Reklama

Mléko od kravičky s láskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 16:00
mléko od kravičky s láskou

Mám pětileté dítě, které má moc rádo mléko od kravičky, ale dnes jsem se dozvěděla jak vlastně funguje to, kdy kráva může dávat mléko!
musí jí oplodnit, pak jí mládě vezmou a pak zase oplodní a zase vezmou, aby pořád mohla mít mléko!
toto je strašné!! můžu někde koupit mléko, které bude produkované z lásky a ne z nuceného oplodnění?
já mám intoleranci na laktozu takze vubec mleko nepiju :think:.
anonym - osobní informace

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »

Reklama

Reakce:

vjerunqa
Závislačka 3002 příspěvků 10.04.18 16:04

Kravské mléko produkované z lásky patří teleti.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19269 příspěvků 10.04.18 16:05

Z lásky nebude kráva produkovat vůbec nic.

marka123
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 10.04.18 16:08

To snad ne:D… To nemyslite vazne

AlenaSu
Kecalka 361 příspěvků 10.04.18 16:15

:roll: 8o :roll: ale jo, každý jsme nějaký..n :think: :lol: :lol: :lol:

Jarr
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 1 inzerát 10.04.18 16:16

Me to nahodou prijde hezky dotaz. I kdyz nerealnej no. Leda rostlinne mleka..

lachtanice86
Kelišová 5752 příspěvků 10.04.18 16:17

Tak mu kup rostlinou náhradu. Kokosové, mandlove, ryžové. Variant je spousta. Ale že by tam byly nějaké citlivé informace?

Boudová
Kelišová 6019 příspěvků 10.04.18 16:20

Můžeš si zjistit jestli někdo nemá v okolí krávu a brát mlíko od něj. Z lásky to teda nebude. :-D Ale nebude zatim přílišné utrpení.

Boudová
Kelišová 6019 příspěvků 10.04.18 16:21

Mimochodem tu krávu stačí oplodnit jednou a pak udržovat laktaci. Tím se celýho toho systému nějak nezastávám.

Šmoulice
Kelišová 6648 příspěvků 10.04.18 16:22
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Začalo svítit slunko, co? :mrgreen: Něco na tu hlavu by to příště chtělo :mrgreen:

Tak teď jsem se fakt zasmála :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 16:27
HULALA?????
:srdce: :srdce: :srdce:

tessa2323
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 10.04.18 16:28

Mléko z lásky zní pěkně :mrgreen: Ale jak chceš udělat aby kráva produkovala mléko z lásky? Leda by se do tebe zamilovala :lol:

tessa2323
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 10.04.18 16:30
@Anonymní píše: :srdce: :srdce: :srdce:

Kdepak, ta kojí :lol:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15115 příspěvků 10.04.18 16:36
@Anonymní píše:
Mám pětileté dítě, které má moc rádo mléko od kravičky, ale dnes jsem se dozvěděla jak vlastně funguje to, kdy kráva může dávat mléko!
musí jí oplodnit, pak jí mládě vezmou a pak zase oplodní a zase vezmou, aby pořád mohla mít mléko!
toto je strašné!! můžu někde koupit mléko, které bude produkované z lásky a ne z nuceného oplodnění?
já mám intoleranci na laktozu takze vubec mleko nepiju :think:.
anonym - osobní informace

Takže..měli jsem doma kravičku, teď už teda ne, máme kozu a býka..
Ale..jde udělat kompromis. Mléko od krávy, která se pase venku, která je živená přirozenou stravou (zelené, seno, řepa, minerální liz atd.) a u které může být telátko první cca 3 měsíce, určitě můžeš sehnat. Nebo jde „dodojovat“ co tele nevypije, ale pak toho mléka bude málo a většinou tudíž i zbude jen pro hospodáře, nikoli na prodej.
Co se týká oplodnění - nepátrala jsem po tom, zda se někde nechává přirozeně oplodňovat býkem, ono to někdy není taková sranda a býk může krávě i ublížit, když na ní skočí trochu blbě..nicméně umělá inseminace není nic hrozného, je to chvilka + pak proběhne ještě jedna kontrola stavu na začátku březozti, toho bych se být tebou nebála.
Dál je dobré nechávat krávu odpočinout, ne stále dokola znovu připouštět, aby měla jedno tele za druhým, jako se to dělá ve velkochovech. Ta kráva je za chvíli odepsaná a jde na jatka, přitom přirozeně může žít klidně přes 20 let.
A taky první tele nejdřív ve 2 letech, kráva je na to v té době už dobře zralá. Takže třeba začít ve 2 letech, pak vždy po otelení nechat tak rok pauzu, ať se vzpamatuje a ob rok zase může mít telátko.

Krávy ve velkochovech jsou zboží určené na produkci co nejvyššího množství mléka. Normálně kráva typu stračena nadojí denně 15-20 l mléka, ale ve velkochovech se chlubí, jak jim dojí 50-60 litrů!! Bych je propleskla tyhle lidi, ať se vzpamatují :nevim:
Takže kdo se tady směje zakladatelce, já se jí teda nesměju, i když požadavek, který má, asi nejde splnit do puntíku, ale u některého biozemědělce se k tomu docela slušně přiblížit.

V krámě kupuju konvenční ml. výrobky jen když je to nezbytně nutné, jinak dávám přednost koupi mléka na biofarmě, kterou do puntíku znám a znám majitele a jogurty, sýry a tvarohy si dělám doma. A teď má naše koza kůzlátka, tak pak za nějaký měsíc dva možná budeme mít trochu mléka i pro nás.

Apropo u kozy je přirozené oplodnění kozlem rozhodně běžné a bezproblémové, na rozdíl od krav, takže naše kozina měla taky na podzim líbánky se svým nápadníkem z vedlejší vesnice :mrgreen:

Příspěvek upraven 10.04.18 v 16:41

AlenaSu
Kecalka 361 příspěvků 10.04.18 16:36

Mléko od zamilované krávy zní jako námět na novou vyhlášku EU. :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Evropa zaspala, měla se inspirovat v Perském zálivu, říká arabista Pelikán

Že si s migrační vlnou Evropská unie ukrojila mnohem větší krajíc, než může... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama