruslemi… Za prvé nechápu, že nechápeš, že v jejím věku dá přednost kamarádce :lol: a za druhé, když jí to udělíš (opět) jako rozkaz, tak to neudělá už jen z rebelství. Podle mě naprosto zbytečné ;)

lachtanice86
Echt Kelišová 7614 příspěvků 31.03.19 10:11

@me57h v 16ti už jsem s rodičema travila minimum casu. Navic věnuj se malému synovi, u kterého máš ještě šanci na dobrý vztah. Podle minulých diskusí si to u holek už dávno zazdila.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Váš příspěvek
Reklama